1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi, operacja oszczędzająca
Autor Wiadomość
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #31  Wysłany: 2014-06-10, 02:21  


Mauro,
przede wszystkim daj sobie utoczyć krwi do podstawowych badań - morfologia z rozmazem, CRP, elektrolity. Od kwietnia trochę czasu minęło, dobrze byłoby sprawdzić, jak się Twój organizm sprawuje.

Mroczki moga byc sprawą neurologiczną. Wizyta u okulisty nie zaszkodzi.

Pilnujesz racjonalnej diety? Zażywasz ruchu?

Skutki obciążającego leczenia są niestety długoterminowe, niemniej nie można wszystkiego zwalać na chemię, trzymaj ręke na pulsie. Pozdrawiam.
 
Maura 


Dołączyła: 17 Paź 2013
Posty: 92
Pomogła: 6 razy

 #32  Wysłany: 2014-06-10, 06:04  


Ok, dziękuję Wam bardzo. Idę do lekarza.
 
evee 


Dołączyła: 27 Paź 2013
Posty: 16
Pomogła: 4 razy

 #33  Wysłany: 2014-06-10, 06:27  


A jakie miałaś to tsh? Powinnaś też badac ft3 i ft4. I to zdecydowanie częściej niż raz do roku;-)
Co do ewentualnej anemii - warto też zbadać ferrytyne.
 
Maura 


Dołączyła: 17 Paź 2013
Posty: 92
Pomogła: 6 razy

 #34  Wysłany: 2014-06-11, 06:56  


evee, miałam wszystkie te badania zrobione i wyszły dobrze, ale nie potrafię podać wartości tsh, zapomniałam zabrać wyników . Leczę się we Włoszech, ponieważ tam pracuję a teraz jestem na urlopie w Polsce.Po operacji na raka miałam tylko radioterapię.Analizę krwi zrobię tutaj w Polsce, żeby czegoś nie przeoczyć , bo do Italii wracam dopiero w sierpniu. Dziękuję bardzo i pozdrawiam.
 
Maura 


Dołączyła: 17 Paź 2013
Posty: 92
Pomogła: 6 razy

 #35  Wysłany: 2014-07-19, 06:28  


Witam serdecznie. Otrzymałam wyniki cytologii.Rozmaz Skl, SZ

[ Dodano: 2014-07-19, 06:30 ]
Skl: O Zap-0, Leuk-+,Hist+, eryt.-0

[ Dodano: 2014-07-19, 06:42 ]
SZ .o zap- +, leuk- +, hist+,eryt- ++
Skl( Mi 70)
SZ ( Mi 0)- między tymi dwoma wartościami jest jeszcze liczba 30
Kom.grucz. Normotypowe +++. Zapalenie zmienione+
Kom.met; dojrzałe+
Atrofia
Nie nadaje się do oceny
Weryfikacja histologiczna
Obecne nietypowe komórki gruczołowe o nieokreślonym znaczeniu ( AGUS),krew, odczyn zapalny niewielki.
Gr III
Wynik badania wydzieliny z pochwy:
leukocyty- obecne
Flora bakteryjna- ziarniaki Gr(+)

[ Dodano: 2014-07-19, 06:48 ]
Byłam z wynikami u ginekologa zrobił mi USG dopochwowe i stwierdził : Endometria linijna w dnie lekkie pogrubienie.

[ Dodano: 2014-07-19, 07:02 ]
Cytologię miałam zrobioną we Włoszech i zadzwoniono do mnie żebym się zgłosiła do lekarza, ponieważ do kończ lipca jestem na urlopie w Polsce poszłam tutaj na kolejną cytologię i do lekarza. Wynik się potwierdził i lekarz zbadał mnie i zrobił USG dopochwowe. Nie mam żadnych dolegliwości, ani upławów. Ponieważ nie chcę już sama zmagać się w obcym kraju z ewentualną operacją, może ktoś poradzi mi co mam zrobić? Zostać w Polsce czy jechać do Włoch i kontynuować tam leczenie. Lekarz mi radził,żebym tam jechała, bo tam mają moją historię choroby i tam jestem pod opieką onkologa.A ja nie wiem co zrobić, boję się zostać znowu sama bez rodziny i zmagać się z ewentualną operacją. Czy powyższy wynik świadczy zdecydowanie o operacji? Bardzo proszę kogoś o poradę i z góry dziękuję!
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #36  Wysłany: 2014-07-19, 17:21  


Maura napisał/a:
Weryfikacja histologiczna
Obecne nietypowe komórki gruczołowe o nieokreślonym znaczeniu ( AGUS),krew, odczyn zapalny niewielki.
Gr III

AGUS - ang. - Atypical Glandular Cells of Undetermined Significance:
nieprawidłowe komórki gruczołowe trudne do jednoznacznej interpretacji.

Grupa ta mieści się w klasyfikacji zmian cytologicznych pomiędzy stanem normalnym a zmianami dysplastycznymi niskiego stopnia (CIN1),
dla podobnie klasyfikowanego ASC-US zaleca się przeprowadzenie ponownej kontroli cytologicznej za 3 - 6 miesięcy (źródło).

Maura napisał/a:
Ponieważ nie chcę już sama zmagać się w obcym kraju z ewentualną operacją, może ktoś poradzi mi co mam zrobić? Zostać w Polsce czy jechać do Włoch i kontynuować tam leczenie. Lekarz mi radził,żebym tam jechała, bo tam mają moją historię choroby i tam jestem pod opieką onkologa.

Opinia Twojego lekarza moim zdaniem jest bardzo przekonująca z dwóch powodów:
- znajomość historii wcześniejszego leczenia onkologicznego i w tym kontekście całościowe podejście do obecnego rozpoznania,
- we Włoszech opiekę medyczną powinnaś otrzymać na co najmniej takim samym poziomie, jeśli nie lepszym,
szczególnie w kwestiach dostępności lekarza i czasu, jaki będzie mógł Tobie poświęcić (=> Twój post #20).
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Maura 


Dołączyła: 17 Paź 2013
Posty: 92
Pomogła: 6 razy

 #37  Wysłany: 2014-07-19, 20:29  


Dziękuję bardo Richelieu, mam nadzieję że nie będzie to nic poważnego.1 sierpnia mam ustalić termin wizyty lekarskiej we Włoszech, 2 sierpnia wracam tam.Powiadomię o dalszych moich losach.Pozdrawiam serdecznie! :)
 
Maura 


Dołączyła: 17 Paź 2013
Posty: 92
Pomogła: 6 razy

 #38  Wysłany: 2014-08-06, 06:44  


Witam wszystkich! Jestem już po kolposkopii, wyniki histopatologiczne w końcu miesiąca. Lekarz powiedział, że nie widzi nic niepokojącego, ale trzeba to skontrolować.Pozdrawiam i życzę udanych wakacji! :)
 
Maura 


Dołączyła: 17 Paź 2013
Posty: 92
Pomogła: 6 razy

 #39  Wysłany: 2014-08-27, 22:46  


Pojawiam się znowu na forum ponieważ są już moje wyniki histopatologiczne.Niestety nie widziałam ich dlatego,że miałam zadzwonić do gabinetu gdzie mi robiono kolposkopię i wzięto wycinek do badań histopatologicznych. Zostałam umówiona na 4 września do gabinetu endoskopii. Czy wie może ktoś jakie ,,przyjemności" będą mnie tam czekać?Po kolonoskopii miałam następującą diagnozę-Giunzione squamo - colonnare. Miejsce zmienione stopień I.Naczynia krwionośne regularne.Biopsja nacelowana.Jeszcze mam napisane Epitelio( nie mogę przetłumaczyć tego) białe cieniutkie.Wiem,że wyniki badań histopatologicznych są najważniejsze, ale chciałabym psychicznie nastawić się na tą wizytę. Dziękuję !
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #40  Wysłany: 2014-08-28, 19:55  


Maura napisał/a:
Zostałam umówiona na 4 września do gabinetu endoskopii. Czy wie może ktoś jakie ,,przyjemności" będą mnie tam czekać?

Zapewne coś w rodzaju takich atrakcji ...

Maura napisał/a:
Giunzione squamo - colonnare.

Z moich nieudolnych prób tłumaczenia i zrozumienia tego wychodzi coś - mniej-więcej - w rodzaju 'zmiany typu płaskonabłonkowo-cewkowatej'.

Maura napisał/a:
Epitelio( nie mogę przetłumaczyć tego)

Nabłonek.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Maura 


Dołączyła: 17 Paź 2013
Posty: 92
Pomogła: 6 razy

 #41  Wysłany: 2014-08-28, 21:17  


Dziękuję niezawodny Richelieu! Niestety tego linka nie mogę otworzyć, spróbuję poszperać w internecie. Mam tylko taką cichą nadzieję,że nie będzie to nic związanego z moim raczkiem z piersi!Dziś jestem już troszkę spokojniejsza, próbuję sobie tłumaczyć,że każą mi czekać na wizytę tydzień to może coś nie tak bardzo pilnego, bo po wynikach biopsji piersi wizytę miałam na drugi dzień.Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam! :sun:
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #42  Wysłany: 2014-08-28, 21:44  


Maura napisał/a:
Niestety tego linka nie mogę otworzyć, spróbuję poszperać w internecie.

U mnie otwiera się bez problemu.
W takim razie wrzuć w gogla 'endoskopia' i powinno coś Ci tam się pokazać.

Maura napisał/a:
Mam tylko taką cichą nadzieję,że nie będzie to nic związanego z moim raczkiem z piersi!

Moim zdaniem zdecydowanie nie. Dotyczy to zmian badanych już kolposkopowo (posty # 38-39).
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Maura 


Dołączyła: 17 Paź 2013
Posty: 92
Pomogła: 6 razy

 #43  Wysłany: 2014-08-28, 22:16  


Uf! Richelieu, dziękuję właśnie czytam o endoskopii. Dziękuję bardzo.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #44  Wysłany: 2014-08-29, 11:15  


Cytat:
Maura napisał/a:
Giunzione squamo - colonnare.

Z moich nieudolnych prób tłumaczenia i zrozumienia tego wychodzi coś - mniej-więcej - w rodzaju 'zmiany typu płaskonabłonkowo-cewkowatej'.

Przyszła mi na myśl jeszcze inna możliwość - raczej nawet bardziej prawdopodobna:
że może to oznaczać po prostu tzw. strefę przejściową, opisaną np. tutaj.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Maura 


Dołączyła: 17 Paź 2013
Posty: 92
Pomogła: 6 razy

 #45  Wysłany: 2014-08-29, 14:55  


Dziękuję Richelieu!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group