1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jelita grubego i meta do wątroby
Autor Wiadomość
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #241  Wysłany: 2013-04-13, 14:15  


Witajcie, mama od wczoraj w szpitalu, po odwiedzinach u lekarza we wtorek dostała 3 dniowy antybiotyk i zlecił rtg klatki bo mu się coś w płucu nie podobało. Wczoraj odebrałam dopiero wynik i zaraz do niego poleciałam, wynik:

RTG KLP:
Zacienienie w dolnym polu płuca prawego-płyn w jamie opłucnowej. Płuco lewe bez zmian naciekowych. Lewa kopuła przepony wolna. Sylwetka serca niepowiększona. Aorta piersiowa miernie poszerzona. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze Vth.

Lekarz rodzinny wypisał skierowanie do szpitala (naprawdę cieszę się ze na niego trafiłyśmy- poświęcił mi chwilkę między wizytami innych pacjentów- co oczywiście nie omieszkało się odbić echem wśród nich) i od wczoraj już tam jest. Zrobiono mnóstwo badań krwi nie mam wyników bo jeszcze u niej nie byłam, dostała potas w kroplówce, dwa zastrzyki i jeden w brzuch- macie jakieś konkluzje dlaczego ten w brzuch bo pozostałe to antybiotyki?
Czy macie jakieś swoje doświadczenia z tego typu sytuacją wody w płucu, bardzo proszę o analizę wyniku rtg oraz ewentualne wskazówki czego mam teraz szczególnie pilnować bo nie mogę niczego przegapić?
pozdrawiam
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
Reszka.78 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 948
Pomogła: 136 razy

 #242  Wysłany: 2013-04-13, 20:59  


Hejka Siostra :cmok:

A Twoja Mamcia nie była ostatnio przeziębiona? Bo zacienienia w obrazie płuc mogą odpowiadać zapaleniu płuc, więc wielce prawdopodobne, że właśnie to właśnie jest przyczyna takiego wyniku RTG.
Co do płynu to się nie wypowiem, bo nie wiem. Ktoś mądrzejszy będzie musiał Ci to wyjaśnić.

Pozdrawiam Ciebie i Mamcię bardzo gorąco. Zdrówka koniecznie życz :cmok:
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #243  Wysłany: 2013-04-20, 19:54  


Witajcie
mama miała tk wyników oczywiście nie mam ale rozmawiałam z lekarzem- brak jakiś zmian, tyle że woda w płucach nadal się pojawia mimo jej odciągnięcia (miała nakłucie i odciągnięto 400 ml płynu), w poniedziałek ma mieć kolejne usg które potwierdzi ilość tego "nowego" płynu, nie ma wyniku rozmazu tego płynu ale lekarz uznał jego charakter wysiękowy (nie wyklucza jakiegoś nowotworowego źródła). Ilość płynu ma rozstrzygnąć czy skieruje mamę do Kielc na zabieg drenażu płuca i pobraniu wycinków (u nas nie mają odpowiedniego oprzyrządowania). Wszystkie inne wyniki badań poprawiły się, mama je nawet z apetytem, puchły jej nogi ale odstawili sterydy i opuchlizna pozostała już tylko na kostkach.

Ponawiam prośbę o interpretację wyniku rtg i wskazówki, oraz odpowiedź czy woda w opłucnej może towarzyszyć przerzutowi i czy jest to możliwe w przypadku mojej mamy?
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #244  Wysłany: 2013-04-20, 22:37  


Małgosia81 napisał/a:
Ponawiam prośbę o interpretację wyniku rtg

Nie ma za bardzo czego interpretować :) opisano płyn w opłucnej i tyle.

Małgosia81 napisał/a:
czy woda w opłucnej może towarzyszyć przerzutowi

Może.

Małgosia81 napisał/a:
czy jest to możliwe w przypadku mojej mamy?

Na pytanie "czy jest możliwe" zawsze odpowiem twierdząco.
Natomiast jeśli pytasz, czy mama ma przerzut do płuc i stąd płyn - na bazie RTG się tego nie stwierdzi, konieczne są wyniki TK klatki.

Małgosia81 napisał/a:
czy skieruje mamę do Kielc na zabieg drenażu płuca i pobraniu wycinków

Wycinków czego?
_________________
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #245  Wysłany: 2013-04-21, 19:31  


W przypadku tych wycinków to chodzi o wycinki z płuca w miejscu gdzie zbiera się ten płyn. Wynik tk nie wykazał żadnych zmian więc powód pojawienia się płynu pozostaje pod znakiem zapytania do momentu otrzymania wyników z laboratorium odnośnie płynu ściągniętego z tego płuca.
dzięki i pozdrawiam

w tej chorobie jest dużo "może"- niestety...
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #246  Wysłany: 2013-05-10, 12:52  


Witam
mama od wtorku w domu, poniżej załączam karty informacyjne z dwóch szpitali w których "rezydowała" moja mamcia.
Proszę o odpowiedzi:
1. Czy wyniki morfologii i innych badań krwi są w normie (niestety szpital norm nie zastosował i ciężko mi połapać przy porównaniu)?
2. Czy w takiej kondycji w jakiej jest mama chemia 13.05 nie będzie obciążająca (5.05. miała wyciągany dren z płuca)?
3. Czy schemat FOLFOX zastosowany wcześniej u mamy może być teraz kontynuowany? i czy w chemii tzw. "dobijającej" po operacji stosuje się tyle samo kursów co przed operacją?
4.na co zwrócić uwagę przy badaniach kontrolnych? Jakie trzeba robić i kiedy?

Brakuje jeszcze histopatu z wycinanej zmiany w płucu (według opinii lekarza to jakiś włókniak ale czekamy) a poniżej histopat z płynu w opłucnej:
" "Rozsiane limfocyty z domieszką granulocytów kwasochłonnych makrofagów i pojedynczych komórek nabłonka"

Proszę o odpowiedź na pytanie: Czy istnieje prawdopodobieństwo aby to zapalenie płuc "było" już po zabiegu wątroby i w skutek niedopatrzenia nie wykonano później na kontroli badań kontrolnych (rtg i zwykłej morfologii)?

Nie chciałabym niczego zaprzepaścić i muszę być gotowa na wszystko i oczywiście umieć zadawać pytania lekarzom więc jeśli macie jakieś sugestie to proszę o kontakt.
pozdrawiam
jo_a dziękuję bardzo, bardzo i tak mi dużo pomogłaś buźka :-)







Gosia lekarskie.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 3634 raz(y) 384,35 KB

Gosia lekarskie1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 3475 raz(y) 496,12 KB

Gosia lekarskie2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 3438 raz(y) 461,24 KB

_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #247  Wysłany: 2013-05-12, 19:47  


Proszę o odpowiedzi na pytania w powyższym poście oraz na to poniżej:
Mama dostaje teraz jeden zastrzyk Fragminu- przeciwzakrzepowy, czy podczas chemii będzie musiała odstawić ten lek, czy będzie to miała dla niej jakieś określone konsekwencje, czy raczej wszystko zależy od lekarza lub chemii?

pozdrawiam
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
alice 


Dołączyła: 18 Sty 2013
Posty: 211
Pomogła: 36 razy

 #248  Wysłany: 2013-05-13, 09:03  


Gosiu ja Ci niestety nie pomoge w tej kwestii, bo nie mam pojecia czy to bedzie kolidowac z chemia. Nasi moderatorzy pewnie zazbiegani I nie zauwazyli ze prosisz o odpowiedz. Sprobuj napisac do kogos na pw. Mysle, ze nasza kochana absenteaism odpisze, jak tylko zobaczy wiadomosc. Pozdrawiam Cie goraco I Twoja mamcie :)
_________________
Tatko 01.12.1952r - 06.02.2013 r. (*)
Na zawsze w moim sercu...
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #249  Wysłany: 2013-05-23, 11:47  


Proszę o interpretację wyniku wstępnego badania histopatologicznego:

" Pełny opis w późniejszym terminie. proszę EMA calretynina 16 MAJ.
Drobne fragmenty ziarniny zapalnej z obfitą domieszką makrofagów piankowych, z ogniskami martwicy, pojedynczymi i w grupach komórkami nabłonkowymi pokrywającymi miejscami wycinki- prawdopodobnie reaktywne rozrosty komórek mezotelium.
Wykonano odczyny histo- i immunohistochemiczne:
Mucykarmin (-), PAS (+), AFB (-), CD 68 (+++), CK AE1/AE3 (+) ogniskowo, CK 20 (-). Część barwień dodatkowych w toku."
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
Reszka.78 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 948
Pomogła: 136 razy

 #250  Wysłany: 2013-06-14, 16:48  


Małgolinku Kochana co tam u Was? Już się zaczynałam martwić, bo na forum Cię nie widziałam :cmok:

Zaglądam do Ciebie, ale niestety nie wiem jak Ci pomóc, bo się nie znam :(

Pozdrawiam Cię serdecznie i Twoją Mamcię. Zdrówka, zdrówka i jeszcze raz zdrówka. Myślę o Was Kochane moje :cmok:
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #251  Wysłany: 2013-06-14, 20:58  


Reszku, nie piszę bo wydaje mi się nie mam szans na wyjaśnienia i ewentualne sugestie. Mama jest po dwóch chemiach FOLFOX (ta co przed operacjami), teraz trzecia odpadła bo ma niskie parametry (słabiutkie leukocyty). Jest osłabiona ale "bryka", boli ją cały czas pod prawym żebrem, lekarz pierwszego kontaktu wypisał usg na cito (super lekarz- możemy na niego liczyć choć z onkologii to raczej minimum informacji- niestety). Wyszła torbiel pod torebkowa i mamy następnego "zgryza", w poniedziałek jedziemy może uda się z chemią i wydębimy skierowanie do hepatologa lub chirurga.
Buźki słonko, na forum jestem i czytam :-) Dzięki i również życzę Wam dużoooo zdrówka
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
alice 


Dołączyła: 18 Sty 2013
Posty: 211
Pomogła: 36 razy

 #252  Wysłany: 2013-08-14, 20:58  


Witaj Gosiu,
jak mamcia?
_________________
Tatko 01.12.1952r - 06.02.2013 r. (*)
Na zawsze w moim sercu...
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #253  Wysłany: 2013-08-19, 20:28  


Witaj
odwiedzam ale nie piszę bo jak na razie wszystko ok, poza tym że mama cały czas boryka się z niskimi parametrami i nie może skończyć tych cykli chemii. Został jej ostatni ale została dzisiaj cofnięta bo płytki malutkie. Poza drobnymi dolegliwościami nie narzeka na nic, oby tak było jeszcze dłuższy czas. Po chemii będzie pewnie TK więc na pewno poproszę o interpretację, póki co walczymy z moją "miśką" :mrgreen:
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
alice 


Dołączyła: 18 Sty 2013
Posty: 211
Pomogła: 36 razy

 #254  Wysłany: 2013-08-22, 10:31  


Bardzo sie ciesze kochana :-D
Oby najdluzej w dobrej formie.
No i trzymam ckciuki za parametey, zeby skonczyli cheme :)
Caly czas jestem z Wami myslalmi :)
_________________
Tatko 01.12.1952r - 06.02.2013 r. (*)
Na zawsze w moim sercu...
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #255  Wysłany: 2013-09-07, 21:28  


Witam
u nas niestety ciągle słabe płytki, teraz w poniedziałek było ich nawet mniej niż tydzień temu pomimo podania Encortonu i zastrzyków. Teraz jedziemy po ostatnią chemię i jeśli nadal będą słabe mama zakończy na chwilę obecną chemię i zrobi badania. Bardzo posypały jej się włosy i to jest chyba bardziej bolesne niż te płytki, będziemy perukę kupować....
czy taki spadek jest jakoś niebezpieczny, czy wykonać dodatkowe badania?
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group