1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak płaskonabłonkowy G3
Autor Wiadomość
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #46  Wysłany: 2013-01-30, 19:54  


TK jest zrobione najwyraźniej po operacji otwarcia czaszki (kraniektomia), ciężko nam je jakoś "odczytać", bo nie wiemy jaki był dokładnie zakres operacji, jaki był wynik poprzedniego TK etc. Nie wiemy co się działo przez ostatnie 3 miesiące.
_________________
 
DAGMARA_75 


Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 28
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

 #47  Wysłany: 2013-01-30, 22:27  


Mama miała wycięty guz - był on prawdopodobnie przerzutowy. Następnie naświetlania głowy. Teraz jest w trakcie chemioterapii. W sylwestra miała omamy wzrokowe więc onkolog w Łodzi zlecił TK głowy które pokazało że mama dostała obrzęk mózgu i jeszcze - jak to pani doktor ujęła - zmiany niejasne - niepokojące... Zleciła następnie rezonans magnetyczny który pokazał że te zmiany to nie przerzuty tylko jakieś zmiany krwotoczne,więc wznowiła podanie kolejnej chemii.
Mama wróciła do domu i po 5 dniach dostała mocny ból w prawym oku po czym straciła w nim wzrok. Onkolog zaleciła żeby jechać do nas w Tomaszowie na konsultacje na pogotowie. Tam zbadał mamę okulista który stwierdził pęknięcie tętnicy środkowej oka prawego. Zrobili mamie kolejny TK którego wynik Wam przedstawiłam powyżej. Po 3 dniach pobytu w szpitalu na oddziale neurologii wypisana do domu.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #48  Wysłany: 2013-01-31, 06:24  


Ok. W takim razie w TK nie widać świeżych ognisk nowotworowych czy innych tego typu zmian. Są obrzęki, ale nie wzmacniają się po kontraście, co raczej nie sugeruje ich charakteru nowotworowego, choć oczywiście trzeba je kontrolować.
_________________
 
DAGMARA_75 


Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 28
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

 #49  Wysłany: 2013-01-31, 11:40  


Dzięki wielkie . Mam jeszcze jedno pytanie - czy po tym wszystkim co opisalam jest normalnym wypis z Tomaszowskiego szpitala o tresci : WTÓRNY NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY MÓZGU. GUZ- PRAWDOPODOBNIE PRZERZUTOWY- DO PŁATA CZOŁOWEGO PRAWEGO USUNIĘTY OPERACYJNIE W CAŁOŚCI 17.10.2012 R. NOWE OGNISKA PRZERZUTOWE DO PRAWEJ PÓŁKULI MÓZGU ZLOKALIZOWANE W PŁACIE POTYLICZNYM I SKRONIOWYM. STAN PO CHEMIO I RADIO TERAPII Z POWODU CA KRTANI. MIAŻDŻYCA TĘTNIC SZYJNYCH. ZATOR TĘTNICY ŚRODKOWEJ OKA PRAWEGO. Jeśli w TK nie widać świeżych ognisk nowotworowych czy innych tego typu zmian , na jakiej podstawie nasi "mądrzy" lekarze - do których żal mówic ,ale zaufanie mam zerowe - dali mamie taki wypis ???
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #50  Wysłany: 2013-01-31, 19:11  


Masz w całości ten wypis i możesz go tu np. wkleić?
_________________
 
DAGMARA_75 


Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 28
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

 #51  Wysłany: 2013-01-31, 20:44  






01010801.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2167 raz(y) 550,79 KB

01010802.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1434 raz(y) 177,35 KB

 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #52  Wysłany: 2013-01-31, 23:34  


Nie mamy poprzednich wyników badań - TK czy MR głowy, więc szczerze mówiąc ciężko jest określić czy zmiany określone w obecnym badaniu jako nie wzmacniające się patologicznie po kontraście są zmianami nowotworowymi - jeśli taki miały charakter wcześniej, to jest to możliwe.
_________________
 
DAGMARA_75 


Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 28
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

 #53  Wysłany: 2013-02-01, 10:24  


Własnie chodzi o to że wcześniejsze wyniki TK i MR nie pokazały zmian nowotworowych. A lekarze w Tomaszowie nie mieli do nich dostępu ponieważ poprzednie badania były robione w Łodzi. Więc co mogło zasugerować im że to są zmiany przerzutowe???
 
DAGMARA_75 


Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 28
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

 #54  Wysłany: 2013-06-17, 08:30  


Witam :) Chciałam mamusie wzmocnić i oczyścić trochę jej organizm po chemioterapii. Mam pytanie - czy aloes do picia to dobry pomysł? Czytałam także o Ostropeście plamistym żeby pomóc wątrobie, a także o tym że powinna brać tran na wzmocnienie , pić sok z buraka i siemię lniane - czy to wszystko razem mamie nie zaszkodzi ? Bierze już leki całymi garściami ... więc nie chcę przedobrzyć.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #55  Wysłany: 2013-06-17, 17:37  


A może niech po prostu je to, na co ma ochotę i w ten sposób się wzmacnia? :)
Burak czy siemię - nie ma po co. Ostropest może być, można kupić mielony i dosypywać do jedzenia. Aloes - nie bardzo wiem na co miałby pomóc :)
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group