1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
proszę o poradę i pomoc
Autor Wiadomość
aniakielek 


Dołączyła: 17 Paź 2014
Posty: 2
Skąd: Woj. Podlaskie

 #1  Wysłany: 2014-10-17, 15:50  proszę o poradę i pomoc


Witam !

W czerwcu 2014 r przeszłam zabieg artroskopii w trakcie zabiegu został wykryty i wycięty guz.
Wynik badania histopatologicznego : "Potwierdzam w całości rozpoznanie pierwotne.
Tenosynovial Giant Cell Tumour.
Fragmenty epitelioidno-owoidnego guza o średniej komórkowości, atypii cytologicznej małego stopnia oraz aktywności mitotycznej do 10/10HPF (mitozy typowe).
Ponadto nierównomiernie rozłożone komórki olbrzymie wielojądrowe, bez cech atypii.
Martwicy nie stwierdzam. Podścielisko skolagenizowane, z ogniskowymi złogami hemosyderyny.
Obraz mikroskopijny odpowiana tenosynowialnemu guzowi olbrzymiokomórkowemu.
Utkanie guza zajmuje cały preparat i dochodzi do powierzchni wycinków- otaczajączych tkanek nie stwierdzam.
Z tego powodu nie mogę wypowiedzieć się jednoznacznie o do postaci guza (zlokalizowany czy rozlany?).
Wskazana korelacja z obrazem klinicznym.
Doszczętność wycięta wątpliwa.".

Lekarz zalecił mi zrobienie rezonansu magnetycznego ponieważ planuję naświetlić radiologicznie to umiejscowienie,
dziś (17.10.2014) odebrałam wynik rezonansu magnetycznego z kontrastem.
Wynik: "Ilość płynu w jamie stawowej fizjologiczna.
Śródłąkotkowe dochodzące do tylnej powierzchni uszkodzenia rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej, bez przemieszczeń wolnych fragmentów .
Łąkotka boczna bez zmian urazowych.
Więzadła krzyżowe oraz poboczne o zachowanej ciągłości, anatomicznym przebiegu i jednorodnym sygnale na całej długości.
Pasmo piszczelowo-biodrowe i ścięgno m.dwugłowego uda zachowane prawidłowo.
Podwyższony sygnał ś.m. podkolanowego;
Ścięgno m. prostego o prawidłowym przyczepie i strukturze.
Więzadło właściwe rzepki o podwyższonym sygnale szczególne przyrzepkowo z odczynem wokół- najpewniej stan po artroskopii,
bezsygnałowe ognisko w ciele tłuszczowym przy powierzchni bocznej bruzdy m-kłykciowej - najpewniej artefakt pooperacyjny;
W tylnej części wyniosłości m-kłykciowej piszczeli przed przyszczepem PCL podchrzęstne śródkostne ognisko o wysokim sygnale o obr T2-zal i FS o niskim w T1-zal ze śladowym wzmocnieniem po podaniu GAD wydające się łączyć z warstwą korową z wąską strefą obrzęku śródkościa wokół - zmiana pourazowa ? do kontroli;
Rzepka symetryczna, symetrycznie ustawiona, Fałd przyśrodkowy położony dośrodkowo ; dochodzi do powierzchni rzepki, z możliwym konfliktem w stawie rzepkowo-udowym.
Chrząstka stawowa rzepki o prawidłowej grubości, gładkich obrysach, bez ubytków.
Wąskie strefy o wysokim sygnale w obr FS przy obu powierzchniach rzepki podchrzestnie Troczki rzepki o zachowanej ciągłości.
Struktury dołu podkolanowego w MR bez mian. Patologicznego gromadzenia w GAD nie wykazano " .

Proszę o poradę i wyjaśnienie wyników gdyż lekarz do którego się zwróciłam nie udziela mi jasnej odpowiedzi,
stwierdził tylko że mam nowotwór rzadkiej odmiany i rokowania są ostrożne.
Tyle usłyszałam od lekarza prowadzącego.
Bardzo bym prosiła o bardziej szczegółowe wyjaśnienie na czym polega moja choroba i czego mogę się spodziewać w dobrym i w złym znaczeniu,
ta niepewność bardzo mi dokucza.
Pozdrawiam.
_________________
Pozdrawiam. Anna Kiełek
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #2  Wysłany: 2014-10-17, 23:22  


aniakielek, witaj na forum

Spróbuj tutaj poczytac
http://www.forum-onkologi...%F3rkowy#216596
http://www.forum-onkologi...owej-vt5322.htm
aniakielek napisał/a:
Proszę o poradę i wyjaśnienie wyników gdyż lekarz do którego się zwróciłam nie udziela mi jasnej odpowiedzi,
stwierdził tylko że mam nowotwór rzadkiej odmiany i rokowania są ostrożne.

Rzadkie nowotwory trzeba leczyc w specjalistycznych ośrodkach, a do tych należy CO-I w Warszawie
http://www.sarcoma.pl/kli...i-i-czerniakow/
 
annew32 


Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 59
Skąd: Wrocław
Pomogła: 9 razy

 #3  Wysłany: 2014-10-18, 08:58  guz olbrzyniokomorkowy


Witaj
3 lata temu miałam usuwanego guza ze stopy, wynik h-p to GIANT CELL TUMOR OF TENDON SHEATH. Napiszę od razu, że zmiany te z reguły są łagodne. Jestem zaskoczona, że masz tak obszerny opis badania h-p, ja mam tylko na wyniku napisane rozpoznanie, stąd nie wiem, czy zmiana została usunięta kompletnie. Guzy olbrzymiokomórkowe tkanek miękkich, pochewek ścięgien itp. rokują lepiej niż guzy zlokalizowane na kości i łatwiej się je też leczy, ale głównie chirurgicznie. Oczywiście istnieje ryzyko wznowy miejscowej i dochodzi do tego po nieradykalnym uśnięciu. Z moim wynikiem h-p byłam na konsultacji u prof. Rutkowskiego w Warszawie, powiedział mi, że zmiana jest łagodna i na tym etapie zakończony jest etap leczenia. U Ciebie guz z dużym prawdopodobieństwem nie został usuniety w całości, stąd może odrosnąć, czeka Cię najpewniej powtórny zabieg lub obserwacja. Najlepiej, abyś na konsultację udała się do prof. Rutkowskiego w CO w Warszawie, zanim ktoś źle poprowadzi Twoją terapię. Jeśli chodzi o radioterapię, ja na Twoim miejscu porządnie bym się nad tym zastanowiła i przeanalizowała zalety i wady tego rozwiązania i przede wszystkim poradziłabym się prof. Rutkowskiego. Jeśli chodzi o mnie, to jechałam do prof. z Wrocławia. Aniu wypożycz bloczek parafinowy oraz preparaty z zakładu patomorfologii i zawieź je do CO w Warszawie do ponownej analizy. Możesz wysłać e-mail do prof. Rutkowskiego (zawsze odpowiada) opisując swój przypadek i zamieszczając wyniki badań.

E-mail: rutkowskip@coi.waw.pl

Na tym etapie zachowaj spokój, ja jestem 3 lata po operacji i jest ok.
Pozdrawiam
Ania :-D
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
aniakielek 


Dołączyła: 17 Paź 2014
Posty: 2
Skąd: Woj. Podlaskie

 #4  Wysłany: 2014-10-18, 12:04  


DZIĘKUJĘ ZA PODPOWIEDZ POZDRAWIAM :)
_________________
Pozdrawiam. Anna Kiełek
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group