1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi hormonozależny
Autor Wiadomość
Kate81 


Dołączyła: 14 Maj 2015
Posty: 19
Skąd: Ruda Śląska

 #31  Wysłany: 2015-07-20, 18:27  


Wszystko się zgadza, ale wszystko prywatnie. I dlaczego nie mogę zadzwonić i spytać, jak to jest możliwe, że pomylono np. kwadranty - tak było w moim przypadku?
A czy margines był oceniany makro czy mikroskopowo skąd mam wiedzieć, nie mam takich opisów na wyniku.
Poza tym w mojej subiektywnej ocenie lepiej zadzwonić, spytać niż wystosowywać oficjalne pisma ( te wolę w ostateczności). Przecież pod słowem " robienie rabanu" nie miałam na myśli, że byłam nieuprzejma, krzyczałam etc., po prostu zadałam kilka pytań, a to działanie zaskutkowało przynajmniej tym, że po mojej " interwencji" zaczęto oznaczać kwadranty przed wysłaniem do laboratorium.
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #32  Wysłany: 2015-07-20, 18:54  


kwadrantów pewnie nie pomylono, tylko mógł być błąd typu: lekarz powiedział ze wewnętrzny a osoba pisząca pomyliła się i napisała zewnętrzny, albo pani sekretarka mogla się pomylić piszac wynik -zdarza się wszędzie (jestesmy tylko ludźmi).

Masz w opisie makroskopowym ze margines 0.5 cm, a w materiale B -czyli guz z marginesem głębokim -powinno być opisane ile ten margines wynosi mikroskopowo. To jest ważne !!!
_________________
patolog
 
Kate81 


Dołączyła: 14 Maj 2015
Posty: 19
Skąd: Ruda Śląska

 #33  Wysłany: 2015-07-20, 20:19  


No i właśnie dlatego pobieram preparaty z laboratorium i zbadają margines raz jeszcze. Nie dawało mi to spokoju , mimo zapewnień lekarzy.
 
Kate81 


Dołączyła: 14 Maj 2015
Posty: 19
Skąd: Ruda Śląska

 #34  Wysłany: 2015-08-13, 08:25  


Takie mam pytanie dotyczące leczenia . Mianowicie jestem w trakcie 4 AC, później mają mi zaaplikować jeszcze taksany ( wstępnie założono 4 łącznie z herceptyną). Zastanawiam się, co jest lepsze ( o ile można tak powiedzieć), bardziej skuteczne przy luminalnym B (her2 dodatnim) raku- 4 x Docetaxel, czy może 12 Paclitaxel. Z tego , co zauważyłam 12 dawek jest mniej uciążliwe, mam małe dziecko i nie ukrywam, że chciałabym mieć jak najmniej "dni wyciętych z życiorysu" po chemii.
Możecie coś doradzić??
 
Kate81 


Dołączyła: 14 Maj 2015
Posty: 19
Skąd: Ruda Śląska

 #35  Wysłany: 2015-08-18, 13:15  


Nikt? Nic? Liczyłam na jakąś pomoc, sugestie :-(
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #36  Wysłany: 2015-08-18, 21:45  


Trochę za szczegółowe pytanie, nie trafiłam na takie akurat badania. Docetaxel jest trochę bardziej skuteczny w rozsianym raku, paclitaxel trochę mniej toksyczny. Z moich obserwacji wynika że tym którzy mogą to wytrzymać lekarze pakują docetaxel.
_________________
sprzątnięta
 
Kate81 


Dołączyła: 14 Maj 2015
Posty: 19
Skąd: Ruda Śląska

 #37  Wysłany: 2015-08-18, 22:07  


Dzięki gaba, nie wiem, co robić - doświadczenie nie nauczyło, że czasami trzeba walczyć o siebie- tylko jak się nie ma pewności, co byłoby lepsze, to trochę ręce związane..
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group