1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o waszą opinie wyniku TK
Autor Wiadomość
piotrekxxx 


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2013-03-11, 20:09  Proszę o waszą opinie wyniku TK


proszę o interpretację i przetłumaczenie na język "mniej medyczny" :uuu: :cry:

TK KLP:
Wykonano TK z kontrastem.
Struktury śródpiersia przemieszczona na prawą stronę.
W prawej części śródpiersia i we wnęce prawej widoczna jest rozległa masa patologiczna o wymiarach 106x76x54 mm - tu. Guz obejmuje podział tchawicy otacza i silnie zwęża prawe oskrzela główne zamyka oskrzele do płata środkowego (powodując niedodmę) nacieka wzdłuż oskrzela górno- i dolnopłatowego, obejmuje i wyraźnie zwęża prawą tętnice płucną. W segmencie 6 płuca prawego w niewielkim oddaleniu od głównej masy guza widoczne jest ognisko satelitarne o wymiarach 63x64x43 mm, które nacieka na opłucną.
W śródpiersiu widoczne są liczne patologiczne węzły chłonne częściowa zlane z masą guza. Pakiet węzłów podostrogowych o wymiarach 34x36x42 mm. W niektórych węzłach chłonnych widoczne zwapnienia, powiększone węzły pachowe śr do 23 mm po stronie lewej.
Rozległa zmiana meta do żebra 6 po stronie lewej wym. 34x96x35 mm - powoduje destrukcję jego części tylnej. Innych zmian meta w obrębie kości nie uwidocznia się.
W szczycie płuca lewego zmiany poswoiste. Zwapnienia w opłucnej płuca prawego.
Obraz nadnerczy nie zmieniony. Wątroba w zakresie objętym badaniem bez zmian ogniskowych.

:-(
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2013-03-11, 20:15  


W obrazie TK widać prawdopodobnie zmianę nowotworową złośliwą płuca, dużą, nieoperacyjną, z przerzutem do tego samego płuca oraz do kości.
_________________
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #3  Wysłany: 2013-03-11, 20:25  


Pamiętajmy, że oprócz samego opisu TK bardzo istotne jest kogo ten opis dotyczy i z jakiego wskazania zostało owe badanie wykonane?
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
piotrekxxx 


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 5

 #4  Wysłany: 2013-03-11, 21:34  


Opis dotyczy mojego dziadzia wiek 83 lata, trafił do szpitala ponieważ w czasie oddychania słychać "świst. Leżał 2 tygodnie dzisiaj wyszedł ze szpitala. Miał robioną bronchoskopię jednak wyników jeszcze nie ma. Nie wiem co dalej mam robić jak pomóc :uuu:
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2013-03-11, 21:39  


Czekać na wyniki bronchoskopii.
_________________
 
piotrekxxx 


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 5

 #6  Wysłany: 2013-03-20, 16:08  


Witam, Dzisiaj moja babcia otrzymała wynik bronchoskopii ale tam jest tylko napisane:
Rozpoznanie kliniczne:
Tu płuca prawego.
Opis makroskopowy materiału:
wycinki z oskrzela.
I na tym opis się kończy, mam wrażenie, że lekarze nie dali jej całego wyniku bo tak naprawdę to co jej dali nic nie wnosi to samo wyszło na tomografie, Niech mi ktoś powie czy mogę mieć rację ? Lekarz powiedział że w poniedziałek na chemioterapię bo jest duża szansa na wyleczenie ( coś nie chce mi się wierzyć) nie wiem co oni kombinują wydaje mi się, że z dają sobie sprawę, że zawalili leczenie mojego dziadka ponieważ regularnie robił on prześwietlania płuc na , których nigdy nic nie wyszło( kiedyś miał gruźlicę stąd badania). Podpowiedzcie mi co dalej robić :(
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #7  Wysłany: 2013-03-20, 16:42  


piotrekxxx napisał/a:
Witam, Dzisiaj moja babcia otrzymała wynik bronchoskopii

To jest wynik bronchoskopii Twojego dziadka, tak?
piotrekxxx napisał/a:
Rozpoznanie kliniczne:
Tu płuca prawego.
Opis makroskopowy materiału:
wycinki z oskrzela.

I to jest wszystko co jest napisane? Nie ma żdanego opisu mikroskopowego?!
piotrekxxx napisał/a:
Lekarz powiedział że w poniedziałek na chemioterapię bo jest duża szansa na wyleczenie

Tak powiedział lekarz onkolog? Przepraszam Cię bardzo, że się tak idiotycznie dopytuję, ale nie chce mi się w to wierzyć skoro na wyniku tomografii widać kilka zmian patologicznych (z czego jedna w największym wymiarze przekracza 10cm), pakiety węzłowe i jest duże ognisko meta w kościach.
Proszę Cię wklej zeskanowany wynik bronchoskopii, może jest tam coś czego nie przepisałeś?

Niezależnie od tego jaki to nowotwór, jest to bardzo zaawansowana jego postać. Prócz chemioterapii (która może być wdrożona tylko jeśli Twój dziadek jest w dobrym stanie ogólnym biorąc pod uwagę fakt, że jest to osoba w podeszłem wieku) powinniście poszukać specjalisty medycyny paliatywnej, aby rozpocząć odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie!
 
piotrekxxx 


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 5

 #8  Wysłany: 2013-03-20, 18:25  


No właśnie to jest wszystko z tej bronchoskopii wydaje mi się że nie dali babci wszystkiego nie wiem co o tym myśleć, a o tej chemioterapii powiedział ten lekarz z oddziału pulmonologii tam gdzie on leżał.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #9  Wysłany: 2013-03-20, 18:58  


W takim razie porozmawiaj z lekarzem odnośnie wyniku bronchoskopii (Ty lub ktoś upoważniony do informacji nt. stanu dziadka).
_________________
 
piotrekxxx 


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 5

 #10  Wysłany: 2013-03-20, 19:19  


No właśnie ja nie jestem upoważniony i lekarza nic nie chcą mi powiedzieć, natomiast moja babcia w tej rozpaczy nie myśli racjonalnie i potem ma problem z przekazaniem nam informacji.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #11  Wysłany: 2013-03-20, 19:30  


Może więc niech dziadek upoważni także Ciebie, żebyś wspierał babcię i w chwilach, kiedy nie jest w stanie racjonalnie i konkretnie porozmawiać z lekarzem, przejąłbyś to na siebie?
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group