1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak odbytnicy z przerzutami
Autor Wiadomość
akimod07 


Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 4

 #16  Wysłany: 2013-06-24, 08:30  raczysko


Witam
Brat był podobno u paru lekarzy - czyli konkretnie u kogo, mam nadzieję że u nikogo poniżej profesora czy docenta. Jeżeli są przerzuty do wątroby to Klinika Chirugii Ogólnej, Ttransplantacyjnej i Wątroby prof. Nyckowski, wyniki TK musisz mieć na kliszy, przyjmuje w czwartki.
Moja żona miała raka jelita grubego z przerzutami do wątroby, przerzuty w najgorszym momencie o wymiarach 2x po 9cmx8cm, 1 5cmx4cm i kilka mniejszych, CEA - 620. To było dwa lata temu, obecnie ostatnie TK tydzień temu, wszystko ok, CEA - 2.
 
Aneta-Livia 


Dołączyła: 10 Maj 2013
Posty: 34
Skąd: Berlin
Pomogła: 1 raz

 #17  Wysłany: 2013-06-27, 12:25  


Tak byl u profesora,tak jak TK wyglada na plyce niema mowy o zabiegu,twoja zona konkretnie co miala robione na watrobie i jakie konkretnie miala zastosowane leczenie ?
pozdrawiam.
 
Aneta-Livia 


Dołączyła: 10 Maj 2013
Posty: 34
Skąd: Berlin
Pomogła: 1 raz

 #18  Wysłany: 2013-07-04, 16:52  


Witam
Mama dostala 10 cyk chemi przechodzi ja bardzo zle,czy moze ktos podpowiedziec jak mozna zlagodzic te uboczne objawy.
Niema wogule apetytu bardzo malo pije .
Prosze o jakies wskazowki :cry:
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #19  Wysłany: 2013-07-04, 19:43  


Dobrze jest pić mało, a często. Na apetyt - np. Citropepsin, Apetizer.
_________________
 
Aneta-Livia 


Dołączyła: 10 Maj 2013
Posty: 34
Skąd: Berlin
Pomogła: 1 raz

 #20  Wysłany: 2013-08-09, 22:54  


Witam.
Bylam z mama teraz trzy tygodnie,11 cyk zniosla bardzo zle podano 2 jednostki krwi ,mimo to wyniki poszly mocno w dol kolejny cyk mama nie przyjela.31 lipca zostal wykonany rezonas czekamy na wynik i wizyte u onkologa.
Teraz samopoczucie mamy jest dosc dobre chociaz sa dni slabosc.
Rozmawialam z lekazem mamy zadnych konkretnych wiadomosci pani doktor powiedziala ze teraz czas pokaze bo zastosowac zadnej chemioterapi nie mozna bo mama nie wytrzyma 5 miesiecy przerwy,narazie zostaje tylko kontrola no i co pokaze wynik rezonasu.
Pozdrawiam
 
Aneta-Livia 


Dołączyła: 10 Maj 2013
Posty: 34
Skąd: Berlin
Pomogła: 1 raz

 #21  Wysłany: 2013-08-18, 23:17  


Prosze o rade
Jestem po rozmowie telefonicznej z lekazem,rezonas wyszedl nie zaciekawie sa nacieki na pechesz, macice, jajniki i tkanke tluszczowa, pozostale wszystko jest jak w TK z 15 maj. Jak tylko dostane wynik zaraz go tu umieszcze, ale jest do podjecia decyzja mamie chca lekaze zrobic stomie czy jest to dobry pomysl?( lekaz dal czas mamie do namyslu) z jednej strony zaden zabieg nie wchodzi w gre a tu propozycja stomi. Ja juz niewiem co mam myslec ,jestem kompletnie zalamana.
Prosze, blagam o jakies wskazowki :cry:
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #22  Wysłany: 2013-08-19, 10:53  


Aneta-Livia napisał/a:
jest do podjecia decyzja mamie chca lekaze zrobic stomie czy jest to dobry pomysl?( lekaz dal czas mamie do namyslu)z jednej strony zaden zabieg nie wchodzi w gre a tu propozycja stomi.Ja juz niewiem co mam myslec ,jestem kompletnie zalamana.

Być może zalecenie i propozycja stomii wynika z istniejących lub przewidywanych komplikacji z funkcjonowaniem przewodu pokarmowego.
Przemawiałoby to raczej za przyjęciem proponowanego leczenia, jednak to lekarz powinien uzasadnić, dlaczego zabieg taki jest wskazany.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Aneta-Livia 


Dołączyła: 10 Maj 2013
Posty: 34
Skąd: Berlin
Pomogła: 1 raz

 #23  Wysłany: 2013-08-19, 22:36  


Mama 4.09.13 ma termin na wykonanie TK do tej pory ma sie zastanowic,sama nie rozumie dlaczego lekaz dal tak powazna decyzje do podjecia mamie :?ale?: moze istnieje niebezpieczenstwo ,bo wielkosc guza jest 8cm a nacieki sa rozlegle.Mam bardzo duzy stres boje sie zeby nie wystopily komplikacje a przedewszystkim niespowodowalo ogromnego cierpienia mamie(dodatkowego cierpienia)mama po ostatniej wizycie jest kompletnie zalamana i cala rodzina. To jest jakis koszmar :cry:
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #24  Wysłany: 2013-08-19, 23:36  


Jeżeli miało by to przynieść ulgę mamie ,to nie zastanawiała bym się .
Tak jak Richelieu pisze :
Richelieu napisał/a:
Być może zalecenie i propozycja stomii wynika z istniejących lub przewidywanych komplikacji z funkcjonowaniem przewodu pokarmowego.
Przemawiałoby to raczej za przyjęciem proponowanego leczenia, jednak to lekarz powinien uzasadnić, dlaczego zabieg taki jest wskazany.
 
miss_misery 


Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 46
Pomogła: 6 razy

 #25  Wysłany: 2013-08-20, 10:08  


Nie bójcie się stomii. Ona jest po to, aby ułatwić Twojej mamie życie. Oczywiście musisz się dowiedzieć, dlaczego są takie zalecenia. Być może lekarze obawiają się niedrożności jelit (jeśli guz ma tak jak piszesz 8 cm).
Zawsze lepiej wykonać zabieg w planowanym terminie, niż później w trybie nagłym.
Trzymajcie się dzielnie!
_________________
Don't worry. Don't be afraid, ever...
Because this is just a ride.
 
Aneta-Livia 


Dołączyła: 10 Maj 2013
Posty: 34
Skąd: Berlin
Pomogła: 1 raz

 #26  Wysłany: 2013-08-20, 12:22  


To sa mamy wyniki MR z dnia 26.07.2013

MR miednicy - 26/07/2013
MR miednicy wykonano w sekwencji Se i FSE w obrazach T1 i T2 zaleznych oraz T2-Fat Sat w trzech plaszczyznach, przed i po wzmocnieniu kontrastowym, badanie dynamiczne.

Okrezny naciek odbytnicy rozpoczynajacy sie ok 3-4cm nad odbytem,na dlugosci ok 8-10 cm. Naciek ku przodowi dochodzi i obejmuje tylnia czesc trzonu macicy lacznie z szyjka i najprawdopodobniej lewe przydatki. Drobne miesniski w macicy. Naciek dochodzi na niewielkim odcinku do tylno gornej sciany pecherza moczowego na odcinku ok. 2 cm, najprawdopodobniej go naciekajac, nie widac w tej okolicy zachowanej prawidlowej tkanki tluszczowej pomiedzy pecherzem a odbytnica. Naciek tkanki tluszczowej wokol zmienioj odbytnicy.
Liczne patologiczne ww. chlonne do 8 mm w okolicy przedkrzyzowej oraz wzdluz pasm biodrowych. W okolicy podzialu aorty na tt. biodrowe w. chlonne wlk. do 8 mm.
Struktury kostne bez zmian.

MR jamy brzusznej z dnia 31.07.2013
Watroba niepowiekszona z kilkoma zmianami ogniskowymi o charakterze metastatycznym
- w seg 7 - dwa ogniska wym. poprzecz. 20 mm - 12 mm
- na pograniczu segm 6/7 widoczne dwa slabo wyodrebniajace sie ogniska wym. do 10 mm.
Poza tym w seg 6 podtorebkowe widoczne dwie drobne torbiele wym. do 9 mm.
Innych zmian ogniskowych w watrobie nie widac.
Drogi zolciowe zewnatrz- i wewnatrzwatrobowe nieposzerzone. Pecherzyk zolciowy usuniety.
Trzustka, sledziona w normie.
W nadnerczu lewym widoczna zmiana o sygnale tluszczu wym. 8 mm, prawe w normie.
Obie nerki bez zmian ogniskowych i cech zastoju.
Powiekszonych wezlow chlonnych w jamie brzusznej nie widac.
W porownaniu do badania TK z dnia 15.05.2013 odraz narzadow jamy brzusznej nie ulegly zmianie.

Prosze o opinie tych wynikow.
Pozdrawiam
 
aleksandraL 


Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 149
Pomogła: 6 razy

 #27  Wysłany: 2013-08-20, 17:54  


Cytat:
W porownaniu do badania TK z dnia 15.05.2013 odraz narzadow jamy brzusznej nie ulegly zmianie.

Jak jest stabilizacja to też się jest z czego cieszyć. Ważne, żeby nie było progresji. :)
_________________
Ola
 
Aneta-Livia 


Dołączyła: 10 Maj 2013
Posty: 34
Skąd: Berlin
Pomogła: 1 raz

 #28  Wysłany: 2013-08-20, 21:38  


Tak jama brzuszna jak w TK z 15 maja,ale reszta :?ale?: nie bylo takich naciekow jak sa teraz ani w TK 15 maja i 8 stycznia.
 
asia 1975 



Dołączyła: 06 Cze 2013
Posty: 481
Pomogła: 117 razy

 #29  Wysłany: 2013-08-20, 21:46  


Według mnie jest jednak niestety progresja :-(
_________________
Asia
„Miarą miłości jest miłość bez miary”
 
Aneta-Livia 


Dołączyła: 10 Maj 2013
Posty: 34
Skąd: Berlin
Pomogła: 1 raz

 #30  Wysłany: 2013-08-20, 22:15  


Tez tak mysle Asiu.
A kolejny termin na TK 4.09.13 i dopiero wizyta u lekaza (onkologa i chirurga onkologa) chemi mamie nie mogo podac bo jest slaba i ostatnie dwa cykle zniosla zle (bardzo zle skonczylo sie wizyta na pogotowiu i to nie jedna) co teraz a czas tak mocno odgrywa role boje sie bardzo ze do czasu tych wizyt moze znowu cos wyjsc nowego.
Mama po ostatniej wizycie jesz zalamana i rodzina tez mi serce peka jak to zniesc :cry:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group