1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nerki + rak płuc - ciąg dalszy
Autor Wiadomość
pixi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Sty 2009
Posty: 459
Skąd: Poznań
Pomogła: 73 razy

 #121  Wysłany: 2009-12-25, 00:09  


U okulisty jeszcze nie- przez te Święta , ale zamierzamy tam pójść, załatwiam też neurologa, hematologa ( bo wysokie PLT) i pulmonologa ( bo dużo kaszle). :uuu:
odebralam wynik badania krwii (wczorajszy) - LDH wynosi 575 :lol: , a dwa mies.temu bylo 900 - to najlepszy prezent na Gwiazdkę, jaki mogłam sobie wymarzyć :lol:
:lol:
pozdrawiam :)
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #122  Wysłany: 2009-12-25, 01:30  


ZAWSZE I ZE WSZYSTKIM takich prezentów Wam życzę
buziaki świąteczne M.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #123  Wysłany: 2009-12-25, 17:00  


Super, oby więcej takich wyników! a mnie się zrobił ropień w miejscu wkłucia do trepanobiobsji :evil:
 
 
pixi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Sty 2009
Posty: 459
Skąd: Poznań
Pomogła: 73 razy

 #124  Wysłany: 2009-12-25, 21:13  


zufed napisał/a:
a mnie się zrobił ropień w miejscu wkłucia do trepanobiobsji :evil:

jakby malo było i bez tego :/pociesza:/

Zauważylam, że Tomek ma ograniczone ruchy lewej galki ocznej - nie może spojrzeć "kątem oka" w lewo ; w prawo - bez problemów i to widzenie podwójne dotyczy przedmiotów położonych na wprost i na lewo ; wszystko , co po prawej - widzi normalnie.
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #125  Wysłany: 2009-12-25, 22:51  


Pixi znalazłam to.... http://www.jestemchory.pl/chapter.via?id=38 może w tym kierunku trzeba szukać...
Pozdrawiam Was świątecznie M.
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #126  Wysłany: 2009-12-25, 22:56  


Pixi,

Super, że LDH tak w dól poszło :) - i tak trzymać...

Tak myślę, czy te zaburzenia widzenia mogą być polekowe?

Pozdrawiam świątecznie (obżarta jak prosiaczek :shock: )
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #127  Wysłany: 2009-12-25, 23:48  


Madziorek, uprzedziłaś mnie bo też właśnie miałam pisać o tej tarczycy :) po świętach ruszcie do okulisty i na badanie krwi (->tarczyca).

jeszcze raz się cieszę, że LDH spadło!

ściskam i również pozdrawiam obżarta jak świnka :>>:
 
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #128  Wysłany: 2009-12-25, 23:55  


ja na wagę nie stanę przez m-c!!! dla mnie odnośnie jedzonka Wigilia to święta, każdy ciut a ja full... uwielbiam wszystkie potrawy .. ilość 12 pan pikuś :mrgreen:
GRUBSZA o parę cm i cięższa o parę kilo M.
 
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #129  Wysłany: 2009-12-26, 00:02  


pixi napisał/a:


Zauważylam, że Tomek ma ograniczone ruchy lewej galki ocznej - nie może spojrzeć "kątem oka" w lewo ; w prawo - bez problemów i to widzenie podwójne dotyczy przedmiotów położonych na wprost i na lewo ; wszystko , co po prawej - widzi normalnie.


Może należy sprawdzić w kierunku jn. ?

Cytat:
Zez porażenny
Uszkodzenie nerwów lub mięśni oka objawia się nieprawidłowym ustawieniem gałki ocznej i upośledzeniem jej ruchów, kręczem karku, czyli takim ustawianiem głowy, aby uniknąć patrzenia w kierunku najsilniejszego dwojenia.

Podwójne widzenie nasila się przy patrzeniu w stronę porażonego mięśnia, a znika przy zasłonięciu jednego oka. Często tzw. zez porażenny dotyka ludzi chorych na cukrzycę. U połowy z nich ma on charakter przejściowy. U diabetyków najczęściej dochodzi do porażenia nerwu IV - bloczkowego oraz III-okoruchowego. Objawem jest m.in. opadnięcie powieki, a zez ma charakter rozbieżny. Podczas porażenia nerwu IV - bloczkowego występuje największe podwójne widzenie przy patrzeniu w dół, gdy na przykład wchodzi się schodami. Zez porażenny, któremu towarzyszy zwykle ból głowy, może powstać nagle.

U chorych na cukrzycę ma często miejsce nawracające dwojenie, które trwa od kilku minut do kilku godzin. Związane jest ono z okresową hipoglikemią. Skutkiem niewłaściwej kontroli cukrzycy może być porażenie mięśni ocznych. Nierzadko oko jest - o czym należy pamiętać - pierwszym objawem cukrzycy. Epizody powtarzających się porażeń mięśni ocznych występują samoistnie po około 4-12 tygodniach, a ich przyczyną jest zamknięcie naczyń odżywiających poszczególne nerwy oczne. Do porażeń dochodzi częściej, gdy osoba chora na cukrzycę pali papierosy, jest otyła i ma nadciśnienie tętnicze.

Leczenie zezów porażennych wymaga kuracji choroby podstawowej oraz leczenia neurologicznego, wykorzystującego prąd pobudzający nerwy. Najprostsza pomoc to zasłanianie zezującego oka, stosowanie szkieł pryzmatycznych. Gdy to nie pomaga, po roku leczenia zachowawczego wykonywany jest zabieg operacyjny. (Reg)

Źródło:http://magazynpen.pl/index.php?id1=417&id2=436&id_art=458
 
pixi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Sty 2009
Posty: 459
Skąd: Poznań
Pomogła: 73 razy

 #130  Wysłany: 2009-12-26, 00:30  


tarczycę niedawno badaliśmy - była ok ( no, chyba , ze teraz coś się zmienilo)- tez o tym myślałam, byłam na tej stronie, ale początkowe objawy mi nie pasują, nie miał żadnych zamgleń. Tak, czy owak, bez specjalistów się nie obejdzie. Mam tylko nadzieję ,ze (tfu, tfu) nie okaże się , że to infekcja wirusem JC- to by było koszmarne.
Istnieje też możliwość, że to po nexavarze - leukoencefalopatia - skutek uboczny, ale mam wrażenie, że tam powinny być zaburzenia widzenia o innym charakterze - stąd pytanie wyżej, co lekarze rozumieją przez "podwójne widzenie".
A tak w ogóle, to chyba muszę sklonowac nie tylko siebie , ale i Tomka:), bo i ortopeda i okulista i neurolog i radiolog( brachoskopia) i onkolog -pilnowanie, zeby ten nexavar jak najszybciej...a wszędzie chore terminy, a ja musze pracować, bo z czegoś trzeba żyć.
Na koniec jeszcze dodam, ze grzybka zwalczyliśmy, a na mdlości ( zwracał więcej,niż zjadał) pomógł metaclopramid - jak ręką odjął

Mral- Tomek nigdy nie mial klopotów z cukrzycą ale warto to sprawdzić -zbadalam mu cukier , ma w tej chwili 208( ale godzine temu jadl ciasto i wypil slodkie kakao, więc może tyle mieć w tej chwili) - rano powtórzę badanie ( mam glukometr w domu , bo moja mama jest cukrzykiem) Jednak powieka mu nie opada i widzenie podwójne jest ciągle, bez przerw, Ale faktycznie - teraz to sprawdzilam - na badaniu 17,12.09 ma trochę za wysoki cukier 7,24 norma (3,05-6,38). Może to jest dobry trop?
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #131  Wysłany: 2009-12-26, 00:43  


Dziewczyny nie dajmy się też zwariować, raczej mało prawdopodobne, żeby Tomek miał wirusa JC :)
Podsuwam pomysł taki: nie szukajmy mu może chorób na siłę, co? Co się chłopak ma w święta stresować? Pójdziecie do lekarza i na spokojnie się wybadacie.
Ja wcale nie bagatelizuje, jego objawów, żeby nie było, ale chyba przyznacie, że nasze gdybanie skłania się do szukania mu coraz bardziej wymyślnych chorób ;)

ściskam i idę spać ponownie.
buziaki
 
 
pixi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Sty 2009
Posty: 459
Skąd: Poznań
Pomogła: 73 razy

 #132  Wysłany: 2009-12-26, 01:03  


zufed napisał/a:
Co się chłopak ma w święta stresować?
:-D on jest spoko - to ja się denerwuję :mrgreen:
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #133  Wysłany: 2009-12-26, 07:00  


pixi napisał/a:
odebralam wynik badania krwii (wczorajszy) - LDH wynosi 575 :lol: , a dwa mies.temu bylo 900
To jest dowód ; nexavar działa , z całą pewnością .

Gratuluję! :) Aż się wzruszyłam :cry: :mrgreen: <uscisk>

Oko, to wg mnie albo skutek kuracji (oby nie ;/ ) albo cukrzyca - czy Tomasz przyjmuje teraz sterydy albo niedawno przyjmował?
Widzenie podwójne to objaw zgodny z definicją, którą przytoczyłaś z 'netu' czy książki (podwójne kontury).

Zuziołek, antybiotyk!! I to natychmiast! W Twoim przypadku leczenie miejscowe jest zbyt ryzykowne!
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #134  Wysłany: 2009-12-26, 10:40  


pixi napisał/a:

odebralam wynik badania krwii (wczorajszy) - LDH wynosi 575 :lol: , a dwa mies.temu bylo 900 - to najlepszy prezent na Gwiazdkę, jaki mogłam sobie wymarzyć :lol:
:lol:


Bardzo, bardzo sie cieszę :lol: Gratulacje!!! Super ze leczenie idzie w dobrą stronę. I życze aby każdy kolejny wynik był takim dobrym prezentem albo i lepszym
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
pixi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Sty 2009
Posty: 459
Skąd: Poznań
Pomogła: 73 razy

 #135  Wysłany: 2009-12-26, 11:59  


DumSpiro-Spero napisał/a:
pixi napisał/a:
odebralam wynik badania krwii (wczorajszy) - LDH wynosi 575 :lol: , a dwa mies.temu bylo 900
To jest dowód ; nexavar działa , z całą pewnością .

DSS - chcę Ci podziękować :flower: :flower: :flower:
to, ze dziś możemy cieszyć się takimi wynikami,to Twoja zasługa, bo to Ty we właściwym momencie , o czym może nie wszyscy wiedzą, popchnęłaś mnie do działania, Ty , gdy miałam moment zawahania, napisałaś "nie czekaj - działaj", uświadomiłaś mi , że albo, albo i że przyszła chwila, od której wszystko zależy. To , że Tomek jest ze mną, to, ze mamy święta, może i bardzo skromne, ale przepełnione radością i miłością -zawdzięczmy Tobie i za to własnie dzisiaj składam Ci podziękowania :flower: :flower: :flower:

Chcialabym tez podziękować wszystkim dobrym duszkom naszego forum za dobre, pomocne rady i ogromną zyczliwość , ciepło i serdeczność , wyplywającą z każdego postu i życzę wszystkim, aby Wasze święta zawsze były tak pełne miłości , radości i szczęścia, jak nasze dzisiaj
ela i tomek
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group