1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
PROSZE O POMOC
Autor Wiadomość
magda7 


Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 6

 #1  Wysłany: 2013-05-22, 22:31  PROSZE O POMOC


WITAM
jestem nowa na tym forum ale przeczytalam wszystko co moze mi pomoc.
zaczne od tego ze problem dotyczy mojej mamy

Ma 60 lat zachorowala 2 miesiace temu. poczatkowo myslelismy ze to jest przeziebienie. po domowych sposobach ktore nic nie dawaly poszla do lekarza. pani dr swierdzila zapalenie oskrzeli i dala antybiotyk. po tygodniu nie bylo poprawy mama poszla na wizyte kontrolna po ktorej pani dr postawila kolejna diagnoze zapalenie pluc i przewlekle zapalenie oskrzeli. skierowala mame na przeswietlenie pluc i wtedy wszystko sie zaczelo.
przeswietlenie wyszlo zle. Mama zostala skierowana na kolejne badania i kolejne i kolejne a czas oczekiwania na to wszystko zabija. jest podejrzenie raka choc diagnoza ostateczna jeszcze nie padla.
Postanowilam szukac czegos na wlasna reke i znalazlam to forum na ktorym uprzejmie prosze o pomoc w interpretacji wynikow i iskierke nadziei z medycznego punktu bo ogolna nadzieje mam i bede miala.

przedstawiam wyniki badan z ostatnich kilku tygodni mamuni:

TK klatki piersiowej:
W placie srodkowym pluca prawego widoczne sa ogniska zmian drobnoguzkowych sugerujacych srodmiazszowe zapalenie pluc lub zmian pozapalnych. Pozostala tkanka plucna prawidlowa. innych zmian ogniskowych nieuwidoczniono w obrazie.
Wezly chlonne nie powiekszone.
Tarczyca: lewy plat powiekszony siega do poziomu luku aorty, zawiera drobne zwapnienia. Wymiary popszeczne 3.2 x 3.1 cm.

Dodam ze mama miala 2 lata temu operacje na tarczyce (struma hodosa toxica) i zostal usuniety caly prawy plat tarczycy. obecnie przymuje leki na tarczyce i ma stala regularna kontrole u specjalisty. obecnie jest po biopsji z lewego plata tarczycy i czekamy na wyniki ktore dolacze jak tylko beda.

USG jamy brzusznej. z tego badania wynika ze wszystko jest w porzadku (po konsultacji z lekarzem) ale jesli uwazacie ze do lepszej interpretacji wynikow potrzebny bedzie ten wynik to chetnie go zamieszcze.

USG tarczycy:
Plat prawy wyciety doszczetnie, plat lewy 25 x 26 x 61 mm powiekszony V = 20.99 ml. Echostruktura miazszu w calosci niejednorodna, cien 2.6 mm grubosci.

RTG pluc:
Wneka prawa i cien srodpiersia srodkowego po stronie prawej poszerzony jak w powiekszeniu wezlow chlonnych. W polu srodkowym pluca prawego trojkatne zacienienie laczace sie z wneka prawa. Uniesiony zarys prawej kopuly przepony. Poza tym pola plucne bez zageszczen ogniskowych, miernie rozedmowe. sylwetka serca poszerzona, aorta poszerzona.
Obraz rtg jak w tu. hylidex. et mediastini susp.

Badania laboratoryjne:
zamieszczam tylko te ktore wykraczaja poza norme, ale jesli potrzeba rowniez inne parametry to rowniez chetnie je zamieszcze dla lepszej diagnozy:
HOL 208
ldl holesterol 147
alat 33
cvp turbi 55,2

TSH 0.112
ft4 17.75
anty-tpo 0

Bronchofiberoskopia:
Tchawica prawidlowa, ostroga glowna ostra. Prawe drzewo oskrzelowe drozne do poziomu oskrzeli subsegmentarnych bez zmian egzofitycznych w swietle. Blona sluzowa zaczerwieniona z mala iloscia wydzieliny sluzowo ropnej. Lewe drzewo oskrzelowe - j.w.

wypis :
gazometria z dnia 7.5.13
Ph 7.48
pCO2 33.2
pO2 87.2
HCO3 24.3
Be 0.9
sat O2 97,30%

OB i morfologia krwi
OB 14
Hgb 13.2
Hct 41
RBC 4.3
WBC 7900
bilirubina 0.84
aspat 28
alat 39
kreatynina 0.63
Na+ 147
K+ 4.07
glukoza 95
cz.protr 104%
inr 0.96
plytki krwi 225 000

EKG
Rytm zatokowy miarowy 80/min. Normogram zalamki Q w III. Ujemne zalamki T w v1 v3

Rozpoznanie histopatologiczne: CELLULAE SUSPECTAE

Na ta chwile nie mam wiecej wynikow mamy
Mama ogolnie czuje sie dosc dobrze, miewa skoki cisnienia i jest ostatnio dosc senna.

bardzo prosze o interpretacje tych wynikow
nie jestem osoba panikujaca ani szybko sie nie poddaje, jeden z lekarzy potwierdzil ze sa to komorki rakowe ale ja czuje w kosciach ze to nie jest to najgorsze i szukam nadziei medycznej. najgorsze jest czekanie miedzy wizytami u lekarzy a wynikami.
prosze o pomoc i dziekuje

[ Dodano: 2013-05-22, 23:29 ]
zapomnialam napisac ze mama nigdy w zyciu nie palila
_________________
Magda
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #2  Wysłany: 2013-05-23, 00:25  


magda7,

z jaka data jest rtg, a z jaka tk klatki?

rozpoznanie mowi jedynie ''komorki podejrzane''.

tak swoja droga, to rzadko sie spotyka na forum osoby nowe, ktore od razu zamieszczaja tak duzo roznych wynikow - ulatwiasz nam zycie, dzieki.
(jedynie do idealnego przedstawienia wszystkich wynikow brakowaloby tylko jednostek w morfologii i USG j.brzusznej ;-) )
 
magda7 


Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 6

 #3  Wysłany: 2013-05-23, 17:39  


Dziekuje za szybka odpowiedz i juz zamieszczam brakujace informacje

data rtg 13 marzec 2013
data tk 3 kwietnia 2013

jednostki do badania OB i morfologia:
OB 14
Hgb 13.2 g/dl
Hct 41 %
RBC 4.3
WBC 7900
bilirubina 0.84 mg%
aspat 28 U/L
alat 39 U/L
kreatynina 0.63 mg%
Na+ 147 mEg/I
K+ 4.07 mEg/I
glukoza 95 mg%
cz.protr 104%
inr 0.96
plytki krwi 225 000

zamieszczam caly wynik badania
USG jamy brzusznej 22 marca 2013:
watroba nie powiekszona hiperechogeniczna, jednorodna. naczynia ukladu wrotnego watrobowego oraz drogi zolciowe wewnatrz i zewnatrz watrobowe prawidlowe. pecherzyk zolciowy echoujemny gladkoscienny. trzustka niepowiekszona normochogeniczna jednorodna. aorta ZGD przestrzen okolonaczyniowa prawidlowa. nerka prawa o dlugosci 110mm o prawidlowej budowie bez cech zastoju moczu i zlogu. nerka lewa o dlugosci 111mm opis jak nerka prawa.
pola nadnerczowe wolne, sledziona niepowiekszona normoechogeniczna jednorodna. pecherz moczowy slabo wypelniony

dziekuje i czekam na opinie

jako uzupelnienie dodam ze mama byla dzis u onkologa ktory dal bardzo optymistyczna konsultacje i zalecil dalsze badania ktore zamieszcze jak tylko beda.
_________________
Magda
 
magda7 


Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 6

 #4  Wysłany: 2013-05-28, 10:41  


prosze czy ktos moze mi pomoc
_________________
Magda
 
magda7 


Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 6

 #5  Wysłany: 2013-06-01, 22:37  


bardzo potrzebuje waszej wiedzy i pomocy
czy jest ktos kto moze mi pomoc prosze
_________________
Magda
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #6  Wysłany: 2013-06-01, 23:35  


magda7 napisał/a:
zamieszczam caly wynik badania
USG jamy brzusznej 22 marca 2013:
watroba nie powiekszona hiperechogeniczna, jednorodna. naczynia ukladu wrotnego watrobowego oraz drogi zolciowe wewnatrz i zewnatrz watrobowe prawidlowe. pecherzyk zolciowy echoujemny gladkoscienny. trzustka niepowiekszona normochogeniczna jednorodna. aorta ZGD przestrzen okolonaczyniowa prawidlowa. nerka prawa o dlugosci 110mm o prawidlowej budowie bez cech zastoju moczu i zlogu. nerka lewa o dlugosci 111mm opis jak nerka prawa.
pola nadnerczowe wolne, sledziona niepowiekszona normoechogeniczna jednorodna. pecherz moczowy slabo wypelniony

W tym wyniku nie ma zapisów odbiegających od stanu normalnego, poza ewentualnie wymagającymi lekarskiej interpretacji hiperechogenicznością wątroby oraz echoujemnością pęcherzyka żółciowego.
Wydają się jednak one przynajmniej bezpośrednio nie wskazywać na onkologicznie podejrzany charakter.

Jedyny niepokojący zapis Twoich dotychczasowych wypowiedzi
magda7 w poście #1 napisał/a:
Rozpoznanie histopatologiczne: CELLULAE SUSPECTAE

skomentował tam-tam-taram:
tam-tam-taram napisał/a:
rozpoznanie mowi jedynie ''komorki podejrzane''.


magda7 w poście #3 napisał/a:
jako uzupelnienie dodam ze mama byla dzis u onkologa ktory dal bardzo optymistyczna konsultacje i zalecil dalsze badania ktore zamieszcze jak tylko beda.

Czekamy więc na te wyniki, być może one wniosą więcej informacji.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #7  Wysłany: 2013-06-01, 23:44  


Z RTG płuc - tu. hyli dex - objawy choroby płuc.
Rozpoznanie histopatologiczne: CELLULAE SUSPECTAE. Jest to podejrzenie zmiany nowotworowej, lub zmiany łagodnej. ("komórki podejrzane"), wynik tego nie stwierdza.
USG jest w porządku.
Słusznie skontaktowalicie się z onkologiem.
Musicie poczekac na dalszą diagnostykę, bez tego postawienie jednoznacznego rozpoznania jest niemożliwe.
Wiem, że to trudnie, ale nie martw się na zapas.
Napewno jeszcze ktoś się wypowie.

pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
magda7 


Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 6

 #8  Wysłany: 2013-06-02, 22:18  


Dziekuje bardzo bardzo bardzo
Jutro mama powinna miec wyniki z biopsji tarczycy a we wtorek idzie na powtorke bronchoskopii.
mama miala rowniez robione kolejne przeswietlenie pluc i lekarz powiedzial ze jest calkiem niezle niestety nie mam tego przeswietlenia zostalo u lekarza
oraz bylo robione kompleksowe badanie krwi ktore tez wyszlo dobrze - tak powiedzial lekarz niestety rowniez zachowal wyniki u siebie
dolacze kolejne wyniki jak tylko bede miala bo wciaz pozostaja pod znakiem zapytania ''komorki podejrzane'' oraz niekonczace sie problemy z tarczyca
reasumujac bardzo dziekuje za wasze odpowiedzi i znajomosc tematu
dziekuje
_________________
Magda
 
magda7 


Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 6

 #9  Wysłany: 2013-06-07, 16:41  


dla tych co sledza moje zapiski
chcialam dodac ze mama odebrala wyniki z biopsji tarczycy i wszystko jest dobrze :-)
nie ma zadnych zlosliwych komorek, jedynie mamunia bedzie pod stala kontrola lekarza i niestety bedzie musiala przyjmowac leki juz caly czas
czeka ja jeszcze wizyta u pulmologa i powtorka bronchoskopii
jesli te badania rowniez wyjda pomyslnie oznacza to ze mama jest zdrowa a to co podejrzewali lekarze nie potwierdzilo sie
przyznam ze teraz zupelnie inaczej oddycham i jestem spokojniejsza
wszystkie uczucia ktore mi towarzyszyly podczas choroby mamy spowodowaly ze jeszcze nigdy nie bybylsmy tak blisko ze soba, a moje spojrzenie na zycie rowniez uleglo zmianie i teraz jest bardziej......pozytywne.......i.......kolorowe :-)
napisze jeszcze jak poznam wyniki z nastepnych badan a teraz chcialam podziekowac wszystkim tym ktorzy odpisali na moje ''wolanie''
wole jak lekarze myle sie w ta strone niz w druga
DZIEKUJE :-)
_________________
Magda
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #10  Wysłany: 2013-06-07, 17:07  


magda7, to bardzo dobra wiadomość :)
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group