1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
Autor Wiadomość
Tarnowianka 


Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 136
Pomogła: 22 razy

 #91  Wysłany: 2012-02-16, 09:59  


Ta mam wypis ale tam napisae tylko o wycięciu guza. Zadzwoniłam do profesora , ale po dość niejasnej odpowiedzi dowiedziałam się , ze węzły nie zostały wycięte . I co teraz? a tak cieszyłąm się,że trafiłam dobrze.

[ Dodano: 2012-02-16, 10:05 ]
Karta informayjna: Zastosowano leczenie operacyjne: Usunięcie guza okolicy zażuchwowej i tylnego bieguna ślinianki przyusznej lewej.
To wszystko co w wypisie ze szpitala.
_________________
Tarnowianka
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #92  Wysłany: 2012-02-16, 14:08  


W leczeniu nowotworów głowy i szyi STANDARDEM jest usunięcie układu chłonnego szyi jeżeli:
1) ognisko pierwotne leczone jest chirurgicznie oraz
2) stwierdzono przerzuty do węzłów chłonnych.

Standardem jest również usunięcie układu chłonnego szyi w raku śluzowo-naskórkowym o wysokiej złośliwości histologicznej przy guzie pierwotnym oznaczonym jako T2-T4 (w skali TNM) nawet jeśli w ocenie klinicznej nie stwierdzono przerzutów do węzłów chłonnych.
Jest to wtedy tzw. elektywna limfadenektomia.
U Ciebie zaawansowanie ogniska pierwotnego to T4b.

Wydaje się w tej sytuacji, iż należy operatorowi zadać pytanie na jakiej podstawie odstąpił od limfadenektomii.

Uzupełniająca radioterapia radykalna jest kolejnym etapem leczenia i jest tutaj z pewnością niezbędna.

Z zaleceniami postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w leczeniu nowotworów złośliwych można zapoznać się tutaj: http://www.onkologia.zalecenia.med.pl
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Tarnowianka 


Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 136
Pomogła: 22 razy

 #93  Wysłany: 2012-02-16, 14:54  


Boże mój tylko co to zmieni jeśli ja go zapytam, przecież nic się nie da już w tej chwili zrobić.
Czy T4b to wyrok śmierci dla mnie ? co ja mam w tej chwili robić ? jestem porażona tymi iformacjami .
_________________
Tarnowianka
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #94  Wysłany: 2012-02-16, 18:38  


Tarnowianko - powinnaś zrobić to co ja - zmienić ośrodek w którym się leczysz... Ech... miałem nadzieję, że skoro nasz profesorek jest gwiazdą na Garncarskiej, to jego pomyłka względem mojej osoby była wyjątkiem, wszak nie myli się tylko ten, kto nic nie robi, ale widzę, że chyba przydałby mu się dłuższy odpoczynek...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #95  Wysłany: 2012-02-16, 18:56  


I tu Gazda ma całkowitą rację! Jestem baaaardzo za!
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
Tarnowianka 


Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 136
Pomogła: 22 razy

 #96  Wysłany: 2012-02-16, 19:12  


Gazdo a pisałeś , ze on jest wyrocznią na Garncarskiej? Teraz już będę miała ew naświetlania w Tarnowie. Tylko czy dam radę bo dziś to wydaje mi się to kompletnie bez sensu w moim przypadku. Cały dzień ryczę i już mnie tak rozbolała głowa i skoczyło ciśnienie ,ze nie mam ochoty na żadną walkę.
_________________
Tarnowianka
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #97  Wysłany: 2012-02-16, 19:17  


Gazda, - jak myślisz,czy dobrze radzę,aby Ela nie zwlekając udała się do Warszawy-lub Ty podpowiedz,gdzie jeszcze mogłaby- i tam poprosiła o konsulatcję i dalsze leczenie.Ja myślę,że gdyby wystąpiła konieczność przeprowadzenia drugiej operacji,to dla Eli,owszem kłopot,ale wyjście z sytuacji dobre,co?Potem zaraz naświetlania i już zdrowienie.

[ Dodano: 2012-02-16, 19:26 ]
Tarnowianka, -Elu nie tak,tak nie można.Ja nie wiem,czy dobrze radzę,ale koniecznie zwróc się do lekarza w innym ośrodku,tylko,ze ja z Wejherowa,nie wiem gdzie dla Ciebie z Tarnowa,oprócz Krakowa jest blisko?Warszawa,Gliwice?Idz nawet prywatnie,na początek.Możesz sobie na to pozwolić?Bo może miałabyś gdzie zatrzymać sie w tym innym mieście,masz tam jakiś znajomych?Lub ktoś z Twego otoczenia?
Elu,to nie jest tak,ze zaraz umrzesz,naprawdę postaraj się zacząć działać.Jedno,co Ci naprawdę nie wolno to
Tarnowianka napisał/a:
ze nie mam ochoty na żadną walkę.
-nie,i jeszcze raz nie!!!!
Jakich my tutaj na tym forum mamy użyć słów i zaklęć,abyś zaczęła działać?
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #98  Wysłany: 2012-02-17, 01:18  


Tak jest - na Garncarskiej jego opinie traktowane są bez dyskusji. Ale jak widać, każdy się myli... Tarnowianko - Gliwice mają największe doświadczenie. Trzeba przeprowadzić limfadenektomię.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Majax 


Dołączyła: 12 Sty 2012
Posty: 45
Pomogła: 1 raz

 #99  Wysłany: 2012-02-17, 13:36  


Jeśli chodzi o zmianę ośrodka, to myślę, że jest to sensowna sprawa. Pisałam już o moim mężu w innym wątku. Był operowany dwa razy w Bydgoszczy. Było wiele wątpliwości, więc zmieniliśmy ośrodek na Warszawę. I bardzo dobrze!!!! Teraz jeździmy 300 km na konsultacje (mąż przeszedł tam też trzecią operację). Jesteśmy bardzo zadowoleni. Podejście do pacjenta inne, no i jakby lekarze uczyli się tam z innych książek... Na szczęście podjęliśmy decyzję o zmianie lekarzy i ośrodka. Polecam Centrum Onkologii w Warszawie.
_________________
Maja
 
Tarnowianka 


Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 136
Pomogła: 22 razy

 #100  Wysłany: 2012-02-17, 14:30  


Moi mili za 9 dni rozpoczynam radioterapię w Tarnowie, na zmianę ośrodka i czekanie na terminy ja już nie mam czasu. U mnie każdy tydzień zwłoki działa bardzo niekorzystnie. Z pewnością macie rację , ale dla mnie porzucenie w tej chwili radioterapii to wyrok. Niestety.
_________________
Tarnowianka
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #101  Wysłany: 2012-02-18, 16:53  


Tarnowianka napisał/a:
za 9 dni rozpoczynam radioterapię w Tarnowie


I skoro tak zadecydowałaś życzę Tobie z całego serca powodzenia :)
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Tarnowianka 


Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 136
Pomogła: 22 razy

 #102  Wysłany: 2012-02-18, 17:03  


Krzysztofie nie wiem czy powinnam dziękować czy nie. Nie chcę zapeszyć bo w głębi duszy to ja jeszcze bardzo bym chciała żyć.
Jestem wciąż bardzo załamana i przybita bo dowiedziałam się od Pani administrator ,że mam niewielkie szanse. Nie wiem wobec tego czy to wszystko ma sens . Niewielkie tzn ile procent? Chyba jednak nie chcę wiedzieć ile.
Pozdrawiam Cię serdecznie totalnie przybita Ela z Tarnowa
_________________
Tarnowianka
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #103  Wysłany: 2012-02-18, 17:22  


Tarnowianka napisał/a:
Moi mili za 9 dni rozpoczynam radioterapię w Tarnowie, na zmianę ośrodka i czekanie na terminy ja już nie mam czasu

Nie musisz rezygnować z leczenia w swoim ośrodku. Po prostu jedź na konsultację (np.prywatną do Gliwic) do lekarza, który ma doświadczenie z CO. W ciągu 9 dni zdążysz.
Tu chodzi o twoje życie.
Może ktoś poleci Naszej Tarnowiance specjalistę z Gliwic (nie masz tam aż tak daleko - Gazda ma dalej)

[ Dodano: 2012-02-18, 18:09 ]
Tarnowianka napisał/a:
Jestem wciąż bardzo załamana i przybita bo dowiedziałam się od Pani administrator ,że mam niewielkie szanse.

Piszesz oDumSpiro-Spero, ????
Przecież właśnie DSS podpowiada Ci co masz robić, aby te szanse zwiększyć!!!!
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #104  Wysłany: 2012-02-18, 18:24  


Niestety nie znam nikogo z Gliwic, bo leczę się w Łodzi i sama nie wiem czy z czystym sumieniem mogłabym polecić ten ośrodek, ale myslę, że MUSISZ jechać na konsultację. Buziałki
 
Jola1 


Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 105
Skąd: łódzkie
Pomogła: 14 razy

 #105  Wysłany: 2012-02-18, 19:57  


Domyślam się co czujesz. Domyślam się, że jesteś zmęczona szukaniem pomocy. Ale proszę Cię spróbuj jeszcze z tymi Gliwicami. Znajdź jeszcze w sobie trochę siły i podejmij tę próbę. Spróbuj się skontaktować z prof. Krzysztofem Składowskim z Gliwic.

[ Dodano: 2012-02-18, 20:06 ]
Przytoczę w tym miejscu słowa prof. Krzysztofa Składowskiego przeczytane na tym forum w jednym z postów:

" Ale na końcu drogi jest zwycięstwo. Czyli życie. A o taką stawkę warto walczyć. Z całych sił. Bo mamy dla kogo żyć. Czasami nawet przeciw komuś i przeciw czemuś. Ale zawsze jest powód do mobilizacji. I walki. "
_________________
Jola
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group