1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Autor Wiadomość
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #31  Wysłany: 2012-03-13, 11:46  


Kasiaxxx, z tym jedzeniem to tak jest, że trzeba choremu wytłumaczyć, że jedzenie jest częścią leczenia. Najlepiej, żeby to powiedział lekarz. U nas chirurg powiedział mężowi : Musi pan jeść głową tzn. powiedzieć głowie, że jedzenie jest ważne. No i u nas pomogło.... :) (chodzi o psychiczne nastawienie), Tym bardziej, gdy brak jest smaku i jedzenie sprawia ból.
 
Kasiaxxx 


Dołączyła: 12 Mar 2012
Posty: 27

 #32  Wysłany: 2012-03-13, 13:10  


Masz rację Dorota...Dzięki za wszelkie rady!!!
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #33  Wysłany: 2012-03-13, 13:38  


Kasiaxxx, a może mleko sojowe (w kartonach w sklepie spożywczym np. czekoladowe) one też są wysokobiałkowe oraz zupy gotowane na mięsie takie konkretne (wysokokaloryczne )
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #34  Wysłany: 2012-03-13, 15:07  


Preparat podobny w składzie do Nutridrinków to Ensure, z doswiadczenia wiem, ze jest o wiele smaczniejszy. Poza tym jest tańszy. Można też spróbować podawać Gerberki dla dzieci, ale dobrze że zjadł jajka, mnie jajka "trzymały" przez całe naswietlania i trochę później :)
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #35  Wysłany: 2012-03-13, 15:35  


Kasiaxxx,
Jesli chodzi o jedzenie to kazdy podchodzi do tego inaczej to tez zalezy od charakteru czlowieka bo mnie zmuszanie i gadanie w kolko,ze musze jesc i takie marudzenie mi doprowadzalo do furii bo sama sobie zdawalam sprawe,ze musze a co z tego jak nic mi nie wchodzilo i na sile sie nie dalo.Sama jakos po swojemu ze spokojem sobie cos tam wciagalam i zreszta tak mam do teraz prawie nic sie nie zmienilo.A nutri drinki ratuja mnie, pije ich 3-4 dziennie a reszta to dziamdzianie byle czego w sumie i w malutkich ilosciach jak kobieta w ciazy mam przerozniste apetyty tylko ze oczy widza a buzia nie chce.Ale tak jak napisalam uwazam,ze nieraz nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu -tak mawial moj sp.tato i on byl taki sam jak ja.
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
Kasiaxxx 


Dołączyła: 12 Mar 2012
Posty: 27

 #36  Wysłany: 2012-03-14, 09:33  


Dzięki Małgosiu za nazwę tego preparatu podobnego do Nutridrinków...Tak te jajka to jest coś co tata zjada bez krzywienia się z bólu.A tego jedzenia w słoiczkach dla dzieci nie chce ,ale zjada czasem kaszki Bobovita.Pozdrawiam.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #37  Wysłany: 2012-03-14, 09:35  


To może dodaj do tych kaszek czasem łychę mleka w proszku? Będzie bardziej pożywne...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Kasiaxxx 


Dołączyła: 12 Mar 2012
Posty: 27

 #38  Wysłany: 2012-03-14, 09:37  


evelinaswe- Tak mój tato też się strasznie denerwuje jak ma jeść.najlepiej jest jak sam mówi zrób mi to albo tamto...
Dziękuję i pozdrawiam.

[ Dodano: 2012-03-14, 09:38 ]
a widzisz Gazda -nie pomyślałam o mleku w proszku.Sprubuję

[ Dodano: 2012-03-14, 09:51 ]
Kochani a co z tym olejem lnianym z apteki i lnem mielonym ???tyle się nasłuchałam...braliście to?
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #39  Wysłany: 2012-03-14, 10:27  


Olej lniany z apteki nie ma w sobie żadnych kwasów omega. W ciągu trzech miesięcy od daty produkcji ulegają rozkładowi, mimo przechowywania ich w ciemnej lodówce. A wątpię, by w takich warunkach był gdziekolwiek przewożony i przechowywany. Natomiast siemię lniane jak najbardziej. Zaparzaj i dawaj do picia. Łagodzi dolegliwości w gardle i korzystnie działa na trawienie. I zapamiętaj, że przyjmowanie jakichkolwiek cudownych (a im droższy tym bardziej cudowny) specyfików dostępnych bez recepty ani nas nie zabezpieczy, ani nie wyleczy z raka. Chociaż oczywiście zdrowy tryb życia zmniejszy ryzyko wystąpienia NIEKTÓRYCH nowotworów. Tyle, że aby to osiągnąć, to zdrowo trzeba żyć przez całe życie :)
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Kasiaxxx 


Dołączyła: 12 Mar 2012
Posty: 27

 #40  Wysłany: 2012-03-15, 09:17  


Kochani -co z tym białym czymś co się ciągnie i jest w buzi i gardle???Skąd to się bierze???
tacie to sprawia nawet trudność połknąć tabletki :-(
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #41  Wysłany: 2012-03-15, 20:58  


Normalna sprawa... dlatego warto brać sinupret na rozrzedzenie. Wydzielinę o gęstości butaprenu do tej pory mam w gardle, a od naświetlań minęło ponad 14 miesięcy... Późny odczyn popromienny. Skutki mogą być odczuwalne przez lata.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Kasiaxxx 


Dołączyła: 12 Mar 2012
Posty: 27

 #42  Wysłany: 2012-03-16, 11:12  


Dzięki GAZDA za odpowiedz.Dziś mam nowe pytanie:co może być skuteczne na przeczyszczenie?tata wziął już 2 tabletki Radirekx wczoraj wieczorem i nic... w szpitalu dostawał czopki.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #43  Wysłany: 2012-03-16, 11:22  


Zaparcie powodowane jest zapewne przez środki przeciwbólowe. Pomagają spacery, taki olejek który dawali w szpitalu, niestety nie zakonotowałem nazwy, oraz czopki glicerynowe dostępne w aptece bez recepty. A jeśli chodzi o Radirekx - jeśli Tata wziął 3 tabletki wieczorem, to właśnie rano powinny zadziałać...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Kasiaxxx 


Dołączyła: 12 Mar 2012
Posty: 27

 #44  Wysłany: 2012-03-16, 11:35  


Tata dużo się rusza-prawie wcale nie chce leżeć w łóżku.Też tak myślę że to po morfinie te zaparcia.Będę musiała kupić czopki glicerynowe.Pozdrawiam ciepło :)
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #45  Wysłany: 2012-03-16, 11:39  


Ja odstawiałem morfinę, żeby się... e... no wiesz :)
Wieczorem ostatnia tabletka, rano jadłem jakieś płatki na mleku, starałem się wypić dużo wody, po czym jeden czopek przeciwbólowy, dwa glicerynowe... nie wyobrażam sobie, jak możecie dzieci rodzić... :)
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group