1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak niedrobnokomórkowy płuc
Autor Wiadomość
meegrena 



Dołączyła: 02 Paź 2009
Posty: 58
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 1 raz

 #31  Wysłany: 2009-10-14, 20:02  


Dobry wieczór,
najnowasze doniesienia z pola walki - tata trafił dzisiaiaj do szpitala, jest baaaardzo słaby. Bóle jako tako minęły, ale nadal utrzymuje się silna biegunka, waga nadal spada. 65 kg :-(
Tymczasem do kolejnej wyznaczonej chemii pozostało półtora tyg. Pani ordynator postawiła sobie i nam wszsytkim za cel postawienie taty na nogi przed podaniem drugiej chemii. Mam nadzieję,że się uda. Najbardziej obawiam się o taty stan psychiczny, jest mocno przygnębiony i nie widzi sensu walki...
_________________
Pozdrawiam
Meegrena
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #32  Wysłany: 2009-10-14, 20:16  


Wiesz osłabienie i wszelkie dolegliwości po chemii nie nastrajają optymistycznie ( u nas było podobnie ) ale w miarę jak będą ustępowały dolegliwości i optymizm wróci. Życzę Wam owocnej walki z tym badziewiem oraz jak najlepszego zdrowia oraz nastawienia taty do dalszego leczenia.
Pozdrawiam
_________________
Andrzej W.
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #33  Wysłany: 2009-10-14, 22:13  


Tak,to prawda,dolegliwości bardzo osłabiają psychicznie.Mój tata jak źle się czuł,to też marudził,że już nie wraca do szpitala,że ma to(delikatnie mówiąc) gdzieś.
Ale jak przemyślał ,poukładał to w sobie,to oczywiście łagodnie jak baranek,nadal jeździł się leczyć.
Trzymam kciuki,żeby tatko się szybciutko wzmocnił!
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
meegrena 



Dołączyła: 02 Paź 2009
Posty: 58
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 1 raz

 #34  Wysłany: 2009-10-27, 11:00  


Witajcie, dziekuję za słowa otuchy.
Tata po podaniu pierwszej chemii był "sponiewierany" Poza tym wszystkim, co juz opisywałam dodam tylko że bardzo pogorszyły mu się wyniki. Ostatecznie wylądował w szpitalu, spędził tam niemal tydzień. Podawno m.in glukozę, potas. Na wczoraj wyznaczono drugą chemię. Poszedł wczoraj, rano miał robione wyniki, są wystarczające by podać chemię. Dzisiaj zaczynamy. Aaaaaa - wszystkie włosy wypadły :-(
Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
Meegrena
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #35  Wysłany: 2009-10-27, 13:27  


Meegrena,włosy to żaden problem,odrosną,może nawet mocniejsze :) .
Trzymam kciuki.
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
bezimienna33 



Dołączyła: 27 Paź 2009
Posty: 8
Skąd: mazowieckie

 #36  Wysłany: 2009-10-28, 13:02  


Witam,

nie chcę cię niepokoić, ale po kolejnych chemiach reakcja może być coraz gorsza. :cry: Moja mama po każdej kolejnech chemii czuła się coraz gorzej, była coraz słabsza. Bywały nawet takie dni, że w ogóle nie wstawała z łóżka i nic nie jadła. Do tego dochodził podły nastrój, ciągłe czepianie się wszystkich, awantury z byle powodu. Teraz jest o wiele lepiej. Można spokojnie z mamą porozmawiać, nawet na jakieś zakupy już się wybiera. Ale niestety trzeba to przeczekać, czasami zacisnąć zęby, nie reagować. Zobaczysz będzie jeszcze dobrze.
Pozdrawiam i życzę dużo siły.
 
meegrena 



Dołączyła: 02 Paź 2009
Posty: 58
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 1 raz

 #37  Wysłany: 2009-11-03, 18:17  


Dzień dobry,
tata jest po drugiej chemii, podano ją dokładnie tydzień temu. Byłam w sobote u rodziców, opiekowałam się tatą przez cały dzień. Przy okazji przejrzałam najnowsze wypisy szpitalne, nic sobie nie spisałam dokładnie, ale poruszyły mnie dwie sprawy - po tej pierwszej chemii, podczas pobytu taty w szpitalu stwierdzono neutropenię IV stopnia :-(
Ostatecznie jakos stanął na nogi.
Obecnie, tydzien po II chemii, trafił ponownie do szpitala. Jest maksymalnie osłabiony, nic nie jest w stanie sam zrobić, nawet usiąść... Więc od nowa zaczyna sie wyciaganie go z tego fatalnego stanu. Kolejna chemia rozpisana na 16. XI, ale najpierw TK, jak zachowują sie zmiany po tych dwóch chemiach.
Mam jeszcze pytanie do specjalistów:
w wypisie jest klasyfikacja TNM następująca T1N0M1. Mam więc pytanie T1 oznacza niezbyt duzego guza pierwotnego - to wiem. N0 brak przerzutów do węzłów, natomiast M1 - przerzuty odległe. Czsy to często spotykany stan, że sam guz jest niezbyt duży, węzły niezaatakowane, natomiast pojawiły się przerzuty odległe?? Czy ma to związek z tym o czym juz kiedys wspominała DSS - rak wielokomórkowy ( dosyć agresywny) ?
Proszę Was o odpowiedź
_________________
Pozdrawiam
Meegrena
 
meegrena 



Dołączyła: 02 Paź 2009
Posty: 58
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 1 raz

 #38  Wysłany: 2009-11-06, 09:29  


Witajcie,
tata wciąż w szpitalu, ma ponownie silną neutropenię wraz z wysoką goraczką, kilka godzin dochodziła do 40 st ! Pobrano krew, podano antybiotyk, leki przeciwgrzybiczne i nadal jest zbijana gorączka. Mam dosyć, tata jest tak wymęczony, nie ma nawet siły mówić, strasznie mi przykro i żal.
Nie wiem sama, jak to będzie. W tym stanie z pewnością nie nadaje sie do kolejnej chemii, zachodzę w głowę, co pokaże tomograf...
_________________
Pozdrawiam
Meegrena
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #39  Wysłany: 2009-11-06, 19:23  


Meegrena,trzymam kciuki,aby stan zdrowia Twojego taty szybko się poprawił i żeby była możliwość podania kolejnej chemii.
Była już tk-kiedy wynik?
Pozdrawiam gorąco!
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
meegrena 



Dołączyła: 02 Paź 2009
Posty: 58
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 1 raz

 #40  Wysłany: 2009-11-07, 15:10  


Jusiu,
tomografu jeszcze nie było, planowany jest na 16.XI.
_________________
Pozdrawiam
Meegrena
 
wróbelek 


Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1
Skąd: GDAńSK

 #41  Wysłany: 2009-11-07, 22:06  


Strasznie mi przykro I bardzo mocno trzymam kciuki,aby stan Twojego Taty się poprawił i mógł dalej walczyć.Mój Tato 6.11 otrzymał pirwszą chemie i zaczoł walke walke z niedrobnokomórkowym rakiem płuca lewego z przeżutami do kości.Jestem załamana,ponieważ stadium zaawansowania onkolodzy oceniają jako 4,czyli najgorszy.
Musimy być głębokiej wiary
_________________
GOSIA
 
meegrena 



Dołączyła: 02 Paź 2009
Posty: 58
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 1 raz

 #42  Wysłany: 2009-11-17, 12:37  


Witajcie,
tata jest w szpitalu, trafił tam w czwartek, 12.XI z podejrzeniem zapalenia płuc(!!). Ponownie wstapiła wysoka gorączka, dochodząca do 40 st. Utrzymywała sie kilka dni,. podano jeden antybiotyk, potem dołączono drugi. Od niedzieli wieczór jest nieznaczna poprawa, gorączka ustąpiła, ale tata wciąż baaaaardzo słaby. Chemia z całą pewnością sie przesuwa, dzisiaj był tomograf, od którego tak naprawdę wszystko zależy....
Wyniki w czwartek
_________________
Pozdrawiam
Meegrena
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #43  Wysłany: 2009-11-17, 12:39  


Mam nadzieję , że teraz będzie tylko lepiej czego Ci życzę.
_________________
Andrzej W.
 
agakata 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 426
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 92 razy

 #44  Wysłany: 2009-11-17, 12:59  


Meegrena, gdzie lezy Twoj Tata?

Trzymam kciuki!!!!
_________________
Niemożliwość jest opinią. Możliwość jest stanem ducha.
 
meegrena 



Dołączyła: 02 Paź 2009
Posty: 58
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 1 raz

 #45  Wysłany: 2009-11-17, 13:39  


Tata leży w Elblągu, na oddziale onkologicznym szpitala wojewódzkiego
_________________
Pozdrawiam
Meegrena
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group