1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2012-01-18, 21:49
Rak,nowotwór,gdzie mam się skierować?
Autor Wiadomość
Marcin wwa 


Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 9

 #1  Wysłany: 2012-01-18, 21:37  Rak,nowotwór,gdzie mam się skierować?


Piszę bo już nie wiem co mam robić.Wstydzie się ale :?ale?:

Zacznę że mam 32 lat i od miesiąca mam trudności z wypróżnieniem,stolcem (stolec raz na 4-5 dni i bardzo mały),przy tym miałem przez 2 tygodnie powiększony węzeł na szyi,miałem w jego okolicach jeszcze opuchlizne,teraz jakby się opuchlizna zmniejsza,do tego mam ból w okolicach odbytu,zwłaszcza wieczorem ten ból jest intensywny,w okolicach pępka i pod nim też mnie boli (ale bardziej od strony odbytu).
W ostatnich 5 dniach jeden raz się wypróżniłem,był to stolec malutki,jak u małego dziecka i dosłownie jakaś ćtapa.
Przez ostatni miesiąc brzuch mi się zrobił jak balonik zwłaszcza od pępka w dół.Wszystko zaczeła się przed światami.

Lekarz rodzinny i rodzina mówią że wydaje mi się,że to z przemęczenia i wszystko jest ok,przesadzam i co ja mam robić?
 
magda1012 


Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 13

 #2  Wysłany: 2012-01-18, 21:49  


Witam
Dziwny twój lekarz że sie smieje to idż do innego rodzinnego i poproś oskierowanie na badania i nie masz się czego wstydzić i radzę iść jak najszybciej
pozdrawiam Magda
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #3  Wysłany: 2012-01-18, 21:51  


Najlepiej byłoby zrobić kolonoskopię - nie wiem, czy rodzinny może wystawić na nie skierowanie, ale nawet jeśli nie on to można udać się np. do gastrologa, opisać dolegliwości i z pewnością badanie zostanie zlecone.

Rodzinny zbadał Cię chociaż per rectum?
_________________
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #4  Wysłany: 2012-01-18, 21:58  


Marcin wwa, witaj na forum

zrób koniecznie USG jamy brzusznej jeżeli lekarz rodzinny nie da skierowania to zrób to prywatnie ,
Marcin wwa napisał/a:
miałem przez 2 tygodnie powiększony węzeł na szyi,miałem w jego okolicach jeszcze opuchlizne,teraz jakby się opuchlizna zmniejsza,

czy w tym czasie byłeś przeziębiony , powiększone węzły mogą być przy infekcji ale niepokojący jest ból w okolicy odbytu , można też zrobić USG węzłów chłonnych , koniecznie idź do lekarza i zrób to USG na pewno wyjaśni się co w jamie brzusznej się dzieje no i przydało by się zrobić kolonoskopię to jest bardzo ważne i nie zwlekaj a wstydzić się nie masz co wszyscy tu piszemy o naszych dolegliwościach
pozdrawiam cieplutko .

[ Dodano: 2012-01-18, 22:00 ]
absenteeism napisał/a:
Najlepiej byłoby zrobić kolonoskopię - nie wiem, czy rodzinny może wystawić na nie skierowanie,

może rodzinny wystawić skierowanie
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2012-01-18, 22:08  


sonia21 napisał/a:
może rodzinny wystawić skierowanie

No to tym lepiej - do rodzinnego po skierowanie na kolonoskopię.

I nie wiązałabym od razu powiększonego węzła na szyi z bólami odbytu - nie nakręcaj się.
_________________
 
Marcin wwa 


Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 9

 #6  Wysłany: 2012-01-18, 22:08  


Nie miałem w ostatnich miesiącach grypy.Ani innych dolegliwości

Jeśli chodzi o lekarza rodzinnego to jest to taki przypadek że gdy ktoś idzie do niego z wysoką temperaturą,grypą Ona mówi,mniej więcej....wziąść witamine c,łożko kocyk i wypocić.


Piszecie o kolonoskopi,USG.
Ja chce iść na ostry dyżur na izbe przyjęć (jestem z Warszawy),bo już nie wytrzymuje i właśnie nie wiem czy oni zrobią mi te badania,czy potraktują mniej jak wyżej.

USG można zrobić szybko,ale nie wiem co z kolonoskopią,jakie to jest badanie?
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #7  Wysłany: 2012-01-18, 22:13  


Cytat:
Ja chce iść na ostry dyżur na izbe przyjęć (jestem z Warszawy),bo już nie wytrzymuje i właśnie nie wiem czy oni zrobią mi te badania

Bardzo wątpię. Odeślą do rodzinnego.
Należy w tej sytuacji zmienić rodzinnego, co w dużym mieście nie stanowi problemu, lub iść prywatnie do gastrologa.
Kolonoskopia (tutaj definicja) prywatnie jest dosyć droga, zwłaszcza ze znieczuleniem.
_________________
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #8  Wysłany: 2012-01-18, 22:13  


Wikipedia - kolonoskopia

Do kolonoskopii trzeba się wcześniej przygotować (wypić specjalny płyn, przez określony czas nic nie jeść), więc tak od razu Ci tego nie zrobią.

Jeśli chcesz iść na ostry dyżur z dolegliwościami, które masz od miesiąca, to nie zdziw się, jeśli nie będą z tej okazji specjalnie szczęśliwi i radośni w szpitalu. I zapewne odeślą do rodzinnego.

Ponawiam pytanie - lekarz badał Cię per rectum?

Jeśli lekarz rodzinny odmówi wystawienia skierowania na kolonoskopię, to udaj się do gastrologa (pewnie najlepiej prywatnie z racji terminów, chociaż mamy początek roku - można próbować) i opisz mu dolegliwości.
Skoro nie możesz już wytrzymać, to tym bardziej doradzam takie postępowanie.

A swoją drogą - co do grypy, to lekarz rodzinny ma rację - najlepiej to w łóżku, pod kocykiem wypocić ;)
_________________
 
Marcin wwa 


Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 9

 #9  Wysłany: 2012-01-18, 22:17  


Dodam że brałem różne proszki ziołowe by się wypróżnić,przyspieszyć wypróżnienie,jadłem dużo owoców w ostatnich 2 tygodniach,spacerowałem często po ulicach Warszawy i nic się nie zmieniło.To nie jest więc żadna grypa,czy zwykłe schorzenie jelit.

Ja bolał odbyt tak boli,z przodu też (pod pępkiem) i jeszcze ten węzeł miałem z jednej strony opuchlizne szyi przez 2 tygodnie.

Jeszcze jedno,miałem 2 dni temu samoczynny KRWOTOK z nosa :cry:
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #10  Wysłany: 2012-01-18, 22:19  


To, co to jest, można ustalić tylko na podstawie jakiejkolwiek diagnostyki - której na razie brak.

Powyżej otrzymałeś już rady co naszym zdaniem należy zrobić. Trzymamy kciuki, żebyś mimo wstydu poszedł do odpowiedniego lekarza i wykonał badania. Bez nich nic więcej nie da się powiedzieć.

Ewentualnie możesz też, pomijając opcję rodzinny / gastrolog, udać się od razu do onkologa - nie potrzeba skierowania, a też pewnie zleci kolonoskopię.
_________________
 
magda1012 


Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 13

 #11  Wysłany: 2012-01-18, 22:22  


krwotok z nosa nie musi być powiązany z twoimi problemami ,jesteś bardzo żle nastawiony radzę najpierw iść do innego rodzinnego lekarza porobić wyniki i mam nadzieję że przestaniesz się martwić i wszystko będzie ok
 
Marcin wwa 


Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 9

 #12  Wysłany: 2012-01-18, 22:34  


Magda 1012

Tylko że ja mam bóle i duże kłopoty z wypróżnieniem,a każdy ma to w nosie bo patrzy na wiek lub cytuje "nie wyglądasz tak żle"."32 lata?A to pewnie zły tryb życia,przemęczenie nic więcej".Wielu ludzi (w tym lekarze) w ten sposób podchodzą do ludzi.

@All
Jak wyżej pisała Sonia21 mogę od lekarza prosić o kolonoskopie?
Sama wizyta u gastrolog chyba nic mi nie da,trzeba zajrzeć do środka co się zrobiło w jelicie.
 
magda1012 


Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 13

 #13  Wysłany: 2012-01-18, 22:38  


Rozumiem cie doskonale, a twój wiek nie ma nic do rzeczy., mój maż kiedy odszedł byl tylko rok starszy od ciebie , caly czas byl zdrowy i nic mu nie bylo wiec niech lekarze nie patrza na wiek tylko na dolegliwości.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #14  Wysłany: 2012-01-18, 22:42  


Marcin wwa napisał/a:
Sama wizyta u gastrolog chyba nic mi nie da,trzeba zajrzeć do środka co się zrobiło w jelicie.

Pisaliśmy, że wizyta u gastrologa byłaby w celu uzyskania skierowania na kolonoskopię (plus oczywiście wywiad, etc.), jeśli nie zrobi tego lekarz rodzinny.
_________________
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #15  Wysłany: 2012-01-18, 23:15  


Marcin wwa napisał/a:
Ja chce iść na ostry dyżur na izbe przyjęć (jestem z Warszawy),bo już nie wytrzymuje i właśnie nie wiem czy oni zrobią mi te badania,czy potraktują mniej jak wyżej.


zawsze możesz iść na ostry dyżur jeżeli masz silne bóle nic Cię to nie kosztuje najwyżej Cię odeślą , do gastrologa musisz mieć skierowanie to się wiąże z terminami więc pozostaje Ci wizyta prywatna i w szybkim terminie u takiego lekarz który pracuje w szpitalu żeby w razie potrzeby mógł Cię natychmiast położyć .
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group