1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o pomoc
Autor Wiadomość
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #61  Wysłany: 2013-12-02, 22:27  


Odruchy wymiotne zawsze próbuje się opanować lekami p/wymiotnymi. Ale ok, skoro tak zadecydował to wie co robi.

Tu nie chodzi o to, że 3-5 dni zrobi dramatyczną różnicę i zaważy na leczeniu. Ale pamiętaj, że wraz z dalszymi cyklami ryzyko przesunięcia cyklu z racji niekorzystnych wyników krwi będzie coraz większe, więc jeśli nie trzeba to lepiej nie przesuwać.
_________________
 
andrzejf13 


Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 189
Skąd: szczecin
Pomógł: 2 razy

 #62  Wysłany: 2013-12-02, 22:56  


rozumiem i o to mo właśnie chodziło,jeszczeco tu zrobić żeby zminimzlizować te niekorzystne wyniki krwi.
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #63  Wysłany: 2013-12-03, 00:41  


witaj
Pewnie tak jest , ze lekarz chce oszczedzic zonie podanie chemii w wigilie, tydzien przerwy to jeszcze nie wielka tragedia
na wyniki krwi mozesz tylko pomodz w strefie hemoglobiny - sok z burakow, suszone bueraki w tabletkach - minimalnie poprawiaja parametry
co do innych - nic nie da sie zrobic , szpik musi sam podjac prace
pozdrawiam i glowa do gory , przed nami cudowne swieta pelne milosci i rodzinnosci i tego sie trzymajmy :-) to dla chorej bardzo wazne by bylo jak zawsze
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #64  Wysłany: 2013-12-03, 07:39  


ananav napisał/a:
na wyniki krwi mozesz tylko pomodz w strefie hemoglobiny - sok z burakow, suszone bueraki w tabletkach - minimalnie poprawiaja parametry

Wielokrotnie było już o burakach i o tym, że wcale nie poprawiają hemoglobiny ani innych parametrów...
_________________
 
andrzejf13 


Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 189
Skąd: szczecin
Pomógł: 2 razy

 #65  Wysłany: 2013-12-03, 08:43  


co najlepsze na zaparcia???
 
romka 



Dołączyła: 26 Lip 2013
Posty: 445
Pomogła: 82 razy

 #66  Wysłany: 2013-12-03, 10:20  


U nas na zaparcia dobrze działa maślanka,ale podawana na czczo , podaje też czopki glicerynowe.
_________________
Romka.
To nie był czas,to nie była pora.21.o3.2014.
 
alaslepa 
MODERATOR



Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 694
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 313 razy


 #67  Wysłany: 2013-12-03, 10:55  


andrzejf13 napisał/a:
co najlepsze na zaparcia???


Możecie zacząć od łagodniejszych leków, dostępnych bez recepty, np. syrop Laktuloza, tabletki z rzewieniem, z korą kruszyny. Jeśli nie będzie poprawy można zastosować Bisacodyl w tabletkach(bez recepty), czopki dostępne są tylko na receptę.

Pamiętać należy, że łatwiej jest leczyć zaparcie zanim się rozwinie, niż leczyć rozwinięte zaparcie.
_________________
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
andrzejf13 


Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 189
Skąd: szczecin
Pomógł: 2 razy

 #68  Wysłany: 2013-12-03, 13:52  


Kupiłem ten syrop, tylko mam problem, żona zawsze była niejadkiem, ale teraz to jest tragedia mało co je. To dopiero drugi dzień po chemii, a ja nie wiem co robić, jak tłumaczę że trzeba to mówi że ją denerwuje.
 
alaslepa 
MODERATOR



Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 694
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 313 razy


 #69  Wysłany: 2013-12-03, 16:10  


Chemioterapia osłabia pacjenta, często też nie chce się jeść. Porozmawiajcie z lekarzem o przepisaniu Megali. Ważne jest aby żona nie traciła dodatkowo sił, spowodowanych spadkiem masy ciała.
_________________
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
andrzejf13 


Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 189
Skąd: szczecin
Pomógł: 2 razy

 #70  Wysłany: 2013-12-03, 17:57  


w piątek idziemy do lekarza rodzinnego ,poproszę o przepisanie,dzięki
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #71  Wysłany: 2013-12-03, 18:00  


Megalia to silny, sterydowy preparat, ze wskazaniami do stosowania: anoreksja, duża utrata wagi w wyniku nowotworu lub AIDS. Nie jestem przekonana, czy tutaj utrata wagi jest tak duża i nie do odrobienia pożywieniem czy "wspomagaczami" (typu Nutridrink, Ensure etc.), żeby od razu walić tak z grubej rury.
Zwłaszcza, że Megalia też może powodować zaparcia.
_________________
 
Thalia 


Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 47
Pomogła: 1 raz

 #72  Wysłany: 2013-12-03, 19:03  


mój Tata w czasie radioterapii pił sok z zielonych warzyw (kapusta, kalarepa, por, seler naciowy, etc) i była to jedyna zmiana w stosunku do chemioterapii. startował z hemoglobiną około 9 (wiem, że czekali aż parametry się poprawią) i stopniowa, w czasie leczenia, wzrastała. sama lekarka była w szoku. nie stosowaliśmy nic innego.
 
magdal 



Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 500
Skąd: łódzkie
Pomogła: 105 razy

 #73  Wysłany: 2013-12-03, 21:19  


Moja mama ma zaparcia od lat, ale w czasie chemii nasiliły się. lekarka nie polecała jakichkolwiek ziółek na przeczyszczenie ani mocno działających leków, tylko czopki glicerynowe, laktulozę, siemię lniane. Lekarz z hospicjum zaproponował parafinę do picia do kupienia w aptece - po łyżce na czczo oraz duphalac też w postaci syropu. Zauważyłam też że po avokado mama załatwiała się zawsze ;)
Pozdrawiam.
_________________
Tata NDRP, Mama DRP
 
alaslepa 
MODERATOR



Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 694
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 313 razy


 #74  Wysłany: 2013-12-03, 22:24  


absenteeism napisał/a:
Megalia to silny, sterydowy preparat, ze wskazaniami do stosowania: anoreksja, duża utrata wagi w wyniku nowotworu lub AIDS. Nie jestem przekonana, czy tutaj utrata wagi jest tak duża i nie do odrobienia pożywieniem czy "wspomagaczami"

Święta prawda.

W przeciwieństwie do lekarza my nie mamy wszystkich wiadomości, nie widzimy pacjenta i nie jesteśmy w stanie określić czy dany lek powinien być już stosowany, czy nie. W związku z powyższym dajemy tylko rady(opierając się na własnych doświadczeniach). Pamiętać jednak należy, aby wszystko konsultować z lekarzem.
_________________
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
andrzejf13 


Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 189
Skąd: szczecin
Pomógł: 2 razy

 #75  Wysłany: 2013-12-06, 23:47  


Mam jeszcze takie pytanie ,czy u mojej żony jest stadium choroby ograniczona cz rozlegla nie pytałem się lekarza poprostu nie mogłem wyksztusić z siebie słowa,więc prosiłbym o odpowiedz.

[ Dodano: 2013-12-07, 13:57 ]
roblemy z połykaniem,czy to normalne po chemii
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group