1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
Autor Wiadomość
Karola80 


Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 27

 #16  Wysłany: 2015-01-28, 23:13  


tak szczerze mowiąc to lekarz rodzinny przepisal ten flukonazol, bo mama powiedziala,ze w szpitalu to dostawala

moze jednak nie ma co dodatkowo obciazac organizmu tymi tabletkami? moze wystarczy tylko nystatyna + plyn kmisa lub jak wyczytałam na jego watkach daktarin + plyn.

juz zaczela je brac wiec chyba nie ma co... tylko,ze az 2 tyg ma je przyjmowac...boshe chyba zadzwonie jutro do lekarza rodzinnego :)


mykam spac, "dobranocka" wszystkim
_________________
karola
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #17  Wysłany: 2015-01-29, 08:31  


Karola80,
Flukonazol i nystatyna to jest właściwe leczenie grzybicy jamy ustnej.
Ja może spróbowałabym zacząć od samej nystatyny plus "płukanka Kmisa" ;) i zobaczyłabym po 2-3 dniach, czy jest poprawa. Jeśli nie - można podać flukonazol. W jakiej dawce dostaliście flukonazol i na jak długo? Trzeba pamiętać, że flukonazol wyjątkowo łatwo wchodzi w interakcje na poziomie biochemicznym z innymi lekami - czy Mama przyjmuje jakieś inne leki?
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Karola80 


Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 27

 #18  Wysłany: 2015-01-29, 08:38  


mama nie bierze innych leków a dawka flukonazolu to 1 tabletka rano przez 2 tygodnie.
_________________
karola
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #19  Wysłany: 2015-01-29, 17:11  


Karola80, tak jak trafnie zauważyła Zoja62, nasze porady, tu na Forum, powinny zawsze być konsultowane z lekarzem prowadzącym leczenie onkologiczne. To o czym piszemy, są to nasze przebyte metody leczenia, i o takich mam nadzieję, że wszyscy tu piszą.
Karola80 , napisz gdzie mama przeszła leczenie onkologiczne. Po miesiącu od wyjścia ze szpitala powinna być już pierwsza wizyta kontrolna i tam mama powinna zgłaszać w pierwszej kolejności swoje dolegliwości. Co do miejsc napromieniowanych, czyli to o czym nie jesteś pewna (N2), jest wyraźnie opisane w Karcie Informacyjnej (Wypis ze szpitala), w pozycji; Leczenie. Leczenie skojarzone: ..... Tam tez znajduje się informacja o lekach jakie mama otrzymywała w szpitalu w czasie radio... i chemioterapii. Zawsze chodzi o dobro pacjenta, tu mamy. Jak trafnie pisze Madzia70, Flukonazol wchodzi w reakcje z innymi lekami, a dodatkowo wpływa na parametry naszej morfologi, często ma dużo skutków ubocznych. itd. W czasie naszego leczenia, morfologia 'leci na łeb' i przez wiele miesięcy po zakończonym leczeniu, walczymy o powrót do normalnych wyników, takich mieszczących się w normie.
Nie chce być źle odebrany, ale z grzybkiem, my onkologiczni walczymy przez wiele miesięcy po radio... i chemioterapii. Flukonazol przez 10 dni, nie uchroni mamy przed grzybkiem na zawsze, a obciążanie i tak zmęczonego organizmu jest chyba niepotrzebne.
Karola80, po prostu nie wierzę, aby w czasie pobytu w szpitalu, w czasie radio... i chemioterapii, lekarzem podawali na grzybek w jamie ustnej; Flukonazol. Sprawdź u mamy, na wypisie, czy był podawany taki lek. Mama musiała się pomylić, a na sugestie mamy, że dostawała to w szpitalu, lekarz pierwszego kontaktu przepisał ten lek... Jeśli się mylę, to przepraszam i chylę czoło.
Karola80, czy mama jest już po pierwszej kontroli w szpitalu gdzie była leczona, i czy ma wykonana morfologie w rejonie, nie zapominając o kontroli TSH (tarczyca).

[ Dodano: 2015-01-29, 18:26 ]
http://www.apo-discounter...nej-p-5358.html
Koszt samego preparatu OK, Bardzo drogi koszt wysyłki :-(
Przykro, że nasze hurtownie nie sprowadzają nadal tego preparatu :uuu:
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Karola80 


Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 27

 #20  Wysłany: 2015-01-30, 08:11  


mama nie miala jeszcze 1 wizyty, 27 stycznia zrobila morfologie 10 dni przed rezonansem tak jak kazali i nic wiecej. Leczenie bylo w ZCO Szczecin. o TSH to juz w ogole nie wspomniano. Z tego co czytałam to powinna ja zbadac - wiem, że przed leczeniem onkologicznym w ktoryms badaniu wyszło ze ma jakies guzki na tarczycy.
_________________
karola
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #21  Wysłany: 2015-01-30, 08:22  


Karola80 napisał/a:
dawka flukonazolu to 1 tabletka rano przez 2 tygodnie.

Ja wiem, że jedna tabletka, ale te tabletki są w różnych dawkach ;)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Karola80 


Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 27

 #22  Wysłany: 2015-01-30, 08:31  


Madzia70 napisał/a:
Karola80 napisał/a:
dawka flukonazolu to 1 tabletka rano przez 2 tygodnie.

Ja wiem, że jedna tabletka, ale te tabletki są w różnych dawkach ;)

dowiem się :)
kmis757 napisał/a:
http://www.apo-discounter.pl/biotene-oralbalance-el-do-nawilania-jamy-ustnej-p-5358.html
Koszt samego preparatu OK, Bardzo drogi koszt wysyłki :-(
Przykro, że nasze hurtownie nie sprowadzają nadal tego preparatu :uuu:

A czy ten http://www.aptekagemini.p...-sline-50g.html może byc ?? - wychodzi taniej ok 40 zł z przesyłką
_________________
karola
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #23  Wysłany: 2015-01-30, 12:32  


Karola80 napisał/a:
A czy ten http://www.aptekagemini.p...-sline-50g.html może byc ?? - wychodzi taniej ok 40 zł z przesyłką

Chodzi właśnie o ten preparat. Ja podałem wcześniej przykładowy adres e-mail. Szukaj jak najtańszej oferty lub zapytaj w innej Aptece, czy ich hurtownia go nie posiada.
U mamy bardzo ważna jest teraz higiena jamy ustnej. Przy braku śliny, pokarm jaki spożywamy, dosłownie przykleja się nam w ustach i przełyku. Ja do tej pory jem jak kaczka. Dodając do tego pewne rodzaje pokarmu, grzybek bardzo łatwo zadomawia się nam w ustach i potrafi nas łatwo atakować, przez wiele miesięcy po leczeniu. Na początku nie jesteśmy w stanie go wyleczyć; tak do końca, towarzyszy on nam długo, a martwić się należny wtedy, gdy jest on bardzo duży i utrudnia nam normalne funkcjonowanie (u mnie wystarczało wg. zaleceń DCO,regularne 'pędzlowanie' ww. płynem, aż z czasem zanikł na dobre).
Co do diety i spożywanych pokarmów, to nie wypowiem się, ponieważ Kliniki i Lekarze, różnie się do tego odnoszą. Wg. np. DCO, ja przez rok miałem całkowity zakaz używania soli itp., ale i o tym przeczytasz na moim wątku.
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Karola80 


Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 27

 #24  Wysłany: 2015-02-01, 21:13  


Madzia70 napisał/a:
Ja wiem, że jedna tabletka, ale te tabletki są w różnych dawkach ;)

1 tabletka=100 mg
_________________
karola
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #25  Wysłany: 2015-02-02, 21:55  


Ok.
Zaczęłabym od samej Nystatyny z "Płukanką Kmisa" ;)
W razie braku poprawy - flukonazol.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Karola80 


Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 27

 #26  Wysłany: 2015-02-03, 08:22  


dzieki, poki co lekarz rodzinny na urlopie wiec nie ma sensu przerywac brania leku (tylko nystatyna sie skonczyla to tego nie bierze mama ale w srode bede miala recepte na płukanke Kmisa. wiec ja wprowadzimy zamiast nystatyny. Płukanka tez ja zawiera)
_________________
karola
 
Karola80 


Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 27

 #27  Wysłany: 2015-02-04, 19:33  


JAk nie urok to .....mam recepte na plukanke kmisa ale nie moge jej zrealizowac, poniewaz
w moim cudownym miescie maja problem. Apteki wymyslalaja, ze nie ma juz w produkcji skladnikow - w kazdej o inny skladnik chodzi!!!!!
_________________
karola
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #28  Wysłany: 2015-02-06, 20:42  


Mi w aptece DOZ (w Gliwicach) przemiła Pani farmaceutka sprowadzała składniki z różnych aptek tej samej firmy. Nakreśliłam jedynie naszą ciężką wówczas sytuację. Powodzenia.
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
Karola80 


Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 27

 #29  Wysłany: 2015-02-09, 07:53  


niestety u mnie to nie dziala - poza tym jednak nie produkuja juz vit b2 w ampulce. A wiecie moze czy pacjent onkologiczny ma pierwszeństwo jesli chodzi o wypisywanie tylko samych recept?
_________________
karola
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #30  Wysłany: 2015-02-09, 12:49  


Karola80 napisał/a:
pierwszeństwo
- nie ma czegoś takiego i nie praktykuje się tego, choć muszę przyznać, z własnego doświadczenia, że na słowo Onkologiczny, lekarze różnych specjalności z którymi miałem i mam odczynienia, reagują bardzo pozytywnie, poświęcają czas i zainteresowanie; to się po prostu czuje :)
Co do płukanki; stosowałem ja przez dwa lata (2011/2012) i pamiętam, że pod koniec tez brakowało jakiegoś składnika w ampułce i apteka rozpuszczała tabletki. Płyn był wtedy po prostu troszkę mętny.
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group