1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi a test ROMA
Autor Wiadomość
Iwona 


Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 289
Pomogła: 40 razy

 #16  Wysłany: 2013-05-10, 18:49  


Jeśli chodzi o te markery i testy to wszystko zależy od celu w jakim się robi badanie. Proste. Test Roma jest co do zasady testem prognostycznym, markery zaś jako takie mają cel monitorować ilość wytwarzanego białka w odpowiedzi na ilości komórek nowotworowych . Przynajmniej ja to tak rozumiem. :?ale?:
_________________
iwex
 
anaike 



Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 25 razy

 #17  Wysłany: 2013-05-10, 22:29  


Richelieu,bardzo dziękuję za odpowiedź,artykuł rozjaśnił mi w głowie,czeka mnie prawdopodobnie szersza diagnostyka tego problemu.15 maja mam wizytę kontrolną u mojego onkologa,zobaczę jakie badania zleci i gdzie dalej pokieruje.

Iwona, jeszcze raz dziękuję,więcej się od Ciebie dowiem :) ,niż od lekarza-ginekologa u którego dzisiaj byłam na kontroli,ale za dużo bym musiała tu pisać,a nawet nie wiem czy chce,bo babsko tak mnie wyprowadziło z równowagi,że odruch morderczy jeszcze mnie trzyma :<: .
_________________
"Gdyby nie wyjątki, zasady byłyby nie do zniesienia."
Pozdrawiam Anna.
 
anaike 



Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 25 razy

 #18  Wysłany: 2013-05-15, 09:03  


Witam serdecznie.
Chciałabym napisać,że uzyskałam odpowiedź na nurtujące mnie pytanie będąc na przyspieszonej wizycie w poradni gin.w RCO i tym samy w pewien sposób zakończyć temat.Ale niestety,ponieważ wizyta w przebiegu była bardzo burzliwa i prawie zostałam wyproszona z gabinetu,pozostał mi pewien niesmak.To może w skrócie.Najpierw pani doktor rzekła"Nie powinna się pani do mnie rejestrować,nie jest pani moja pacjentką,nie znam pani"(to był dyżur popołudniowy na który uprzejma Pani w rejestracji mnie przerejestrowała,w związku z tym nie miałam dużego wyboru,szłam do lekarza,który właśnie przyjmował). Następnie doszła do wniosku,że nie ma mojej karty,ja odpowiedziałam,że nie mam na to wpływu.Ostatecznie zerknęła na wynik USG i machając nim powiedziała,że to są torbiele czynnościowe i mam przyjść w lipcu do swojego lekarza.I wtedy mimo wszystko zapytałam co sądzi,o teście ROMA,powiedziała,że nie wie co to jest.Kiedy zaczęłam mówić na czym on polega,wtrąciła szybko że centrum nie ma zaleceń do kierowania na tego typu test.Powiedziałam,że wiem bo test jest i tak płatny,tylko czy jest sens wykonania testu w moim wypadku i oczywiście zahaczyłam o te nieszczęsne przeciwwskazania,pani doktor
rzekła:
"Lepiej by sobie pani zrobiła testy genetyczne,a nie jakiś...."Nie pozwoliłam kobiecie dokończyć,z mojej przepastnej niebieskiej teczki z wynikami wyciągnęłam wyniki testów gen.Uświadomiłam z miejsca,że wykluczono u mnie BRCA1,natomiast mam stwierdzoną mutację A148T w genie CDKN2A.To wyobraźcie sobie,że można było przekręcić szyję w stronę monitora komputera,wklepać moje ID i stwierdzić,że jestem po mastektomii i na tamoksifenie,a ponieważ rak narządów rodnych w mojej rodzinie jest dość powszechny,wreszcie uznać,że nie spadłam z nieba tylko przyszłam rozwiać moje wątpliwości.Bez szemrania wypisała na markery Ca125 i USG gin kontrolne.Właściwie wniosek jest taki,że uzyskałam skierowania i powinnam być zadowolona i oczywiście jestem.Jakoś nie mam szczęścia do lekarzy w poradni gin w RCO,lekarz do którego chodzę zazwyczaj tylko pyta jak się czuję i tyle.Jak powiem,że dobrze to wizyta za pół roku,a po drodze żadnych badań.Oczywiście dla własnego spokoju badania wykonuję prywatnie.Ale raz na rok skierowanie z NFZ to chyba nie wygórowane wymaganie?Zwłaszcza przy obciążeniach i stwierdzonym raku piersi.
Miało być w skrócie,wyszło jak zawsze,być może nie jest to najlepsze miejsce na tego typu wywody,przepraszam,że się tak rozpisałam,ale musiałam....
Pozdrawiam Anna.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-05-15, 12:33 ]
Czasem człek tak musi, bo inaczej się udusi ... ;) Grunt, że masz zlecenia na badania. :okok"

_________________
"Gdyby nie wyjątki, zasady byłyby nie do zniesienia."
Pozdrawiam Anna.
 
Iwona 


Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 289
Pomogła: 40 razy

 #19  Wysłany: 2013-05-15, 16:58  


Tak, tak - lekarze tacy są właśnie. Ja dziś byłam na badaniach okresowych w pracy i poprosiłam o skierowanie na konsultacje do poradni chirurgii plastycznej. Może wreszcie zrobię coś ze swoimi piersiami. Sama nie wiem co zrobię. Minęło mi już 6 lat od operacji oszczędzającej pierś. Najchętniej zrobiłabym podwójną mastektomię bez rekonstrukcji, ale boję się, że nie wytrzyma mi psychika po takim czymś. Rozważam więc również rekonstrukcję.
_________________
iwex
 
anaike 



Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 25 razy

 #20  Wysłany: 2013-05-16, 16:59  


Richelieu,dzięki za zrozumienie i możliwość "wybleblania" się :lol: ,choć nie miało to związku z tematem.

Iwona, jeśli rozważasz możliwość profilaktycznej mastektomii,bez rekonstrukcji,to bardzo poważny krok i musisz sama sobie odpowiedzieć czy będziesz wstanie żyć bez piersi :?: .Gdybym to ja miała zadecydować o sobie,to wybrałabym z rekonstrukcją.Pozdrawiam.
_________________
"Gdyby nie wyjątki, zasady byłyby nie do zniesienia."
Pozdrawiam Anna.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group