1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak migdałka podniebiennego z przerzutem do węzłów chłonnych
Autor Wiadomość
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #76  Wysłany: 2011-11-13, 15:39  


spróbuj pić gazowaną... co za smak po tych wiadrach niegazowanej... No i na noc - Biotene oralbalance gel - sam się zdziwiłem, że działa. Wcześniej spałem z głową wysoko, żeby mi się "nos nie zatykał". Bo jak przez usta się oddycha, to strasznie śluzówka wysycha. A od kilku dni sypiać zacząłem nisko. I powiem, że jakby śliny było w nocy więcej. Nie znam się na anatomii, ale może niepotrzebnie do gardła nie spływa? :-D . Nie mam pojęcia, ale nisko mi się zdecydowanie lepiej sypia, i nie budzę się żeby przepić wodą...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #77  Wysłany: 2011-11-14, 11:54  


Biotene zaposiadam, tylko czasem zapominam go użyć, ale faktycznie jest najskuteczniejszy ze wszystkich wynalazków, które do tej pory używałam :)
 
alijer 



Dołączyła: 02 Cze 2011
Posty: 174
Skąd: pomorskie
Pomogła: 12 razy

 #78  Wysłany: 2011-11-14, 14:26  


Ja też od kilku dni używam na noc Biotene, jest o niebo lepiej - nawet jak mi się zdarzy oddychać przez nos, to nie mam problemu z suchością. Co za ulga.
_________________
Ala
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #79  Wysłany: 2011-11-18, 09:15  


No i kicha :roll: Strasznie wypadają mi włosy, z tyłu głowy, powyżej szyi jestem prawie całkiem łysa, od naświetlań, ale na czubku też mam niewiele. Zaczęłam wcierać rózne preparaty, ale na razie efektów brak. Czy któś z Was ma jakieś sposoby?
Poza tym, co z tego, że jem prawie wszystko, skoro żołądek mi siada i cały czas pali mnie zgaga, więc jakby mam z tym problem :) . Niestety nie mogę brać prazoli, bo się po nich żle czuję :roll:
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #80  Wysłany: 2011-11-18, 09:33  


No cóż... najlepiej niestety zmienić fryzurę... W miejscu naświetlań włosy się pojawią, ale już nie tak gęste. Jeżyk jest rozwiązaniem...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #81  Wysłany: 2011-11-18, 10:00  


No akurat dla mnie nie bardzo :) A szkoda, bo kiedyś to była moja ulubiona fryzura :) , ale dzięki za podpowiedź :-D
 
alijer 



Dołączyła: 02 Cze 2011
Posty: 174
Skąd: pomorskie
Pomogła: 12 razy

 #82  Wysłany: 2011-11-18, 10:50  


Małgosiu, mnie dopiero teraz ten łysy pas powyżej szyi zaczyna porastać włosami, ale ja mam bardzo gęste włosy i mogłam to zakamuflować. Ale był taki okres, że włosy leciały mi garściami, byłam zrozpaczona, nie myłam głowy w domy tylko 2 razy w tygodniu chodziłam do fryzjera, miałam już nawet wybrany fason peruki. Może rozważ takie rozwiązanie. Peruczki są teraz naprawdę ładne i naturalne, poza tym są refundowane przez NFZ. Przejrzyj sobie najpierw jakie są fasony w necie, odwiedź sklep, jeżeli masz taki w okolicy, przymierz może akurat coś przypadnie Ci do gustu.
Jeżeli chodzi o żołądek cały czas biorę nolpazę ale to jest prazol. Może napar z siemienia lnianego będzie rozwiązaniem? Znakomicie osłania błony śluzowe poczawszy od jamy ustnej aż do zołądka? Pozdrawiam, głowa do góry. Włosy nie ręka - odrosną. ;)
_________________
Ala
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #83  Wysłany: 2011-11-18, 13:43  


Dzięki wielkie, ale mam nadzieję, że odrosną mi własne włoski, bo jestem do nich przywiązana (chodzi mi o kolor) :) . Z decyzją peruczki jeszcze poczekam :) .
Wyjdę z założenia, że mądrej głowy włos się nie trzyma... :lol:
Serdecznie pozdrawiam
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #84  Wysłany: 2011-11-18, 16:54  


małgosia_43 napisał/a:

Dzięki wielkie, ale mam nadzieję, że odrosną mi własne włoski, bo jestem do nich przywiązana (chodzi mi o kolor) :) . Z decyzją peruczki jeszcze poczekam :) .
Wyjdę z założenia, że mądrej głowy włos się nie trzyma... :lol:
Serdecznie pozdrawiam


I tak trzymaj.
Ja tez straciłem włosy zwłaszcza z tyłu głowy, a brodę: skórę miałem gładką jak pupa niemowlaka. Dziś po czterech miesiącach coś sie pokazuje. A nowe włosy jakie ładniutkie.
Grunt to zdrówko.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-11-18, 17:10 ]
małgosia_43 napisał/a:

Poza tym, co z tego, że jem prawie wszystko, skoro żołądek mi siada i cały czas pali mnie zgaga, więc jakby mam z tym


Najprostrze środki są najlepsze. Pamiętaj, że wiele jeszcze przed Toba, pobierania rożnych lekarstw więc oszczedzaj żołądek. Ja tez dostałem silna zgagę. Rozpalało mnie od wewnatrz zwłaszcza wieczorkiem. Jest na to prosty sposob i mi bardzo pomógł. A znam go z przed wielu lat kiedy leczylem chorobe wrzodowa żoładka.
Kup w aptece Alugastrin - cena ok. 10 zł, najlepiej mleczko. Smak znośny, lekko mietowy. Najlepiej łyżkę, jedna godzinę po posiłku lub przed snem i po problemie. zapewniam Cie że to pomoże.
Pozdrawiam, milego dnia
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #85  Wysłany: 2011-11-20, 18:42  


Dzięki, dzięki - wypróbowane, nie tylko Alugastrin, ale Manti, poza tym Gastrosinosine i inne. Przyznam szczerze, że niewiele pomaga. Spróbuję jeszcze Maalox i Renni, bo nie mam już na zgagę pomysłu :roll: .
Niby 28 mam mieć CT, ciekawa jestem co tam wyjdzie :?ale?: Nie będę ukrywać, że tak jak każdy z nas mam pewne obawy. Trochę bardziej ostatnio boli mnie szyja i jestem spuchnięta ( wyglądam niewyjściowo).
Pozdrawiam
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #86  Wysłany: 2011-11-21, 11:03  


Małgosiu, ja jestem już kupę czasu po naświetlaniach a jeszcze mam "niewyjściowy" wygląd. U mnie obrzęk utrzymuje się do tej pory - raz mniejszy, raz większy ale cały czas obecny.
Myślę, że tu jednak trzeba dużo czasu, żeby w miarę wrócić do normy.
Trzymaj się nadal tak dzielnie :-D
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #87  Wysłany: 2011-11-22, 10:02  


Wczoraj dowiedziałam się, że CT mam dzisiaj (zwolniło się miejsce). Proszę o trzymanie kciuków, bo niby nic nie będzie (innej myśli nie dopuszczam do siebie), ale zawsze dodatkowa otucha się przyda :)
 
Gusia 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 155
Skąd: Poznań
Pomogła: 45 razy

 #88  Wysłany: 2011-11-22, 10:15  


Trzymam kciuki .



[następne komentarze]
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #89  Wysłany: 2011-11-22, 17:57  


Wielkie dzięki.
Własnie wróciłam z CT (czekałam grzecznie tylko 4 godziny, ale mniejsza z tym....). Winiki, jak wszędzie, za tydzień, z tym że zażądano ode mnie poprzedniego CT na płycie, którego nie dość, że nie mam, to w ogóle nie miałam w ręku. Jest w dokumentacji szpitalnej. Nadmienię, że właśnie w tym samym szpitalu. Pewnie nie ściągną sobie z serwera tylko ja będę musiała latać i załatwiać i donosić (a jak ogólnie wiadomo lepiej mieć kontakty niż donosić) :roll:
Ano zobaczymy :lol:
Na razie jestem pełna optymizmu :lol:
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #90  Wysłany: 2011-11-22, 20:20  


małgosia_43 napisał/a:
Na razie jestem pełna optymizmu

I tak trzymaj.
Ja założylem sobie swoją teczkę i zawsze noszę ją ze sobą (ostatnio moją kartotekę szukano w DCO ok. 2-ch godzin). Pamietaj, że wyniki są Twoją własnością więc oryginały zawsze zabieraj ze sobą i proponuje nos ze sobą na wizyty... Będziesz spokojniejsza...Tylu nas chorych niestety mają ...
Na ponownym MR też proszono mnie o płytkę CD do porownania.
Napewno będzie wszystko OK czego życzę Tobie z całego serca. :okok"
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group