1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Autor Wiadomość
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #16  Wysłany: 2011-12-30, 20:25  


Witam serdecznie.
Co prawda nie jestem Kas_ja, ale mogę odpowiedzieć, że miałem dwie operacje (jedną: usunięcie tarczycy i środkowych oraz prawostronnych węzłów chłonnych, drugą: usunięcie wznowy w loży tarczycy techniką ROLL) i właśnie przed godziną wróciłem z basenu.
Spokojnie mozna pływać, jeździć na rowerze, grać w piłkę itd. a kiedy mozna zacząć najlepiej zapytać lekarza.
Pozdrawiam
_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
martek 


Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 10

 #17  Wysłany: 2012-01-08, 21:44  


Dziś pierwszy raz zobaczyłam swoją bliznę i w związku z tym mam pytanie. w dwóch miejscach tam gdzie wcześniej były szwy samowchłanialne sa lekkie uwypuklenia. czy to normalne?
 
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #18  Wysłany: 2012-01-09, 17:04  


Witaj.
Blizna przez najbliższe dni będzie się zmieniać. Może być lekko opuchnięta lub pofałdowana. Najważniejsze aby się goiła, a jej wygląd będzie się zmieniał. Jak już się wygoi będziesz mogła stosować masci na blizny aby była w przyszłości jak najmniej widoczna.
_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
kas_ja 


Dołączyła: 03 Maj 2011
Posty: 21
Pomogła: 5 razy

 #19  Wysłany: 2012-01-09, 19:17  


Witaj,

zarówno w kwestii pytania o możliwość uprawiania sportu jak i wygląd blizny zgadzam się w zupełności z Pablo. Można jeździć na rowerze, pływać, chodzić na aerobic itd w zasadzie wszystko można robić to samo co i przed operacją (a przynajmniej ja nie odczuwam żadnych ograniczeń i oby to tak pozostało ;)
O wygląd blizny także się nie martw po pierwsze dlatego, że ona będzie wyglądać już tylko lepiej i nawet jeśli będziesz miała ślad to niedługo przestaniesz się tym przejmować, a po drugie operowała się Cię bardzo dobra pani doktor, więc musi być dobrze. Na pociesznie dodam, że poznałam ostatnio dziewczynę operowaną 5 lat wcześniej przez tego samego chirurga co Ty i wierz lub nie, ale blizny nawet z bardzo bliska prawie nie było widać.
A jak poza tym się czujesz? Jak samopoczucie psychiczne?
 
martek 


Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 10

 #20  Wysłany: 2012-01-09, 20:48  


Dziękuję Wam serdecznie za odpowiedzi :)
Czuję się nawet dobrze. Trochę ciężko z jedzeniem, bo biorę wapń i nie mogę jeść nabiału, ale jak robiłam pierwsze badania to tendencja w poziomie jest zwyżkowa i może niedługo wszystko wróci do normy.
Za dwa tygodnie mam wizytę i wynik histopatologii, a potem 23 lutego jodowanie i potem będę mogła tak bardziej odetchnąć z ulgą. Ale jestem dobrej myśli ( w dużej mierze dzięki Wam).
 
martek 


Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 10

 #21  Wysłany: 2012-02-29, 12:37  


W poniedziałek wróciłam ze szpitala po jodowaniu. Na szczęście jest wszystko dobrze. Czekam jeszcze na wynik tyreglobuliny. Nie wiem jednak co on w praktyce oznacza.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group