1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: alaslepa
2013-12-27, 14:41
przewlekła białaczka limfatyczna a Wit B17
Autor Wiadomość
Bartek2013 


Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2013-12-27, 11:03  przewlekła białaczka limfatyczna a Wit B17


Witam

Jak w temacie.
Mam tatę chorego na przewlekła białaczkę limfatyczna.
Poziom stopniowo krwinek mu wzrasta, ma kontrolne badania.Jeszcze nie jest skierowany na leczenie chemioterapia.
Mam pytanie , co zastosować by spowolnić działanie choroby, jakaś dieta bogata w określone minerały ? (zielona herbata ??? , czerwone buraki - soki wyciskane z buraków ? )

Co jeszcze ???
Czytałem także o witaminie B17 ,amigdalina ona ponoć wykazuje duże działanie antynowotworowe i przynajmniej działa na komórki rakowe guzy.
Czy działa także na komórki rakowe we krwi ??
Proszę o odpowiedz wszystkich osób których ta choroba dosięgła i metody które pomagają w zwalczaniu przewlekłej białaczki limfatycznej.
Czy ktoś z chorych na białaczkę limfatyczna ,spożywał wit b17 Amigdaline z pestek moreli ??? i zauważył efekty ???


Proszę o odpowiedz. Docenie każdy pomocny post
 
alaslepa 
MODERATOR



Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 694
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 313 razy


 #2  Wysłany: 2013-12-27, 11:35  


Bartek2013, proszę zapoznać się z tym http://www.forum-onkologi...wych-vt1813.htm
oraz z regulaminem forum.
Forum propaguje WYŁĄCZNIE konwencjonalne leczenie onkologiczne
_________________
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
greg1990 



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 203
Pomógł: 66 razy

 #3  Wysłany: 2013-12-27, 14:46  


Nie istnieją specyfiki naturalne/ziołowe które spowolniłyby lub zatrzymały rozwój nowotworu. Prowadzi się pewne badania, ale zawsze pod kontrolą lekarza - niekontrolowane przedawkowanie nawet naturalnych substancji może przynieść bardzo negatywne skutki.

Ogólnie to jeśli ojciec nie przyjmuje obecnie żadnych leków, ani nie ma podawanej chemii to można zamienić sobie kawę/czarną herbatę na herbatę zieloną.

Przede wszystkim zawiera mniej węglowodorów aromatycznych, które mogą działać rakotwórczo, dodatkowo nie wpływa negatywnie na przewód pokarmowy, zawiera sporo przeciwutleniaczy i ma delikatne działanie antyseptyczne.

Wykazała w niektórych badaniach pozytywne efekty, na pewno nie zaszkodzi ale też na pewno w kontekście choroby nic nie zmieni.


Na pewno nie zaszkodzi(w ilości do 3-4 kubków / dzień), a jest całkiem smaczna i zdecydowanie mniej szkodliwa aniżeli kawa czy czarna herbata.

[ Dodano: 2013-12-27, 14:47 ]
Tutaj masz wątek, gdzie podejmowałem temat zielonej herbaty i kurkumy, w oparciu o naukowe badania.
http://www.forum-onkologi...wych-vt7080.htm

[ Dodano: 2013-12-27, 14:50 ]
Przeczytaj uważnie i zwróć uwagę zwłaszcza na to, że zielona herbata może kolidować z niektórymi lekami, podobnie jak różne inne wydawałoby się neutralne napoje, zioła, potrawy.

Warto zapytać lekarza, czy zielona herbata nie będzie kolidować z przyjmowanymi lekami - ja wiem, że może osłabiać działanie cytostatyków. W trakcie chemioterapii żadnej zielonej herbaty.
 
alaslepa 
MODERATOR



Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 694
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 313 razy


 #4  Wysłany: 2013-12-27, 15:14  


Bartek2013 napisał/a:
Mam pytanie , co zastosować by spowolnić działanie choroby, jakaś dieta bogata w określone minerały ? (zielona herbata ??? , czerwone buraki - soki wyciskane z buraków ? )

O zielonej herbacie napisał już greg1990, jeśli chodzi o buraki proszę http://www.forum-onkologi...raki-vt7353.htm przeczytaj post majkelka.
_________________
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
Bartek2013 


Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 2

 #5  Wysłany: 2013-12-28, 09:07  


dzieki,
a stosowanie okreslonej diety?
mmniej smazonego?

buraki na pewno i zielona herbata

co jeszcze?
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #6  Wysłany: 2013-12-28, 09:15  


Ogólnie zdrowa dieta jest... zdrowa po prostu... no, zdrowsza od tej mniej zdrowej :-D

A jeśli wolno zapytać, to napisałeś:
Bartek2013 napisał/a:

buraki na pewno i zielona herbata

co jeszcze?

co buraki na pewno? Bo na pewno to są zdrowe w rozsądnych ilościach, pewnie te cukrowe też są zdrowe, jak i pastewne. Ale parametrów krwi nie poprawią... A zielona herbata to co na pewno? Mnie ona smakuje jak napar z kurzu, ale pewnie też jest zdrowa (w rozsądnych ilościach oczywiście). Ale jedno co wiadomo "na pewno", to jest to, że dietą raka nie wyleczysz...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Lenka51 


Dołączyła: 27 Gru 2013
Posty: 14
Pomogła: 3 razy

 #7  Wysłany: 2014-04-23, 15:00  


Bartek
A na jakim poziomie sa teraz leukocyty Twojego Taty.? Ile czasu upłynęło od diagnozy i ile w tym czasie białe krwinki urosły?
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #8  Wysłany: 2014-04-23, 16:13  


Bartek,
w razie gdybyś nie zajrzał do linków - amigdalina jest neurotoksyną, idąc na skróty można byłoby spytać, czy podałbyś choremu domestos albo inną trującą substancję. Choremu można na wiele sposobów pomóc - szukając informacji, towarzysząc w chorobie, pielęgnując, szukając leczenia, gdy sam nie jest w stanie się tym zająć. Niestety choremu można też zaszkodzić... nie daj się zwariować. Pozdrawiam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group