1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak płaskonabłonkowy G3
Autor Wiadomość
DAGMARA_75 


Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 28
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

 #31  Wysłany: 2012-07-28, 13:59  


Dziękuję bardzo za to wszystko,czego do tej pory dowiedziałam się od Was w temacie choroby mojej mamusi :) Odezwę się we wtorek po konsultacji - Pozdrawiam serdecznie ...
 
DAGMARA_75 


Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 28
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

 #32  Wysłany: 2012-08-02, 10:56  


Witam :) jesteśmy już po konsultacji z panią doktor onkolog. Nie jest potrzebna ani chemia , ani naświetlania. Pani doktor zleciła tylko badanie krwi LDH i marker SCC .Jeśli nie będą podwyższone to póki co zostajemy jak na razie pod kontrolą przychodni torako.
 
DAGMARA_75 


Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 28
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

 #33  Wysłany: 2012-08-24, 14:31  


Witam serdecznie . Wyniki badania krwi LDH i marker SCC w normie - kolejne za 2 miesiące.

Zaczęłam się niepokoić, ponieważ mamie drętwieje lewa dłoń - od łokcia aż po same palce jest sporo zimniejsza od prawej i znacznie mniej sprawna - czy to może mieć coś wspólnego z operacją jaką przeszła? A jeśli tak - to jakie działania podjąć?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #34  Wysłany: 2012-08-24, 14:36  


A dolegliwości były zgłaszane lekarzowi?
_________________
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #35  Wysłany: 2012-08-24, 15:33  


Przyczyn drętwienia ręki jest bardzo dużo, od bardzo poważnych po błahe.. Dlatego konieczne jest przeprowadzenie różnicowania opartego na bezpośredniej rozmowie z chorą i badaniu lekarskim... W najlżejszym przypadku wystarczy dodanie do diety minerałów, witaminy B6 i objawy ustępują.
_________________
Aegrotus sacra est...
 
DAGMARA_75 


Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 28
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

 #36  Wysłany: 2012-08-25, 15:42  


absenteeism napisał/a:
A dolegliwości były zgłaszane lekarzowi?

Byłyśmy wczoraj u lekarza pierwszego kontaktu. Pani doktor po zbadaniu mamy wykluczyła serce i skierowanie na rtg lewego barku. Wizytę w torako mamy dopiero 19 września.
 
DAGMARA_75 


Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 28
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

 #37  Wysłany: 2012-09-02, 16:39  


W przewodniku dla chorych na raka płuc wyczytałam że drętwienie kończyn może być wynikiem chemioterapii która była zastosowana nawet kilka lat wcześniej - co tyczy się mojej mamy, bo 4 lata temu miała raka krtani i zastosowaną chemio i radioterapię. Ale piszą tam również, że drętwienie kończyn i zawroty głowy (które też ma) mogą świadczyć o przerzutach do innych narządów - CO WY NA TO ?

[ Dodano: 2012-09-02, 16:40 ]
Ps. RTG lewego barku nic nie wykazało . Pozdrawiam
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #38  Wysłany: 2012-09-02, 16:58  


DAGMARA_75 napisał/a:
CO WY NA TO ?

Jeśli mamy się odnieść do tego, co napisano w przewodniku, to zgadzamy się z tym :)
Natomiast jeśli pytasz co te objawy oznaczają u Twojej mamy - bez badań nie da się tego stwierdzić.
Może warto by zrobić USG Doppler tętnic i żył kończyn górnych i sprawdzić, czy to nie jakaś sprawa naczyniowa?
_________________
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #39  Wysłany: 2012-09-02, 17:03  


Czy byłyście z tym problemem u neurologa?
_________________
Aegrotus sacra est...
 
DAGMARA_75 


Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 28
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

 #40  Wysłany: 2012-09-02, 17:47  


absenteeism napisał/a:
DAGMARA_75 napisał/a:
CO WY NA TO ?

Jeśli mamy się odnieść do tego, co napisano w przewodniku, to zgadzamy się z tym :)
Natomiast jeśli pytasz co te objawy oznaczają u Twojej mamy - bez badań nie da się tego stwierdzić.
Może warto by zrobić USG Doppler tętnic i żył kończyn górnych i sprawdzić, czy to nie jakaś sprawa naczyniowa?


Tak pytam o obiawy . Też o tym myślałam... USG Doppler to chyba najrozsądniejsze wyjście na tą chwile - dzięki

[ Dodano: 2012-09-02, 17:51 ]
Jolana napisał/a:
Czy byłyście z tym problemem u neurologa?

Mama do neurologa zapisana jest na 7 września - czyli lada chwila. Zobaczymy co powie ten specjalista. A masz może jeszcze jakieś sugestie? Bo ja jestem przerażona możliwością przerzutów !

[ Dodano: 2012-09-02, 18:27 ]
Ale z drugiej strony mama miała robione markery pod kontem płaskonabłonkowego i wyszły w normie... wiec to chyba nie powinien być przerzut - sama już się pogubiłam :(
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #41  Wysłany: 2012-09-02, 19:05  


Po wykonaniu pełnego badania neurologicznego w gabinecie ( przedmiotowego i testowego ), lekarz zaproponuje leczenie lub ewentualne dalsze postępowanie diagnostyczne...

Dagmara, zaczekajmy na wyniki konsultacji neurologicznej.
_________________
Aegrotus sacra est...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #42  Wysłany: 2012-09-02, 19:59  


DAGMARA_75 napisał/a:
Ale z drugiej strony mama miała robione markery pod kontem płaskonabłonkowego i wyszły w normie...

Należy pamiętać, że nie można polegać tylko na markerach jako badaniu diagnostycznym pod kątem wznowy/progresji nowotworu.
Często markery są w normach, mimo istnienia aktywnej choroby nowotworowej, czasem też bywają podwyższone mimo braku raka. Nie jest to więc wybitnie jednoznaczne narzędzie diagnostyczne.
_________________
 
DAGMARA_75 


Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 28
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

 #43  Wysłany: 2012-10-24, 19:17  


Witam po długiej nieobecności ... jednak ta niesprawna reka mojej mamy - to był przerzut guza z płuc do głowy :( Dostała jakby atak padaczki ręki ,na pogotowiu zrobili TK głowy i się okazało...od czego to wszystko. Diagnoza 10 października a 17 operacja w Łodzi.Mama jest już w domu - czuje sie dobrze,ale czeka nas jeszcze naświetlanie i chemia. Pozdrawiam Wszystkich
 
izowita 



Dołączyła: 12 Paź 2012
Posty: 153
Skąd: Zawiercie
Pomogła: 17 razy

 #44  Wysłany: 2012-10-24, 21:29  


To powodzenia i zdrowia życzę. Oby Wam się udało ...
_________________
Izabela

Tato 9.02.1947 - 13.10.2012 ( 15 miesięcy walki z potworem )

Tato jestem z Ciebie dumna, że tak dzielnie znosiłeś chorobę.
 
DAGMARA_75 


Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 28
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

 #45  Wysłany: 2013-01-30, 14:19  


Witam. Proszę o pomoc w odczytaniu TK.
Stan po kraniektomii czołowo - skroniowej prawostronnej - na sklepistości prawej półkuli w płacie czołowym niewielki obszar malacji. Dodatkowo w prawej półkuli w okolicach skroniowej i potylicznej widoczne są nieregularne, hypodensyjne obszary obrzękowe bez ognisk patologicznego wzmocnienia pokontrastowego. Poza tym tkanki mózgowia bez zmian ogniskowych. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony. Zbiorniki podstawy prawidłowego kształtu bez zniekształceń i przemieszczeń.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group