1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
przewlekła białaczka limfatyczna
Autor Wiadomość
asienka.b 


Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2012-09-30, 09:32  przewlekła białaczka limfatyczna


witam. Moja mama choruje na przewlekłą białaczkę limfatyczną. Dostała dwa kursy chemioterapii, ale wyniki po nich tylko się pogarszały i dalszej chemii zaniechano. Teraz dostaje mabthere, 1 raz w tygodniu. Wzieła ja już dwa razy, ale nadal poprawy nie ma. Lekarka stwierdziła, że jest "ciekawym przypadkiem" - nic na nią nie działa. Wyniki morfologii ma kiepskie - płytki poniżej 20 tyś, hemoglobina - 8,5. Często też łapie infekcje bakteryjne z wysoką gorączką.
Próbujemy metod alternatywnych, bo lekarzom brakuje pomysłów. Tonący brzytwy się chwyta. Czy wiecie może, gdzie możemy spróbować czegos nowego? Jakaś wyjątkowo dobra klinika, badania kliniczne, cokolwiek. Mama ma 56 lat, leczy się w Rzeszowie.
Pomóżcie, proszę.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #2  Wysłany: 2012-09-30, 11:02  


Wg obiegowej opinii dobre kliniki, Katowice, Gliwice. Nie wiem czy tam prowadzą badania kliniczne. Ale to doświadczone kliniki.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wiolinka 51 


Dołączyła: 27 Lis 2011
Posty: 7
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2012-09-30, 15:33  


Asieńko
Od kiedy Mama choruje na tę białaczkę?
 
asienka.b 


Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 5

 #4  Wysłany: 2012-09-30, 21:05  


Mama choruje od 2005-2006 roku, najpierw była leczona na niskopłytkowość i usunięto jej śledzione. W wyniku wyszła białaczka. Początkowo była leczona sterydami, dopiero w tym roku zaczęto leczenie chemią a teraz mabtherą, ale nic nie pomaga a wyniki coraz gorsze...
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #5  Wysłany: 2012-10-28, 08:24  


moj tata tez choruje na białeczke przewlekła limfatyczną, ma 52 lata, w skali rai II stopień, jest po dwoch cyklach chemii i teraz jest oki. wyniki sa oki ale teraz trafil do szpitala z zapaleniem pluc i problemami z zercem i wysoka goraczka. ciezko ja zbic i dlatego jest w szpitalu na intensywnej terapi. wiecej informacji mozesz przeczytac w moim watku. mam nadzieje ze Twoja mama rowniez bedzie juz niedlugo w fazie remisji i bedzie w domu zdrowa
życze duzo sily
 
asienka.b 


Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 5

 #6  Wysłany: 2012-10-28, 09:08  


Moja mama też już kilka razy miała bardzo wysoką gorączkę trwającą nawet po 3-4 tygodnie. Ma IV stopień zaawansowania choroby, chemie na nią nie działają, wiec lekarze nieśmiało myślą o przeszczepie od dawcy. Rodzeństwo mamy poddało się badaniu na zgodność, ale jeszcze nie ma wyników. Ostatnio bardzo puchnie jej noga, lekarze nie wiedzą dlaczego i też leży w szpitalu.
Trzymam kciuki za Twojego tatę, obyśmy mogły/li cieszyć się ich zdrowiem i obecnością jeszcze długie lata.
 
asienka.b 


Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 5

 #7  Wysłany: 2013-03-10, 12:51  


Mama zmarła w święta Bożego Narodzenia, choroba postępowała, lekarze rozłożyli ręce, powiedzieli, że nic nie da się zrobić i dostała wylewu. Podobno typowe w tej chorobie.

Mam nadzieję, że wszyscy z Was, którzy borykacie się z białaczką czy innym rodzajem raka będziecie miec więcej szczęscia.

Mama miała dopiero 56 lat, ja nie mam nawet 30, a mój syn (7. miesięczny) nie będzie jej pamiętał. Starajcie się być ze swoimi bliskimi jak najczęsciej, jak najlepiej wykorzystujcie czas, który Wam pozostał. Póżniej pozostają tylko wspomnienia, ważne, żeby były jak najlepsze. Powodzenia.
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #8  Wysłany: 2013-03-10, 14:07  


::rose:: ::rose:: ::rose:: Strasznie mi przykro. :cry:
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
mirinda_p 



Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 35
Pomógł: 2 razy

 #9  Wysłany: 2013-03-10, 14:51  


Przykro mi. Trzymaj się.
_________________
A miało być inaczej.
 
pisaknabaterie 



Dołączyła: 06 Mar 2013
Posty: 1
Skąd: Gliwice/Kraków

 #10  Wysłany: 2013-03-10, 17:05  


ważne, że walczyła ! Życzę Ci dużo siły.
_________________
"Chwytaj szansę dopóki szansa trwa, aby jutro nie żałować." / COMA
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #11  Wysłany: 2013-03-10, 18:24  


::rose::
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
kakaoii 


Dołączyła: 07 Lip 2013
Posty: 2

 #12  Wysłany: 2013-07-09, 00:19  


witam.
Czy sa jeszcze aktywne osoby na tym forum. Szukam Informacji odnośnie tej choroby.
Pozdrawiam.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #13  Wysłany: 2013-07-09, 08:14  


kakaoii napisał/a:
Czy sa jeszcze aktywne osoby na tym forum. Szukam Informacji odnośnie tej choroby.

Są.

Zapoznałaś się z regulaminem
http://www.forum-onkologi...iazkowa-vt9.htm

Polecam wyszukiwarkę forumową, być może w wątkach już istniejących znajdziesz odpowiedź na swoje pytania.
Jeśli nie, to załóż swój wątek. I jeśli ktoś będzie znał odpowiedź merytoryczną, to odpowie.

Pozdrawiam
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
asienka.b 


Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 5

 #14  Wysłany: 2013-09-23, 14:54  przewlekła białaczka limfatyczna


Chętnie odpowiem w miarę możliwości na pytania na temat tej choroby. Interesowałam się nią, gdy chorowała na nią moja mama. Trochę informacji znajdziesz też na tej stronie: www.wygrajzbialaczka.pl. Stworzylam ja żeby pomoc tym, którzy jeszcze walczą. Niedawno w USA powstała metoda leczenia białaczki limfatycznej z dobrym skutkiem, trwaja zapisy na badania kliniczne. Chciałam wyslac na nie mame, ale nie zdążyłam. Mam nadzieje, ze innym się uda. Jeśli macie jakieś pytania, chętnie pomogę.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group