1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz policzka prawego
Autor Wiadomość
agniecha021 


Dołączyła: 10 Kwi 2014
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2014-04-10, 10:15  Guz policzka prawego


Witam, jestem pierwszy raz na tym forum i jeśli piszę nie w tym temacie to z góry przepraszam.
Nie trzeba przepraszać, wystarczy przeczytać Regulamin :) / absenteeism

Mam poważny problem, a tak właściwie to mój tata bo on choruje.
W sierpniu 2013 roku wycięto mu z prawego policzka guza, usunięcie pawego policzka (całego bo guz był bardzo duży), ślinianki przyusznej i podżuchwowej, prawej kości jarzmowej. Miał też rekonstrukcje ubytku.
Do tej pory było w miarę ok, trochę bolało ale goi się dobrze. Najgorzej było z prawym okiem, które się nie zamykało ale lekarz twierdził, że wszystko jest pod kontrolą i rzeczywiście zaklejanie oka pomogło.

Niestety dziś w nocy oko bardzo opuchło, w środku jest czerwone, tata nie może patrzeć na światło dzienne, leży w ciemnym pokoju.
W poniedziałek mamy kontrolę na onkologi w Bydgoszczy ale nie wiem czy możemy czekać, to wygląda dla mnie laika źle, tata nie chce słyszeć o wcześniejszej wizycie u lekarza.
Próbuje się skontaktować z lekarzem prowadzącym ale mogę się dodzwonić.
Proszę o Wasze opnie, czy też mieliście takie problemy z okiem? czy to normalne przy tak inwazyjnej operacji czy ja panikuję?
Bardzo sie o tatę boję, widzę że źle znosi to psychicznie jednak na pomoc psychologa się ie zgadza.
z góry dziękuję za odpowiedz. można też pisać na maila..
a.golemiewska@onet.pl
pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-04-10, 10:50 ]
Post wydzielony do osobnego wątku, zgodnie z Regulaminem Forum.
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #2  Wysłany: 2014-04-10, 14:46  


agniecha021,

przede wszystkim forum sluzy do odpowiadania w watku, ktory zalozylas. Zasada jest, ze odpowiadamy tutaj a nie na e-maila.

Lekarz musi zobaczyc to oko - nikt nie zdiagnozuje przez internet, co to jest. Nie ma innej opcji, trzeba namowic ojca. Skoro oko jest czerwone, to cos sie tam dzieje.

Jest dorosly i ma prawo odmowic wizyty, chociaz uwazam, ze to pewnie dlatego, ze jest zmeczony lekarzami i szpitalami. Rozumiem to, niemniej musi to zobaczyc lekarz.

Swoja droga byloby dobrze, gdybys wkleila wyniki ojca, bo wtedy mamy cala historie choroby. Nie wiemy, jak bardzo zaawansowany byl proces nowotworowy.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #3  Wysłany: 2014-04-10, 22:02  


Moim zdaniem o oku powinien się wypowiedzieć okulista, czy u Was są dyżury okulistyczne w szpitalu ? To się kwalifikuje na ostry dyżur, okulista ma odpowiednie przyrządy i może ocenić czy to sprawa oka, oczodołu czy okolicy. Onkolog też chyba skieruje do badania okulistycznego, tylko wszystko się przedłuży. To że ktoś choruje na raka nie znaczy że nie ma prawa do wizyty u innego specjalisty.
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group