1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Autor Wiadomość
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #46  Wysłany: 2012-03-16, 16:28  


Na zaparcia - kora kruszyny oraz wywar z suszonych śliwek.
Czopki glicerynowe są słabe.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #47  Wysłany: 2012-03-16, 16:35  


Oj... obawiam się, że są niezbędne. Chodzi o to, że... ech... no dobra, co mi tam, opowiem... raz nie wypróżniałem się przez dwa tygodnie, później przez 30 dni, a to co ze mnie potem wychodziło, miało konsystencję kamienia... Obawiam się, że bez smarowania glicerynowego może dojść do krwawienia, czy innych nieprzyjemnych rzeczy... :)

[ Dodano: 2012-03-16, 16:37 ]
ale oczywiście ja piszę teraz o tym, co ułatwia sam "akt", a nie co może go wywołać... :)
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #48  Wysłany: 2012-03-16, 16:46  


Radirex to lek ziołowy (korzeń rzewienia), więc cudów bym nie oczekiwała.

Czopki glicerynowe właśnie "akt" wywołują, bo pobudzają perystaltykę i podrażniają miejscowo błonę śluzową :)

Można spróbować laktulozy (w aptekach pod różnymi nazwami) w syropie, w dawce większej jednorazowej lub mniejszej co 8h (jednorazowo max. 40 ml, wielorazowo ok. 10-15 ml), albo dokuzat sodowy w czopkach albo tabletkach.

Jeśli nic nie pomoże, to olej rycynowy (nie mylić z rycyną!) - działa dość szybko i dobrze, ale nie może być stosowany zbyt często.
_________________
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #49  Wysłany: 2012-03-16, 17:12  


Gazda och! ach! ale opis.... no i te 30dni ...masakra..
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #50  Wysłany: 2012-03-16, 17:18  


Gazda napisał/a:
Olej lniany z apteki nie ma w sobie żadnych kwasów omega. W ciągu trzech miesięcy od daty produkcji ulegają rozkładowi, mimo przechowywania ich w ciemnej lodówce. A wątpię, by w takich warunkach był gdziekolwiek przewożony i przechowywany. Natomiast siemię lniane jak najbardziej.


Bez urazy przyjacielu Gazda ale widzę, że nie masz przekonania do oleju lnianego z apteki.
Obecnie mamy trochę inne czasy. W aptekach a mam przykład w swoim mieście Olej Lniany Budwigowy jest sprowadzany do apteki na zamówienie. Stoi w aptece w lodówce w temp. 6*C i ma jak piszesz okres ważności 3 miesiące. Ja od czasu zakończenia leczenia, za namową dr laryngolog-onkolog stosuje go i mam o nim dobrą opinie. Można kupić go w butelce 1/3 , 1/2 i litrowej. Na przeniesienie do domu dostaje butelkę zapakowaną w styropianie. Olej Lniany Budwigowy należy do olejów lnianych wysokolinolenowych - zawierający min.55% kwasu omega-3(alfa-linolenowego). Proszę nie mylić z Olejem Lnianym Linum Vital, który też można zakupić w aptece ale stoi normalnie na półce. Butelka powinna być zużyta w okresie tych trzech miesięcy bo natychmiast psuje się. Ja osobiście zużywam 1/2 litra w ciągu miesiąca. Smak na początku ohydny, rybi... Polecam poprosić w aptece o broszurkę ( darmowe) i zapoznać się wcześniej a co nas nie zabije to na pewno nas wzmocni. Mimo wszystko ma wiele zalet leczniczych opisanych w tej broszurce.
Sienie lniane oczywiście też polecam i z olejem na pewno się nie pogryzie. Będą bardzo pomocne w przemianie materii, osłonowo na żołądek i drogi pokarmowe, na suchość w ustach po radioterapii, w żywieniu w czasie chemioterapii i radioterapii. Kwasy omega-3 mogą hamować rozwój nowotworów. Polega to na spowolnieniu podziału komórek nowotworowych a w efekcie guz wolniej rośnie.

[ Dodano: 2012-03-16, 17:24 ]
kasiaxxx - sorki za mądrowanie się na Twoim temacie ;)
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Kasiaxxx 


Dołączyła: 12 Mar 2012
Posty: 27

 #51  Wysłany: 2012-03-17, 16:38  


Hej ludki.Trochę mnie nie było i proszę jak się rozpisaliście ;) ale bardzo dziękuję za wszystkie rady ;) W rezultacie ten Radirex ziołowy pomógł :-D
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #52  Wysłany: 2012-03-17, 21:42  


No właśnie o to chodziło..... a my tu już pół apteki Ci przygotowaliśmy :mrgreen:

Pozdrawiam cieplutko
 
Kasiaxxx 


Dołączyła: 12 Mar 2012
Posty: 27

 #53  Wysłany: 2012-04-05, 12:49  


Kochani już dziś życzę Wam wszystkim wesołych ,pogodnych,szczęśliwych i przede wszystkim ZDROWYCH Świąt Wielkiej Nocy :)
 
Kasiaxxx 


Dołączyła: 12 Mar 2012
Posty: 27

 #54  Wysłany: 2012-04-11, 14:34  


Witam czy może ktoś z was wie czy do Tramalu100 mogę podać tacie jeszcze Ketanol jedną tabletkę???
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #55  Wysłany: 2012-04-11, 14:52  


Raczej bym nie mieszał... z tego co wiem, i co mi podawano, to w celu zwiększenia działania łączono Tramal z paracetamolem... Ale wszystkie eksperymenty należy bezwzględnie konsultować z lekarzem...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #56  Wysłany: 2012-04-11, 14:55  


Kasiaxxx napisał/a:
Witam czy może ktoś z was wie czy do Tramalu100 mogę podać tacie jeszcze Ketanol jedną tabletkę?

Można (łączenie tramadolu z niesteroidowymi lekami p/zapalnymi - np. ketoprofenem - to II stopień drabiny analgetycznej), natomiast trzeba to wcześniej skonsultować z lekarzem.
_________________
 
Kasiaxxx 


Dołączyła: 12 Mar 2012
Posty: 27

 #57  Wysłany: 2012-04-11, 15:01  


Pytam bo tacie skończyła się morfina i do niej też brał 1 tabletkę ketonalu a dziś lekarz przepisał mu tramal .i boję się że jeszcze będzie tata chciał ketonal :|
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #58  Wysłany: 2012-04-11, 15:51  


A czemu lekarz nie przepisał dalej morfiny, skoro się skończyła?
_________________
 
Kasiaxxx 


Dołączyła: 12 Mar 2012
Posty: 27

 #59  Wysłany: 2012-04-11, 15:58  


Gdyż tata był u lekarza rodzinnego.a onkologa mamy dość daleko.Wizytę u onkologa mamy za tydzień.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group