1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przerzuty czerniaka do węzłów chłonnych
Autor Wiadomość
agaa21 


Dołączyła: 08 Kwi 2013
Posty: 10

 #16  Wysłany: 2015-04-19, 22:42  


Przesyłam zatem cały opis USG mamy. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.


11104270_1073456916016192_1382130732_n.jpeg
Pobierz Plik ściągnięto 2547 raz(y) 71,49 KB

 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #17  Wysłany: 2015-04-20, 18:20  


agaa21,
Przerzuty czerniaka do śledziony zdarzają się bardzo rzadko, ale się zdarzają i mogą niestety wyglądać tak, jak to podaje Wasz opis usg.
Jeśli to byłby izolowany przerzut - jest możliwość leczenia operacyjnego.
Absolutnie konieczna jest dalsza diagnostyka, ja bym zaczęła od CT jamy brzusznej.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
agaa21 


Dołączyła: 08 Kwi 2013
Posty: 10

 #18  Wysłany: 2015-04-20, 21:29  


Co dokładnie należy rozumieć przez stwierdzenie "przerzut izolowany" ?
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #19  Wysłany: 2015-04-21, 06:14  


Przerzut izolowany to jedyny (na podstawie badań, bo niewidocznych w badaniu może być więcej) w całym organizmie.
Na wszelki wypadek dopytaj onkologa o tę możliwość leczenia operacyjnego, bo tego nie jestem jednak pewna. Z jednej strony przerzut odległy wskazuje na uogólnienie choroby, z drugiej - śledziona to taki narząd, który łatwo daje krwotoki (np. w sytuacji, kiedy tam coś rośnie) a bez którego można żyć. Jednak nie jestem onkologiem, dlatego nie chciałabym Cię indoktrynować błędnymi informacjami.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #20  Wysłany: 2015-04-21, 10:44  


Madzia70 napisał/a:
Absolutnie konieczna jest dalsza diagnostyka, ja bym zaczęła od CT jamy brzusznej.

Tak jest. USG nie jest tu badaniem wystarczającym. W TK widać więcej - tu do wykonania TK jamy brzusznej i miednicy, wskazane również RTG klatki piersiowej.

Na dzień dzisiejszy mamy silne podejrzenie 2 ognisk przerzutowych, dokładniejsza diagnostyka może wykazać, iż jest ich więcej.

Dalsze badania są o tyle istotne, że na ich podstawie będzie można zdecydować o optymalnej formie leczenia: leczenie chirurgiczne vs systemowe (lekami p/nowotworowymi).

W chwili obecnej prócz dalszej diagnostyki wskazane jest również przebadanie tkanki nowotworowej pod kątem mutacji BRAF. Może być to bloczek z guzem wyciętym w 2009 roku.
pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
agaa21 


Dołączyła: 08 Kwi 2013
Posty: 10

 #21  Wysłany: 2015-04-26, 10:49  


Bardzo dziękuję za odpowiedź.

W piątek mama miała zabieg usunięcia guza z lewej okolicy lędźwiowej, w poniedzialek natomiast będzie miała tomografię komputerową jamy brzusznej i Rtg klatki piersiowej.

Pytaliśmy również lekarza o badanie na mutację BRAF. Powiedział nam, że mamy nie robić tego badania prywatnie bo jeżeli potwierdzą rozsiew to sami skieruje na nie mamę. Dlatego też chciałam zapytać czy powinniśmy czekać czy lepiej zrobić to pywatnie aby szybciej mieć wyniki? Dodam, że wyniki TK i RTG poznamy najprawdopodobniej 11.05.

Wielu forumowiczów wspomina tutaj o prof. Rutkowskim z Warszawy. Umuwiliśmy więc mamę na konsultacje z nim. Co jeszcze powinniśmy i możemy zrobić w takiej sytuacji?

Pozdrawiam ciepło.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group