1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak Glowy Trzustki Mojej MAMY - Bardzo Prosze o Pomoc i Rade
Autor Wiadomość
RENATA2015 


Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2015-09-15, 21:25  Rak Glowy Trzustki Mojej MAMY - Bardzo Prosze o Pomoc i Rade


Witam wszystkich serdecznie ... od miesiąca śledzę to forum i dzięki temu mam jakiekolwiek pojecie o tym wszystkim - totalnie załamana. Moja mama poleciała do Polski na wakacje 1go czerwca - po dwóch tygodniach źle się poczuła... W szybszym tempie napisze, ze okazał się to być rak głowy trzustki. Operacja odbyła się w Katowicach - guza usunięto metoda Whipple. Poleciałam na skrzydłach do polski by być z mama - operacja udała się pomyślnie, mama szybko wróciła do zdrowia. Teraz czekamy na termin na oddział onkologii w Katowicach na radioterapie i chyba chemię - bo nam jeszcze nic nie mówią ...
Ja musiałam wrócić do Stanów. Mam wyniki pooperacyjne, bo tomografii po operacji jeszcze mamie nikt nie pokazał. Co robić z tym wszystkim - zabrać mamę tu z powrotem jak najszybciej, aczkolwiek widzę, że lepiej się czuje w Polsce. Chciałabym prosić o jakieś konkretne fachowe rozpoznanie tej całej sytuacji, gdyż być może będziemy musieli z bratem to wszystko logistycznie jakoś zorganizowany. To chyba jakiś sen, nic jej nie było przed wylotem a tu takie coś. Staram się mamę pocieszać- dzwonię do niej codziennie, czuje się dobrze w miarę - każdy dzień jest inny. Dziękuję za wszelkie słowa z góry ...

[ Komentarz dodany przez Moderatora: MisiekW: 2015-09-15, 22:32 ]
Bardzo proszę o usuwanie wszelkich danych osobowych lekarzy, etc., np. z pieczątek!
Jakie masz do nas pytania?


[ Komentarz dodany przez Moderatora: MisiekW: 2015-09-15, 22:33 ]
Używaj w miarę możliwości przecinków, kropek i akapitów. Teraz ktoś musi stracić 15 minut na przerobienie Twojego posta zamiast np. wyjaśnić innemu pacjentowi wyniki jego badań.

[ Dodano: 2015-09-15, 15:52 ]
1. Czy z podanych nizej badan wynika ze nie zostal w pelni usuniety nowotwor? Co oznacza :
PanIN1-3 ???

2. Czy wystarczy mamie Radioterapia czy bedzie musiala brac chemie?

DZIEKUJE !


wyniki001.jpg001.jpg (2).jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1741 raz(y) 688,96 KB

_________________
RENIA!
 
tronca33 


Dołączyła: 02 Cze 2013
Posty: 300
Pomogła: 27 razy

 #2  Wysłany: 2015-09-16, 18:52  


Przykro mi bardzo..Ale nie sa to dobre wiesci ....I jak wiesz nikt z tym dziadostwem jeszcze nie wygral....Sa przerzuty w wezlach wiec nei jest dobrze.....
I musisz wiedziec ze tylko chemia paliatywna ,czyli przedluzajaca zycie....
Nadal nei wiem czy usunieto guza czy tylko zrobiono operacje omijajaca???
Ale musicie nastawic sie ze czas jest policzony....
My walczymy juz 2 lata i 4 miesiace.....w tym 2 lata chemi... i juz nam zostala ostnia chemia szpitalna i jesli przerzuty sie nie zatrzymaja to lekarz powiedziala ze juz wyczerpalismy wszystkie mozliwosci...
Wiec powodzenia i przedewszystkim badzcie z mama bo nie wiadomo ile jej zostalo...
Trzymajcie sie...
 
RENATA2015 


Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2015-09-16, 19:09  


Dziekuje Ci Bardzo tronca33 ;) Tak Guz usunieto - z tego co powiedzial chirurg to wycial to co bylo mozliwe - w poniedzialek mama ma sie zglosic na radioterapie a o chemi nikt nic nie mowi .... Ona jest taka delikanta, nie wiem jak to zniesie .. po glosie i rozmowie slysze ze zaczyna sie zalamywac chociaz slysze tez ze ma nadzieje ze po naswietlaniu szybko wroci do domu .. i ja tez mam taka nadzieje ... to jest nie fair ze Ja to spotkalo ......

Jeszcze raz dzieki za odpowiedz i wsparcie ... widze ze jest tu duzo wspanialaych ludzi ....

Pozdrawiam i rowniez zycze wytrwalosci, przesylam cieple pozdrowienia
_________________
RENIA!
 
tronca33 


Dołączyła: 02 Cze 2013
Posty: 300
Pomogła: 27 razy

 #4  Wysłany: 2015-10-23, 19:18  


Renia..jak mama sie czuje?Napisz co tam u was..Mam nadzieje ze jestescie na dobrej drodze..Pozdrawiam i sily zycze.....
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group