1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Powiększone węzły chłonne u dziecka
Autor Wiadomość
paaulinaa12 


Dołączyła: 08 Maj 2011
Posty: 6

 #1  Wysłany: 2011-05-08, 19:15  Powiększone węzły chłonne u dziecka


Dzień dobry ; )

Mam 18 lat. Mój 7-letni brat ma powiększone węzły chłonne z lewej strony szyi. Wyczułam je przypadkiem przy zabawie. Ma ich tam ok. 6-7. Może więcej. Większość nie jest bardzo duża. Jeden z dwóch największych ma gdzieś 1 cm, a drugi 2 cm. Są przesuwalne, twarde, bezbolesne. Jakiś czas temu miał wyrywanego zęba, ponieważ ciągle zbierała się w nim ropa, może to od tego? Tylko one są już powiększone ok. miesiąca i nie zmalały. Tata zwleka z wizytą u lekarza, ponieważ znajoma pielęgniarka powiedziała, że taka jest jego uroda i nie ma się czym martwić. Ja nie jestem do końca pewna czy "kulki" na szyi to uroda człowieka. Męczę tatę strasznie z tą wizytą i w tym tygodniu chyba się wybierze (zależy od stanu jego zdrowa, bo wypadły mu ostatnio 4 dyski). Dodam, że nigdy się w nocy nie pocił, a ostatnio był cały mokry, mimo iż w pokoju nie było ciepło, mnie w nim było wręcz zimno. Martwię się bardzo, ponieważ córka mojego wujka właśnie zakończyła leczenie raka kości i teraz jestem przewrażliwiona na punkcie jakichkolwiek "kulek". (przyznam też, że trochę za dużo się naczytałam, a jak mówią doktor Google nie jest najlepszym doradcą ; ) ).
W rodzinie jego mamy dużo osób umarło na raka.

Jakie mogą być przyczyny powiększenia węzłów? Wiem, że może być ich wiele i bez badań ciężko mówić, ale może jednak da się coś powiedzieć na tym etapie?

Pozdrawiam
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #2  Wysłany: 2011-05-08, 20:08  


Zapewne ząb i zapewne to bezpodstawne przeczucia, że dzieje się coś złego, szczególnie z zakresu onkologii. Jeśli brat jest szczupły/chudy to mogą to być wręcz struktury anatomiczne szyi a Twoje przewrażliwienie wynika ze swego rodzaju psychozy na punkcie nowotworów. W żadnym wypadku nie neguję Twojej czujności onkologicznej, bo jest ona co tu dużo ukrywać największym kluczem do sukcesu w terapii nowotworów. Natomiast od razu przewidywanie najgorszego jest pozbawione podstaw. Wizyta u lekarza jest dobrym wyjściem i z pewnością da Ci odpowiedź na pytanie czy dzieje się coś niepokojącego.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
nesssssa 


Dołączyła: 11 Lis 2010
Posty: 130
Pomogła: 10 razy

 #3  Wysłany: 2011-05-08, 21:16  


a ja uważam, że usg węzłów nie zaszkodzi. Nie jest drogie a może Cię uspokoić. Prywatnie koszt 60 zł, wyniki natychmiast i spokój sumienia gwarantowany. Pozdrawiam!
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #4  Wysłany: 2011-05-08, 21:38  


A czy brat po wyrwaniu zęba dostał antybiotyki, żeby wyleczyć stan zapalny?

Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego, zajmie to chwilę a zbada brata i doradzi co dalej.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Lideczka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 526
Pomogła: 82 razy

 #5  Wysłany: 2011-05-08, 22:15  


Witaj na forum w/g mnie koniecznie powinien zobaczyc Go lekarz. 6/7 węzłów i w dodatku pow 1cm sa zawsze niepokojace Pozdrawiam serdecznie trzymaj ręke na pulsie
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
paaulinaa12 


Dołączyła: 08 Maj 2011
Posty: 6

 #6  Wysłany: 2011-05-09, 13:46  


Witam ; )

Zufed miał antybiotyk, najpierw po to, żeby obyło się bez wyrywania, ale nie schodziła ropa. Po wyrwaniu też miał antybiotyk.
Właśnie męczę tatę, żeby poszedł, mieszkamy osobno, więc tez nie widujemy się codziennie. I też przez to raczej nie ma szans, żebym ja go wzięła.

Vioom nie wyrokuję odrazu raka ; ) czytam to forum jakiś czas i zauważyłam, że forumowicze mają dużą wiedzę nie tylko na tematy onkologiczne. Ale przyznam, że jestem zbyt bardzo przewrażliwiona na punkcie raka, co pewnie tez zaważyło o napisaniu o sytuacji na tym forum ; )


Pozdrawiam
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #7  Wysłany: 2011-05-09, 14:10  


Witaj.Ja mam 3-letniego synka w grudniu przeszedł ostre zapalenie węzłów chłonnych szyjnych,usg jamy brzusznej wykazało tez powiększone węzły,po 10 dniowej terapii antybiotykami węzły nie zeszły,zmniejszyły się 1 cm(zeszły z 5cm do 4cm)ze szpitala skierowali nas do onkologa dziecięcego,która stwierdziła że one nie maja nic wspólnego z rakiem,pózniej był laryngolog,który tez mnie uspokoił.Dziś gdzie mija 6 m-cy węzły dalej są jednak bardzo małe,mówią ze po zapaleniu długo schodzą.Może to nic takiego ale jednak iśc do lekarza trzeba koniecznie,bo nigdy nie wiadomo co w węzłach siedzi.Pozdrawiam
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #8  Wysłany: 2011-05-09, 19:02  


paaulinaa12, prawdopodobnie to nic strasznego, jednak sprawdzić trzeba.

Porozmawiaj z Tatą, wytłumacz, że się martwisz i poproś, aby zabrał brata do lekarza dla swojego i Twojego spokoju.

pozdrawiam ciepło

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
paaulinaa12 


Dołączyła: 08 Maj 2011
Posty: 6

 #9  Wysłany: 2011-05-09, 19:29  


Dziękuję bardzo za odpowiedzi ; )

Oczywiście z tatą porozmawiam, póki co wypadły mu dyski i czekamy aż przestanie boleć.
Jak będzie po wizycie to dam znać ; )
Trochę mi ulżyło

Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group