1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nerki jasnokomórkowy
Autor Wiadomość
uho 



Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 166
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 11 razy

 #16  Wysłany: 2012-06-19, 13:39  


zagubiona1974, dzięki za odpowiedź ;) każdy jest zagoniony, pędzi przed siebie, często nawet zapomina, że Tata ma wizytę u tego, czy innego lekarza. W sumie aż się boję mu zaproponować wspólne wizyty, bo wiem jaki jest... On nie daje się zawieźć do lekarza, a co dopiero pozwolić wejść z nim do gabinetu... No ale spróbować zawsze można...
Pozdrawiam
_________________
"Pomyśl Choć Przez Chwilę, Podaruj Uśmiech Swój
Tym, Których Napotkałeś Na Jawie I Wśród Snów..."
 
 
uho 



Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 166
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 11 razy

 #17  Wysłany: 2012-07-02, 13:09  


Moi najlepsi Pomocnicy - pytanko mam... ;)
Tata od kilku lat ma problemy ze słuchem, w jednym uchu ma 70% ubytku, ubytek się pogłębia (Tata śmieje się, że za niedługo będzie jak w "Nic nie widziałem, nic nie słyszałem" tylko w jednej osobie). Z powodu pogłębiającego się ubytku trafił na obserwację do szpitala na oddział laryngologiczny. Jutro ma mieć tomografię głowy.
Wiem, że to pytanie pewnie na wyrost, bo przecież nic złego się nie dzieje, ale poruszając się po forum, czytając wątki innych Forumowiczów jakoś tak samo mi się nasunęło... Czy w przypadku ewentualnych zmian spowodowanych rakiem w mózgu badanie tomografem ( z powodów laryngologicznych) takowe zmiany również może pokazać?
_________________
"Pomyśl Choć Przez Chwilę, Podaruj Uśmiech Swój
Tym, Których Napotkałeś Na Jawie I Wśród Snów..."
 
 
uho 



Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 166
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 11 razy

 #18  Wysłany: 2012-07-10, 15:40  


Tata dalej "wyleguje się" na laryngologii, faszerują go kroplówkami (po 2 dziennie, co 12h, chlorek sodu), robią jakieś badania, wprowadzają jakieś rurki przez nos, coś tam chcą przepchać. Oczywiście Tata jest też po wspomnianej wyżej tomografii, która nic nie wykazała ani z punktu widzenia laryngologicznego, ani, co ważniejsze, żadnych zmian rakowych w mózgu, co niezmiernie mnie cieszy. Prawdopodobnie jutro Tata wraca do domu. A jak wiadomo wszędzie dobrze, ale w domu....

PS. czy chlorek sodu, to popularna sól fizjologiczna? i czy podany dożylnie faktycznie ma zastosowanie w laryngologii?
_________________
"Pomyśl Choć Przez Chwilę, Podaruj Uśmiech Swój
Tym, Których Napotkałeś Na Jawie I Wśród Snów..."
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #19  Wysłany: 2012-07-10, 15:51  


uho napisał/a:
PS. czy chlorek sodu, to popularna sól fizjologiczna?

tak :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
uho 



Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 166
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 11 razy

 #20  Wysłany: 2012-07-10, 16:56  


a to ciekawe jak to się ma do leczenie słuchu :D sól jest dobra na wszystko, jak widać :)
_________________
"Pomyśl Choć Przez Chwilę, Podaruj Uśmiech Swój
Tym, Których Napotkałeś Na Jawie I Wśród Snów..."
 
 
Weronika1973 


Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 6
Pomogła: 4 razy

 #21  Wysłany: 2012-07-11, 15:44  


Witaj!
Moim zdaniem twoj tato powinien miec zrobiony tomograf .Przy diagnozie raka nerki powinno sie robic badania kontrolne ,pluc i jamy brzusznej w tomografie co 6 miesiecy ,scyntygrafia kosci i ct glowy raz do roku.Przy robieniu MRT alboCT z kontrastem trzeba pamietac ze kontrast wydalany jest z organizmu przez nerke ,jesli sie ma tylko jedna to trzeba o nia dbac ,przed kszdym kontrastem duzo pic conajmniej 2 litry i po kontrascie to samo ,nieraz powinno sie podac kroplowke z sola fizjologiczna.Lekarz Radiolog musi wiedziec ze pacjent ma tylko jedna nerke.
 
agakonkol 


Dołączyła: 10 Lip 2012
Posty: 7
Pomogła: 1 raz

 #22  Wysłany: 2012-07-12, 10:06  


zagubiona1974 napisał/a:
Witaj:) Ja z Tatkiem chodziłam na wszystkie konsultacje(z wyjątkiem kominków, bo tam wpuszczają tylko chorego;CO Gliwice) w mysl przysłowia: co dwie głowy to nie jedna... na kartce miałam spisane pytania i wątpliwości, które pojawiały się pomiędzy wizytami; poza tym Tatus czuł się pewniej mając przy sobie kogoś z rodziny. Pozdrawiam i trzymam kciuki:)


....Droga zagubiona1974. Tak trzymaj! Bądź przy tacie, bo on na pewno tego potrzebuje! Życzę Ci dużo sił!!! ja też jestem z tej grupy, która razem z tatem WALCZY!!! DAMY RADĘ!!!!!!!!
_________________
aga
 
uho 



Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 166
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 11 razy

 #23  Wysłany: 2012-07-12, 11:07  


Weronika1973 napisał/a:
Witaj!
Moim zdaniem twoj tato powinien miec zrobiony tomograf .Przy diagnozie raka nerki powinno sie robic badania kontrolne ,pluc i jamy brzusznej w tomografie co 6 miesiecy ,scyntygrafia kosci i ct glowy raz do roku.Przy robieniu MRT alboCT z kontrastem trzeba pamietac ze kontrast wydalany jest z organizmu przez nerke ,jesli sie ma tylko jedna to trzeba o nia dbac ,przed kszdym kontrastem duzo pic conajmniej 2 litry i po kontrascie to samo ,nieraz powinno sie podac kroplowke z sola fizjologiczna.Lekarz Radiolog musi wiedziec ze pacjent ma tylko jedna nerke.


kto kieruje na takie badania? onkolog prowadzący, czy trzeba się martwić prywatnie?
I urolog, który operował Tatę i onkolog na wizycie stwierdzili, że "jest pan zdrowy, choroba została usunięta, wszystko jest w porządku" i zalecili kontrolne wizyty raz na pół roku. Co Tatę zdziwiło, to fakt, że dopiero z wszystkich lekarzy to onkolog kazał się Tacie rozebrać, pobadał, popukał, ponaciskał, posprawdzał... Pozostali tylko look na badania i tyle... Oby to nas nie uśpiło za bardzo.
_________________
"Pomyśl Choć Przez Chwilę, Podaruj Uśmiech Swój
Tym, Których Napotkałeś Na Jawie I Wśród Snów..."
 
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #24  Wysłany: 2012-07-12, 11:51  


uho napisał/a:
kto kieruje na takie badania? onkolog prowadzący, czy trzeba się martwić prywatnie?

Skierowanie powinien wystawić Wasz onkolog, o ile uzna je za wskazane.

Prywatnie oczywiście również możecie sobie badania załatwić,
ale poza tym, że jest to kosztowne, bez porozumienia z Waszym lekarzem częściowo traci to na wartości w oderwaniu od całościowej oceny historii choroby.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
uho 



Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 166
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 11 razy

 #25  Wysłany: 2012-07-12, 11:59  


Czyli skoro onkolog takowego skierowania po wywiadzie i badaniu, obejrzeniu RTG płuc nie wypisał to znaczy, że nie ma podejrzeń że dzieje się coś złego ;)
_________________
"Pomyśl Choć Przez Chwilę, Podaruj Uśmiech Swój
Tym, Których Napotkałeś Na Jawie I Wśród Snów..."
 
 
agakonkol 


Dołączyła: 10 Lip 2012
Posty: 7
Pomogła: 1 raz

 #26  Wysłany: 2012-07-12, 13:52  


z moich informacji, tak jak wyzej, nawet jeśli "wydaje sie", że nic się nie dzieje, to tomograf raz na pół roku niebędny.
_________________
aga
 
uho 



Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 166
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 11 razy

 #27  Wysłany: 2012-08-16, 13:44  


Kochani mam garstkę nowych wyników od Taty. Tzn nie wszystkie są nowe, ale najnowsze jest z dzisiaj ;) Tata od pewnego czasu czuje, jakby miał coś w przełyku. Przeszkadza mu to podczas jedzenia, czuje, jakby coś tam zostawało. Wrzucam też badanie sprzed dwóch lat, oraz lipcową krew. Zerknijcie na to proszę ;)







tata.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1734 raz(y) 215,17 KB

tata.3.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1733 raz(y) 446,66 KB

tata.2.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1642 raz(y) 321,86 KB

_________________
"Pomyśl Choć Przez Chwilę, Podaruj Uśmiech Swój
Tym, Których Napotkałeś Na Jawie I Wśród Snów..."
 
 
uho 



Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 166
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 11 razy

 #28  Wysłany: 2012-08-27, 14:37  


mały refresh ;) jakby ktoś z przemiłych "pomagaczy" rzucił na to okiem, będę zobowiązany ;)
_________________
"Pomyśl Choć Przez Chwilę, Podaruj Uśmiech Swój
Tym, Których Napotkałeś Na Jawie I Wśród Snów..."
 
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #29  Wysłany: 2012-08-27, 22:24  


Niereaktywny (ujemny) antygen HBs oznacza brak zakażenia wirusem HBV (wirusowego zapalenia wątroby typu B),
co jest wynikiem prawidłowym (pożądanym).

Heterotopia żołądkowa jest zmianą odbiegającą od normy, ale nie złośliwą.
W kontekście opisywanych przez Ciebie dolegliwości taty jest możliwe, iż to jest ich przyczyna (lub jedna z przyczyn).

Ujemny test ureazowy mówi o nie wykryciu bakterii Helicobacter pylori.


PS. Jestem zobowiązany - jako jeden z pomagaczy (pomagierów ?) - za przypomnienie tematu do odpowiedzi. ;)
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
uho 



Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 166
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 11 razy

 #30  Wysłany: 2012-08-27, 23:00  


Dziękuję za odpowiedź :)

Richelieu,
Cytat:
PS. Jestem zobowiązany - jako jeden z pomagaczy (pomagierów ?) - za przypomnienie tematu do odpowiedzi. ;)


pomagier kojarzy mi się z noszeniem bagaży, z przynoszeniem narzędzi majstrowi na budowie, z taszczeniem ekwipunku wspinaczom podczas zdobywania szczytów ;) a pomagacz jest chyba raczej niezaszufladkowany :)

Niemniej jeszcze raz dziękuję za pomoc ;)
_________________
"Pomyśl Choć Przez Chwilę, Podaruj Uśmiech Swój
Tym, Których Napotkałeś Na Jawie I Wśród Snów..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group