1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Radi - komentarze
Autor Wiadomość
Agati 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Pomogła: 9 razy

 #121  Wysłany: 2013-03-15, 13:05  


Bardzo się cieszę z dobrych wieści :-D
Mam nadzieję, że prawnik pomoże znaleźć rozwiązanie co do ZUSu w tym naszym państwie absurdów ehh
_________________
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.”
James Dean
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #122  Wysłany: 2013-03-15, 17:15  


Super wiesci!!! mam nadzieje, ze na ZUS tez znajdzie sie sposob, POZDRAWIAM :)
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #123  Wysłany: 2013-03-15, 18:08  


Radku, to teraz powodzenia w walce z ZUS-em!
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #124  Wysłany: 2013-03-20, 22:18  


Wyslalam Pw.

Pozdrawiam.
 
 
Radi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 205
Skąd: Opole
Pomógł: 69 razy

 #125  Wysłany: 2013-03-26, 23:37  


W poniedziałek robiłem kolejne badania narządów wewnętrznych, głowy, teraz muszę uzbroić się w cierpliwość, bo wyniki będą dopiero za dwa tygodnie.

Byłem u prawnika który bez żadnych skrupułów zachęcał mnie do oszustwa ( powiedział, żę to jest na granicy prawa |wht?!| )
Doradził mi, bym w obecności pracownika socjalnego wyparł się miłości do żony, że niby żyjemy w separacji i podpisał deklarację, że mieszkamy razem w w Naszym domu, ale ja mieszkam w odrębnym pokoju, w lodówce mam swoje jedzenie itd. Wtedy wezmą pod uwagę , że nie mam dochodów, prowadzę sam gospodarstwo domowe i tylko wtedy mogą przyznać mi kilka 400-500zł zasiłku...
Gdy to usłyszałem to nie wierzyłem , że żeby dostać pomoc, to trzeba oszukać państwo i podeptać wszelkie wartości, kłamać dla kilku stów...
Gdybym nie dotykał tych spraw osobiście, to chyba nie uwierzyłbym, że tak funkcjonuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Pytałem pracowników ośrodka dla kogo jest ta pomoc :?: Odpowiedziała- dla tych co zaniżają wynagrodzenie za pracę- dogadują się z pracodawcą, albo pracują "na czarno", lub nie mają już nic. Trzeba po prosu oszukiwać żeby dostać pomoc |bezradny|

Nic tylko pisać książkę, i to chyba będzie praca zbiorowa, bo takich historii jest na tym forum wiele...

Walczę dalej :-D piszę do prezesa ZUS-u o rentę w drodze wyjątku.

Pozdrawiam :)
_________________
Moja historia choroby http://www.forum-onkologi...ycie-vt6591.htm
Tutaj poproszę o wsparcie... http://www.forum-onkologi...arze-vt6719.htm
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #126  Wysłany: 2013-03-27, 09:50  


zostałam bez słowa....
 
Joasia51 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 35
Skąd: Gliwice
Pomogła: 6 razy

 #127  Wysłany: 2013-03-27, 11:33  


Witaj Edi. Bardzo Ci kibicuję w zmaganiach z chorobą i ZUS-em. Mój mąż był w podobnej sytuacji. Napisaliśmy o rentę wyjątkową, tylko, że do dzisiaj nie dowiem się jaka była odpowiedż Prezesa ZUS, bo mąż zmarł 25.02 nie doczekawszy się odpowiedzi. Podobno przyszedł polecony z ZUS, ale listonoszka zwróciła, bo wiedziała, że mąż nie żyje. Ja napisałam pismo na 4 strony. Nie zapomnij razem z pismem wysłać wypełnionego druku oświadczenia majątkowego, bo myśmy nie wiedzieli, że coś takiego trzeba wysłać razem z pismem i za 2 tygodnie ZUS przysłał ten druk, żeby wypisać i znowu sprawa się odwlekła. Mąż dostawał z Opieki tylko 160 zł i zasiłek pielęgnacyjny 153 zł, a to dlatego, że ja mam wielki!!! dochód...aż 520 zł świadczenia pielęgnacyjnego nad moją mamą. Jest to wsystko strasznie niesprawiedliwe, żeby ludzie ciężko chorzy zostali bez środków do życia. Mam ochotę napisać do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Ja też byłam u prawnika i mój prawnik doradził mi żebym złożyła wniosek o rentę rodzinna. Dostanę na pewno odmowę ale wtedy będę się sądzić. Tylko, że mój mąż miał 29 lat pracy i podobno jest jakiś haczyk prawny - uchwała 7 sędziów z 2006 r. na mocy której mężczyzna mający 25 lat pracy i całkowitą niezdolność do pracy ma prawo do renty. Będę walczyć.
Czy ty masz przyznany zasiłek pielęgnacyjny? Rozumiem, że Twoja żona ma jakiś dochód, dlatego nie chcą Ci przyznać zasiłku stałego z MOPS.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
joasia 61
 
izuniapab 


Dołączyła: 25 Paź 2012
Posty: 19
Pomogła: 2 razy

 #128  Wysłany: 2013-03-27, 13:05  


To jest nienormalne aby dostac paare zł na zycie trzeba uciekac sie do oszustwa .Sama mam syna niepelnosparawnego z epilepsja i astma pobieralam zasilek pielegnacyjny oraz majac rodzinne mialam zasilek jeszcze rechabilitacyjny ale w przypadku gdy przekroczylismy o 5 zl rodzinne zabrali nam rechabulitacyjny dajac nam do zrozumienia ze juz rechabilitacji syn nie potrzebuje.To jest takie panstwo ktore zamiat pomagac to utrudnia.Zycze cierpliwosci w walce z ZUS-em :)
 
betsi 



Dołączyła: 03 Sty 2013
Posty: 1068
Pomogła: 107 razy

 #129  Wysłany: 2013-03-27, 14:38  


radi bardzo tobie współczuję |uscisk| a zwłaszca tego czerniaka,wiem co to nowotwór,bo mój mąż ma chłoniaka,zakończył chemię w styczniu,jest dobrze,a następne badania w maju-i znowu stres :-( wiesz,czytam twoje wpisy od dawna,i tez mam pieprzyka,któy mi przeszkadza,mam go pod biustem i stanik mi przeszkadza,też się boję iść do lekarza,boję się,że mam raka,boje się dowiedziec prawdy :-( ,jestem bardzo deprsejną,pesymistyczna osobą!tez pieprzyk mnie nie swędzi,ale mi przeszkadza,sama nie wiem czy mam go ruszać :roll: pozdrawiam i życzę powodzenia :)
 
Joasia51 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 35
Skąd: Gliwice
Pomogła: 6 razy

 #130  Wysłany: 2013-03-27, 16:44  


Sorki, Radi, że pomyliłam Twój pseudonim i napisałam Edi. Post był jak najbardziej skierowany do Ciebie.
_________________
joasia 61
 
Agati 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Pomogła: 9 razy

 #131  Wysłany: 2013-03-27, 19:30  


Ręce opadają... [no] Czasem zastanawiam się, czy ten kraj jest dla ludzi, czy przeciwko nim... Potwierdza się to, że szulerom żyje się najlepiej, a uczciwy człowiek ma non stop pod górę. Oczywiście ja jestem za uczciwością i uważam, że wszystko do człowieka wraca...

Radi, nie poddawaj się, mam nadzieję, że otrzymasz przychylną decyzję i oczywiście trzymam kciuki za jak najlepsze wyniki badań :uhm!:
Pozdrawiam serdecznie :)
_________________
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.”
James Dean
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #132  Wysłany: 2013-03-27, 22:30  


No ale przeciez sa wybory demokratyczne i wybieracie swoich przedstawicieli (50% nie glosuje w ogole i ma to w nosie). Ja juz nie moglem w tym kraju i wyjechalem. Pozdr
 
Radi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 205
Skąd: Opole
Pomógł: 69 razy

 #133  Wysłany: 2013-03-28, 20:08  


Życzę Wam wszystkim Wesołych Świąt Wielkanocnych :)
Dużo radości, miłości i wytrwałości :)
Dużo pogody ducha :)
Pozdrawiam
_________________
Moja historia choroby http://www.forum-onkologi...ycie-vt6591.htm
Tutaj poproszę o wsparcie... http://www.forum-onkologi...arze-vt6719.htm
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #134  Wysłany: 2013-03-28, 20:43  


Radi, Tobie i całej Twojej Cud-Rodzince życzę dobrych Świąt Wielkanocnych.
Radi napisał/a:
Dużo radości, miłości i wytrwałości :)
Dużo pogody ducha :)

nawzajem :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Radi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 205
Skąd: Opole
Pomógł: 69 razy

 #135  Wysłany: 2013-04-02, 11:43  


Mimo, że za oknem śnieg to w moim sercu już dawno wiosna.... :)
Zobaczcie ;) jakie piękne kwitną kwiatki :mrgreen:
http://i46.tinypic.com/riheuh.jpg
_________________
Moja historia choroby http://www.forum-onkologi...ycie-vt6591.htm
Tutaj poproszę o wsparcie... http://www.forum-onkologi...arze-vt6719.htm
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group