1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi - wznowa w bliznie
Autor Wiadomość
AnnaW 


Dołączyła: 15 Paź 2014
Posty: 36
Pomogła: 1 raz

 #61  Wysłany: 2015-03-19, 23:38  


Bardzo dziekuje za podpowiedzi.
Barbara, skorzystam z polecanej drogi, zobacze co sie da zrobic. Dziekuje za podtrzymanie na duchu, ciagle mam wyrzuty sumienia ze nie ma mnie na miejscu, i ze moglabym zrobic wiecej. Niestety nie moge wszystkiego zostawic, wiec robie tak jak moge.

Gaba - moze masz racje ze to co sie dzieje z mama jest zwiazane z problemami naczyniowymi (oby, chociaz tez niedobrze, ale lepiej niz sprawy onkologiczne). Bede starala sie aby wykonac rezonans glowy aby miec lepsze rozeznanie. I konsultacje neurologa. Latwiej dzialac kiedy wie sie z czym ma sie do czynienie. Mama wyszla dzis ze szpitala. Wynik tomografii klatki ze szpitala odbiore jak juz bede na miejscu, nie maja jeszcze opisu podobno problem z komputerem. Z tego co lekarka mowila rodzinie na podstawie tej tomografii, mama ma tetniaka aorty (niedobrze) ale nic nie mowila o przerzutach (dobrze). Tetniaka nie bylo w tomografii robionej w listopadzie. Bedziemy atakowac sprawe tetniaka (jesli sie da), kiedy wykluczymy sprawy onklogiczne. No i ciagle jest ta niegojaca sie rana po radioterapii.
Sprobuje rowniez rozejrzec sie za dodatkowa pomoca tak jak pisalas.

Pozdrawiam
_________________
Ania
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #62  Wysłany: 2015-03-20, 07:45  


AnnaW,
Jeśli Mama ma zaburzenia rytmu serca, to udar wydaje się dość prawdopodobny.
Sprawy tętniaka nie atakuj - w tym stanie zdrowia Mamy nikt nie podejmie się operacji.
Ta niegojąca się po radioterapii rana budzi jednak niepokój onkologiczny...
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
AnnaW 


Dołączyła: 15 Paź 2014
Posty: 36
Pomogła: 1 raz

 #63  Wysłany: 2015-03-20, 17:03  


Dziekuje,
Tez sie niepokoje ta rana. Do tej pory radioterapeuci starali sie to leczyc, ale nieskutecznie. Dermatolog, ekspert w dziedzinie ran stwierdzil infekcje, przepisal antybiotyk i opatrunek ze srebrem. Wizyta kontrolna w poniedzialek. Wizyta u onkologa we wtorek wiec zadamy pytanie.
Jesli chodzi o wykonanie rezonansu glowy, to gdzie najlepiej to zrobic w Warszawie? Zapisalam ja do Magodentu, ale rodzice kreca nosem (troche sie denerwuje tym, bo robie co moge a tu jeszcze niezadowolenie ze daleko) bo podobno teraz dojaz na Prage jest utrudniony. Oni chcieliby na Warynskiego, ale tam chyba nie ma rezonansu.
Moze jest cos blizej miejsca zamieszkania, Ochoty?
Pozdrawiam
_________________
Ania
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #64  Wysłany: 2015-03-20, 17:18  


Spróbuj w szpitalu na Banacha ;)
tel.225991853
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
AnnaW 


Dołączyła: 15 Paź 2014
Posty: 36
Pomogła: 1 raz

 #65  Wysłany: 2015-03-25, 16:49  


Dziekuje za wszystkie podpowiedzi.
Idziemy jednak do Magodentu bo jednak mama dala sie przekonac. Kwestia jest jeszcze czy trzeba zrobic rezonans glowy z kontrastem czy bez. Wydaje mi sie ze z kontrastem, ale nie mam pewnosci.

Pozdrawiam
_________________
Ania
 
AnnaW 


Dołączyła: 15 Paź 2014
Posty: 36
Pomogła: 1 raz

 #66  Wysłany: 2015-04-09, 21:57  


Witam

Dostalismy dzis wynik rezonansu glowy
Opis: nieliczne (lub liczne, nie zanotowalam dokladnie) ogniska naczyniopochodne w obu polkulach mozgu. W badaniu bez cech swiezego niedokrwienia. Poszerzona przestrzen okolonaczyniwa. Uklad komorowy bez przemieszczen. Korowy zanik korowy. Hyper..... (tu mama nie umiala dokladnie przeczytac).

Z tego co widze nie ma informacji o przerzutach. To samo nam powiedziala Pani ktora robila badanie tuz po badaniu. Wydaje mi sie ze inne rzeczy sa zwiazane z wiekiem. No ale w 100% nie jestem pewna.

Dzisiaj byla robiona tomografia klatki i brzucha, wyniki za tydzien. Mam nadzieje ze nic nie bedzie. Mama w dalszym ciaglu kaszle po ciezkim zapaleniu oskrzeli, wiec zobaczymy co sie tu dzieje. Rana po radioterapii jest w dalszym ciagu, ale wydaje sie poprawiac pod kontrola dermatologa doswiadczonego w leczeniu skomplikowanych ran.

Ogolnie stan mamy jest duzo lepszy. Rozmowa z nia jest normalna, zaczela normalnie jesc. Mysle ze moja wizyta ja troche postawila na nogi. Udalo mi sie zalatwic opiekunke do pomocy ale mama na razie tego nie chce, a mysle ze jej stan sie na razie na tyle polepszyl ze nie ma pospiechu. Nie chce na sile jej narzucac. Mowie mamie zeby robila to co lubi, cieszyla sie zyciem, zyla jak chce.
Zobaczymy tez jakie beda dalsze wyniki

Pozdrawiam
_________________
Ania
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group