1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi mikroinwazyjny z przerzutami lokalnymi
Autor Wiadomość
kolor 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 40
Pomogła: 5 razy

 #46  Wysłany: 2010-05-28, 20:25  


gaba58, dzieki za wskazówkę.
Byłam juz u radioterapeuty i obiecał radioterapie po 6 tyg. od operacji, nie mówił nic o przeszkodach. Mam nadzieje, że dotrzyma słowa.

Rzadko pisuje na forum, ponieważ podczas ostatnich miesięcy mój rytm wyglada tak:
1. chemia
2. czas po chemii - łatanie zdrowia i dochodzenie do siebie przez 7-10 dni
3. jak tylko lepiej sie poczuje pochłaniaja mnie moje pasje, zycie rodzinne, towarzyskie, praca itp :) .. SAME PRZYJEMNOŚCI
Czasem tak mnie to pochłania, że zapominam, że powinam wziąc leki... ale sie opamietuję w miare w porę... ;)

4. znów chemia... itd

Zauwazyłam, że pkt. 3 bardzo dobrze na mnie wpływa - na poczucie zdrowia fizycznego i na stan psychiczny, czyli optymizm.

Polecam więc pkt. 3 :mrgreen:
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #47  Wysłany: 2010-05-28, 20:51  


Cholernie rzadko piszesz, zwracam uwagę że przeważnie do radioterapii kolejki są dłuższe niż do operacji jak przyśpieszasz operację to od razu trzeba myśleć o radioterapii, od kupy osób słyszałam że czekały 3 do 4 mies, a optimum to do 8 tyg. Ja jeszcze przed "poprawkową" operacją rozmawiałam z radioterapeutą, a i tak musiałam się dobrze upierać i miałam trochę obsuwu. Dobrze że dobrze Ci idzie i powodzenia.

[ Dodano: 2010-05-28, 21:06 ]
sorry, nie naumiałam się jak wycofać post, przypilnuj tego radio, mnie też najpierw obiecali, a potem..... cóż musiałam przypominać.
_________________
sprzątnięta
 
Erevain21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 209
Skąd: Wrocław/Lublin
Pomógł: 77 razy

 #48  Wysłany: 2010-07-20, 02:29  


Kolor napisz co u Ciebie. Jak sie czujesz???
 
kolor 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 40
Pomogła: 5 razy

 #49  Wysłany: 2010-07-23, 21:34  


Witam po przerwie :)
Czuję się OK :)

Jestem juz po operacji - mastektomia radykalna z wycięciem węzłow. Po operacji lekarz powiedział, że węzły były niezmienione, chemia bardzo ładnie zadziałała.
W poniedziałek prawdopodobnie bedę miała zdjęte szwy.
Tymczasem chodzę z drenem... Dziś minął już dziewiąty dzień z rurką pod pachą.

I w związku z tym mam pytanie: jak maksymalnie długo można mieć dren?
Chłonki mi się zbiera sporo...
Może lekarz powie, abym dalej chodziła z rurka i buteleczka... Jest to wygodne, bo nie trzeba jeżdzić na sciagnięcie chłonki... ale czy mi nie wrośnie ten dren na dobre??

Pozdrawiam :)
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #50  Wysłany: 2010-07-23, 22:19  


Kolor, cieszę się, że już masz ten etap za sobą. Mam nadzieję, że czas zacznie teraz już pracować na Twoją korzyść :uhm!:

kolor napisał/a:
[...] jak maksymalnie długo można mieć dren? [...]

Może częściową odpowiedzią na to pytanie będzie fragment tego artykułu:
Cytat:
[...] Czas, jaki upływa do usunięcia drenu jest bardzo zróżnicowany - od 24 godzin po operacji do czasu, kiedy objętość drenowanego płynu zmniejsza się do <50 ml na dobę. Nie ustalono jednoznacznie właściwego momentu usunięcia drenu. [...]
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #51  Wysłany: 2010-07-24, 21:50  


Nie wrośnie, ale jak zmniejszy się przepływ to się zatyka i wtedy koniecznie szybko usunąć. Dobrze że Ci lepiej, odzywaj się częściej.
_________________
sprzątnięta
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #52  Wysłany: 2010-07-24, 22:41  


kolor napisał/a:
Dziś minął już dziewiąty dzień z rurką pod pachą.
kolor napisał/a:
Jest to wygodne, bo nie trzeba jeżdzić na sciagnięcie chłonki...


Witaj Kolor
ja miałam ściągnięty dren 3 dni po operacji, fakt zbierała mi się chłonka, ale wolałam jeździć na ściąganie tym bardziej że mam nie daleko.

pozdrawiam i życzę wytrwałości w rechabilitacji ( oj wkurzałam się na początku na te ćwiczenia i masaże :) )
 
kolor 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 40
Pomogła: 5 razy

 #53  Wysłany: 2010-07-24, 23:49  


Richelieu bardzo Ci dziękuję za odpowidź :-D
Wyjasniłeś mi duzo. Z tego cytatu wynika, że chyba jeszcze będę musiała pochodzić z drenem... Zbiera mi się co najmniej 120 ml chłonki na dobę...

Z jednej strony, to dobrze, że mam dren, bo boje się ściągania chłonki.... :shock:

Ale z drugiej.... niewygodnie mi spac... a jeszcze wazniejsze - dren przeszkadza w ćwiczeniach!
A muszę rozcwiczyć bark przed radioterapia, żebym mogła podczas naświetlań zadrzeć rekę do góry! W tej chwili jak zadzieram rękę, to boli i ciągnie mnie pod pachą, oraz mam uczucie jakbym zdzierała skórę z żeber... Oj ciężko z tymi ćwiczeniami...

gaba i ja , dzięki za pamięć i odzew :mrgreen:

Jak myślicie, kiedy zmniejszyc mi się może ilość chłonki, na tyle abym mogła pozbyć się drenu? Czy wyjęcie drenu boli? :shock:
Jak długo trzeba ćwiczyć, żeby można było odpowiednio ułożyć się do naświetlań? :?ale?:

Buziaki! :-D
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #54  Wysłany: 2010-07-25, 10:53  


Z innej operacji - ćwiczyłam do granic bólu, czyli prostowałam rękę tak żeby czuć lekki ból i robiłam to godzinami (fakt leżałam w szpitalu i nie miałam nic innego do roboty), ale jak poszłam na rehabilitację to stwierdzono że już wszystko zrobiłam. Czyli nie czas ćwiczeń ale ile tysięcy powtórzeń zrobiłaś (powinnaś powyżej 400 dziennie), dren nie powinien specjalnie przeszkadzać, bo to co boli to zrosty i przykurcze. Zwykłe rozciąganie na gimnastyce też boli, zasada jest taka: przyjmujesz pozycję rozciągającą(lekki ból) i wytrzymać pięć oddechów. Wyjęcie drenu to jedno szarpnięcie, nawet jeżeli zaboli to nie bardzo zdążysz poczuć. A czas zbierania się chłonki to tajemnica Twojego organizmu. Trzymaj się i ćwicz, bo widziałam osoby które z powodu bólu musiały przerwać już zaczętą radioterapię.
_________________
sprzątnięta
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #55  Wysłany: 2010-07-25, 12:52  


kolor napisał/a:
Czy wyjęcie drenu boli?


spokojnie Kolor- nie boli :)
co do chłonki to tak jak gaba58 napisała- każdy organizm jest inny.
co do ćwiczeń podejź do tego bardzo serio- ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz, no i oczywiście masaże.
jak jestem u lekarza i spotykam kobiety, które miały operację w tym samym czasie co ja i jak widzę dokąd sięgają tą chorą ręką to jestem w szoku! bo leciutko podniosą i- oj boli, dalej nie dam rady!
no kurcze! ma najpierw boleć, żeby później nie bolało

pozdrawiam :-D
 
kolor 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 40
Pomogła: 5 razy

 #56  Wysłany: 2010-07-25, 13:56  


Dziękuję Wam bardzo za odpowiedź ::thnx::

Oj dziewczyny... zawstydzacie mnie... :oops: i przerażacie :brr:

Ja nie lubię ćwiczyć .... |mad1|
No ale cóż.. jak trzeba... powtarzałam kazde ćwiczenie 20 razy.. a tu trzba 400 !!!

Dobrze, to teraz uda mi się może 100-150 razy w ciągu dnia...
To wtedy po ilu dniach bez problemu ułóże się do naświetlan?

Przepraszam, że Was tak magluję o ilość dni... ale... tak nie lubię ćwiczen... :/

Buziaki! :cmok:
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #57  Wysłany: 2010-07-25, 14:48  


kolor wg. mnie to na razie ogólnie 400 ćwiczeń i tak z dnia na dzień więcej, więcej....

kolor napisał/a:
po ilu dniach bez problemu ułóże się do naświetlan?


nie wiem? może po miesiącu, może szybciej?
ciężko mi powiedzieć jak Ty dojdziesz szybko do pełnej sprawności ręki. ja jestem 8 tyg. po mastektomii. przypominając sobie początki moich ćwiczeń- powoli, mozolnie, bardzo ciężko, bolało, rwało itd..- wiem, że można się zniechęcić. później, jak rękę coraz wyżej podnosiłam to aż mi się chciało ćwiczyć, widziałam efekty i to było fajne :)
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #58  Wysłany: 2010-07-25, 18:51  Drogie kolezanki !


Ja na drugi dzień po operacji od razu ruszałam ręką we wszystkie strony,na leząco i na siedzaco, Ograniczałam sie w ruchach reką, ale mój lekarz operator jak mnie zobaczył na drugi dzienpo zabiegu na korytarzu szpitalnym podszedł do mnie i spytał jak moja reka i czy nia dobrze poruszam - odpowiedziałam ze tak a On kazał miją gimnastykować aż do lekkiego bólu. Moim zdaniem to jak poruszamy ręką po zabiegu, to zależy od udanej operacji,czyli nie poprzecinanych unerwieniach no i od szwów, jak są głębokie i szeroki to jest trudniej z ruchomością. Moją bliznę pooperacyjną to wszyscy chwalilii nie mogli się nadziwić. Teraz jestem 1 1/2 roku po operacji, a mójszew i blizna jest taka mało widoczna i jest blada,
ciekawi mnie jak u Was co nie ktorych wyglądają blizny ?, pozdrawiam Annas
_________________
anna
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #59  Wysłany: 2010-07-25, 20:31  


Nie czas, a ilość powtórzeń, młoda jesteś to jeżeli powtórzenia będą rzetelne (ból wyraźny i trzymanie przez 5 oddechów) to 2500 - 3000 - powinno wystarczyć czyli tydzień solidnej orki, albo 2 po 200 razy, skoncentruj się na tym żeby dojść do tego aby nad głową złapać się za łokcie (no w najgorszym razie za nadgarstki) bo to jest potrzebne przy radioterapii. Do roboty !!!
_________________
sprzątnięta
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #60  Wysłany: 2010-07-27, 19:26  


Ćwiczysz?
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group