1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak płaskonabłonkowy płuca pr. z przerzut. do węzłów śródpie
Autor Wiadomość
gosia1234 


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2010-06-08, 16:23  rak płaskonabłonkowy płuca pr. z przerzut. do węzłów śródpie


Prosze o pomoc. Mąż ma 48 lat - palił od lat młodości, przestał miesiąc temu gdyż zaczęło go strasznie boleć pod żebrem z prawej strony. Ma kaszel, który go męczy. Poza tym wygląda nadal dobrze i tak sie czuje. Badania wykonanene: rtg, TK, biopsia, bronchoskopia, ebus. Wynik: rak płaskonabłonkowy pł prawego, przerzuty do węzłów sródpiersia (7). Wielkosc raka: 10 x 10 X 12 cm - ropniak. To tyle co umiem napisać z tego co mówia lekarze. Na wyniku ebusa: cellulae carcinomatosae carcinoma planoephiteliale matastaticum ad lymphonoduli. Nie mozna już operowac bo sa przerzuty- to wiemy. Co robic dalej? czekamy na rozmowe z onkologiem - bo takiej jeszcze nie było. Co zaleci? Co powinien? jakie są rokowania? Prosze o odpowiedz.
_________________
godia1234
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #2  Wysłany: 2010-06-08, 17:10  


Gosiu miła - na odpowiedź fachowca musisz trochę poczekać. Tymczasem ja mogę Cię przywitać - dobrze że tu trafiłaś. Przynajmniej mnie forum bardzo pomaga.

Współczuję bardzo
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #3  Wysłany: 2010-06-08, 17:53  


Witaj gosia1234,
Czy mogłabyś przytoczyć tu wszystkie wyniki męża? W szczególności RTG I TK, ale również wynik ebus i morfologię.

Nie jest dobrze :| , ale to pewnie już wiesz. Guz jest olbrzymi, nieoperacyjny, nie został również określony stopień zaawansowania w klasyfikacji TNM.
Przedstawione dane pozwalają przypuszczać, że jest to T3N2MX.

Zapewne i oby jak najszybciej zlecona zostanie chemioterapia.
Jednak musisz wiedzieć, iż sama chemioterapia, jako leczenie nowotworu płuc jest leczeniem paliatywnym, tzn.nie prowadzi do wyleczenia. Ma na celu doprowadzić do częściowej remisji lub ostatecznie do stabilizacji. Całkowita remisja zdarza się u ok.4% chorych. Odpowiedź na leczenie chemiczne uzyskuje się u ok.40 % pacjentów.
I tu wszyscy razem będziemy trzymać kciuki za odpowiedź leczenia u Twojego męża.
Jeśli obraz TK po drugim lub czwartym kursie chemioterapii (porównanie obrazu do pierwszego TK) pokaże znaczną remisję i uwolnione od nowotworu węzły chłonne śródpiersia, można będzie rozważyć radioterapię radykalną.

Bardzo mi przykro, że tylko same smutne rzeczy piszę, ale myślę, że powinnaś mieć pełen obraz sytuacji, żeby móc jak najlepiej pomagać mężowi w walce z chorobą.
Postaramy się wspomóc Cię na każdym kroku tej walki.

Gosiu, upieraj się na szybką wizytę u onkologa i jak najszybsze leczenie.
Jestem z Tobą w tej walce.
Pozdrawiam M.
Ps. jeszcze raz przypominam o wynikach.
 
Justyna28 


Dołączyła: 26 Maj 2010
Posty: 28

 #4  Wysłany: 2010-06-09, 12:42  


Nocóz ja mogę Ci jedynie współczuć, że musiałas do nas dołączyć. Pewne jest jedno, że znajdziesz tutaj wsparcie i pomoc, której teraz na pewno będziecie potrzebowali.
Pozdrawiam i trzymama kciuki za Was
J
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group