1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2014-08-31, 22:58
Rak prostaty (i niezależny rak nerki ?) uogólniony
Autor Wiadomość
marko1 


Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 252
Pomógł: 61 razy

 #16  Wysłany: 2014-12-04, 13:47  


::rose::
 
gregor221 


Dołączył: 21 Cze 2014
Posty: 4

 #17  Wysłany: 2015-02-09, 07:07  


Dziekuje Wszystkim za szczere wyrazy wspolczocia. Jestescie Wspanialymi Ludzmi. Przy okazji,chcialbym poruszyc wazna sprawe.W dobie pakietu onkologicznego,wiele osob bedzie kierowanych na tomografie komputerowa z podaniem kontrastu jodowego.W wiekszosci placowek, badaniami ktore kwalifikuja do podania kontrastu sa kreatynina i mocznik. Natomiast badania TSH sie nie wykonuje, jesli pacjent nie wspomni ze ma problemy z tarczyca.U osob w podeszlym wieku bardzo czesto wystepuje tzw. subkliniczna badz utajona nadczynnosc tarczycy,to schorzenie daje skape objawy,gdyz poziom ft3 i ft4 sa w normie przy obnizonym poziomie TSH. Osoby takie zwykle choruja na chorobe niedokrwienna serca badz jego niewydolnosc na co sa leczeni latami moga niewiedziec o nadczynnosci.Jesli podany zostanie w takim przypadku kontrast moze dojsc do zagrazajacej zyciu sytuacji najczesciej przelomu tarczycowego, migotania przedsionkow i zaostrzenia choroby niedokrwiennej serca i jego niewydolnosci prowadzac do zgonu.Po czym szpital nie ponosi odpowiedzialnosci za zaistniala sytuacje,gdyz badanie TSH jest nieobowiazkowe a choroby tarczycy pacjent nie zglaszal tak jak bylo to w przypadku mojego ojca. Ja stwierdzam ze istnieje potencjalne zagrozenie, niebezpieczenstwo ze po podaniu srodkow cieniujacych z niewyrownana czynnoscia tarczycy, moze dojsc do zagrazajacych zyciu sytuacji,a mimo to nie zostalo zrobione nic a zeby upewnic sie ze takie zagrozenie, u osoby z grupy wysokiego ryzyka nie istnieje. Kochani chcialbym zebyscie wypowiedzieli sie na ten temat. Jak to postrzegacie,bo sprawa dotyczy dobra nas wszystkich. Pozdrawiam i zdrowka wszystkim zycze. Grzegorz.
 
Ilka 


Dołączyła: 25 Cze 2014
Posty: 39
Pomogła: 4 razy

 #18  Wysłany: 2015-02-09, 09:10  


Gregor bardzo współczuję jeśli chodzi o tatę. Kiedy ja miałam robione TK głowy, a dokładnie kości skroniowych ( po urazie ) byłam parokrotnie pytana czy nie mam problemów z tarczycą zarówno przy rejestracji telefonicznej, jak i przed samym badaniem, musiałam również podpisać oświadczenie, a tam było sporo pytań właśnie między innymi o tarczycę. Nie wiem jak to jest w innych placówkach, ale w Olsztynie dopytują. Rozumiem Twój ból, ale moja mama zmarła prawdopodobnie po bronchoskopii, we wtorek miała, mocno krwawiła, dostała leki przeciwkrwotoczne, w czwartek po południu wyszła ze szpitala, w piątek rano umarła, miała krwotok. Była na chodzie, czuła się dosyć dobrze, wyglądała dużo lepiej i nie ma jej.....a przecież takie badanie jest konieczne, do końca nie wiem czy badanie było przyczyną śmierci, czy guz naciekający duże naczynie krwonośne, czy wysiłek, wejście na 2 piętro, czy zastrzyki na zakrzepicę, które przyjmowała.... :cry: pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group