1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi - ryzyko zachorowania / uwarunkowania genetyczne
Autor Wiadomość
agus_s_85 



Dołączyła: 01 Gru 2009
Posty: 21
Pomogła: 10 razy

 #1  Wysłany: 2010-02-25, 05:25  Rak piersi - ryzyko zachorowania / uwarunkowania genetyczne


Witam.

Pewnie niektórzy mnie już znają z postów na temat raka piersi, przerzutach do kości i wątroby, bo na to chorowała moja Mamusia.

Teraz ja mam problem, a raczej pytanie, bo w porównaniu do tutejszych problemów to mój jest absurdem.
Chciałabym się zapytać jakie jest prawdopodobieństwo zachorowania na raka, głownie raka piersi jeśli chorowała na niego moja Mama i choruje również siostra mojego Taty?
Czyli jak gdyby obciążenie genetyczne z dwóch stron.
Niedawno urodziłam synka i pewnej nocy obudziłam się przerażona że w każdej chwili mogę umrzeć.
Wiem że powiecie że to absurdalne, ale od tamtej pory mam jakiś taki lęk przed rakiem.
Nigdy wcześniej, kiedy walczyliśmy o Mamę nie myślałam że on może mnie dotyczyć.

No i czy istnieje szansa abym ja odebrała Mamy wynik badań genetycznych jesli Ona zostawiła mi upoważnienie?
Dodam że badania te były robione dawno jakieś 3-5 lat temu i Mama wtedy nie odebrała wyniku.
A ja teraz jestem bardzo ciekawa.
Aaa i gdzie w Wielkopolsce odbiera się takie wyniki?

Z góry serdecznie dziękuję i przepraszam za tak absurdalne pytania.
 
 
agajane 


Dołączyła: 09 Lut 2010
Posty: 25
Pomogła: 3 razy

 #2  Wysłany: 2010-02-25, 09:25  


Witaj!
Ja tam nie uważam, że Twoje obawy są śmieszne. Tak dużo się mówi teraz o profilaktyce raka piersi a badania genetyczne są jedną z jej form. Na raka piersi choruje moja teściowa i ona tez robiła sobie takie badania w Międzynarodowym Centrum Dziedziczności Nowotworów w Szczecinie, a dokładnie próbki miała pobierane w Koszlinie i tam odbierała wyniki. Na takie badanie może zgłosić się z tego co wiem każda kobieta, u której w rodzinie występował rak piersi. Trzeba wypełnić ankietę znajdującą się na ich stronie. Podane tez są tam dane różnych ośrodków robiących takie badania z całej Polski.
http://genetyka.com/
Mama nie czekała długo na badanie i wyniki, a z tego co wiem sprawdzali jej kilka genów. Może uda Ci się tez odebrać badania Twojej mamy tam gdzie te badania robiła (jeśli oczywiście pamiętasz gdzie to było). Ale i tak proponuję, żebyś "dla spokojności" sama sie przebadała :)
Pozdrawiam
agajane
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group