1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozpoznanie : Extraskeletal myxoid chondrosarcoma
Autor Wiadomość
spinka35 


Dołączyła: 04 Lut 2015
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2015-02-04, 17:58  Rozpoznanie : Extraskeletal myxoid chondrosarcoma


Witam.
Jestem tu nowa i nie dawno dowiedzialam sie ( tylko na podstawie biopsji wycinajacej) z badan histopatologicznych ( badan immunohistochemicznych ) ze mam nowotwor zlosliwy tkanki miekkiej dloni lewej. Wyniki badan : marker CD 117 (+), marker CK AE1/AE3 (-), marker S-100 Protein (-). Rozpoznanie : Extraskeletal myxoid chondrosarcoma ( marginal excision ) czyli Chrzestniakomiesak sluzowy pozakostny stan po biopsji otwartej-wycinajacej. I moje pytanie brzmi : czy to jest nowotwor zlosliwy czy lagodny ( moge dodac tylko tyle ze od zabiegu wycinajacego mojego guza - lekarz chirurg w karcie historia choroby wpisal mi ze to Ganglion czyli torbiel galaretowata lub stan zapalny - minelo pol roku a ja czuje sie znakomicie , nawet wyniki morfologiczne mam bardzo dobre - OB 12 , RBC 4.69, HGB 13.5, HCT 39.7, WBC 6.0, LYM 2.5, Fosfataza zasadowa 43 , Beta-2 Mikroglobulina 1.66 ) . Prosze o odpowiedz .
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2015-02-04, 18:23  


spinka35,

Może wklej bądź przepisz, jeśli możesz, cały wynik histpat. Co, gdzie, jakie wymiary, rozpoznanie makro i mikroskopowe. Z tego co piszesz wynika, że to był chrzęstniakomięsak więc nowotwór złośliwy a nie żaden ganglion. Swoją drogą nie rozumiem kompletnie różnicowania pomiędzy ganglionem a zmianą zapalną :shock:
Co to znaczy, że niedawno się dowiedziałaś? Czy przez pól roku nie wiedziałaś, co chirurg wyciął? Wynik histpat dopiero teraz dotarł do Ciebie?
Twoja morfologia i samopoczucie są dobre, ok - ale nie wiem o czym miałoby to obecnie świadczyć? Jeżeli zmiana została szcześliwie w całości wycięta podczas biopsji to byłoby super, niemniej określenie "marginal excision" trochę niepokoi. O diagnozowaniu i leczeniu mięsaków poczytaj, proszę, tutaj :
http://www.onkologia.zale...%20miekkich.pdf
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group