1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Poprosze o małą interpretację ...
Autor Wiadomość
przestraszony 


Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2010-04-26, 08:34  Poprosze o małą interpretację ...


Witam,

ostatnio (w marcu) po wypadku wykonano u mnie TK całego ciała... pominę inne części niż płucka (reszta jest ok, wg. opisu radiologicznego) ;-)

TK klp, jamy brzusznej i miednicy tylko po podaniu środka cieniującego.
KLP:
Podopłucnowy guzek w języczku płuca lewego o śr. 6mm, poza tym miąższ płuc prawidłowo powietrzny. Jamy opłucnej wolne. Nie stwierdzam powiększonych węzłów chłonych. Bez cech odmy opłucnej, śródpiersiowej ani podskórnej. Duże naczynia bez nieprawidłowości.

Jak to przeczytałem to odrazu zaczeły mi się duszności, bóle w klatce itp. ;-)
Mam trochę schizy bo jeszcze jakiś czas temu paliłem (na szczęście nie palę od dłuższego czasu)... Pneumonolog (czy pulmonolog) powiedział żeby zbytnio się tym nie przjemować, i powtórzyć tk za 3m-ce... Jak go zacząłem wypytywać co i jak i po co, to na odwal się (i widać to było w jego oczach, że już powiedział mi wszystko i żebym tylko stąd wyszedł) wypisał mi skierowanie do pierwszego lepszego szpitala na diagnostykę (narazie nie skorzystałem)...

Dodatkowe info o mnie:
26 lat, nie palący (wcześniej paliłem, postanowiłem rzucić już dłuższy czas temu), przeszedłem "jak byłem mały" zapalenie płuc... mam lekki kaszel (jednak jest on związany prawdopodobnie z przewlekłym zapaleniem zatok, cały czas leje mi się z nosa lub jest zatkany)

i teraz pytanie... czy rzeczywiście się tym nie przejmować (i zrobić tk za 2mce)?
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #2  Wysłany: 2010-04-26, 13:06  


W jakim celu wykonano tak szeroką diagnostykę?
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
przestraszony 


Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2010-04-26, 13:13  


po wypadku motocyklowym ;-) koleś wymusił na mnie pierwszeństwo (na szczęscie jechałem przepisowo)...
 
tati 
Lekarz, TORAKOCHIRURGIA


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 76
Pomógł: 68 razy

 #4  Wysłany: 2010-04-26, 20:42  


Zmiana budzi minimalny niepokój onkologiczny.


przestraszony napisał/a:
powtórzyć tk za 3m-ce.

przestraszony napisał/a:
zrobić tk za 2mce


Wykonanie TK za 3 miesiące jest postępowaniem optymalnym.

przestraszony napisał/a:
Jak go zacząłem wypytywać co i jak i po co, to na odwal się (i widać to było w jego oczach, że już powiedział mi wszystko i żebym tylko stąd wyszedł) wypisał mi skierowanie do pierwszego lepszego szpitala na diagnostykę (narazie nie skorzystałem)...


Jeżeli jesteś przerażony, że na pewno masz raka i za tydzień umrzesz możesz "skorzystać" ze skierowania. Zostanie wykonana bronchoskopia, próba biopsji cienkoigłowej, diagnostyka w kierunku gruźlicy.

Każdy węzełek chłonny, który wyczuwasz pod skórą może być bardzo wczesnym chłoniakiem, każde znamię na skórze może być małym czerniakiem. Nie wszystkie węzły trzeba z tego powodu usunąć, nie wszystkie znamiona należy wyciąć. Jednak, jeśli ktoś panikuje, to na pewno chirurg usunie znamię, bo jednak 100% pewności w medycynie nie ma.

przestraszony napisał/a:
skierowanie do pierwszego lepszego szpitala na diagnostykę


Od blisko 10 lat nie ma rejonizacji, a o wyborze szpitala gdzie się chcesz diagnozować decydujesz sam.
 
przestraszony 


Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2010-04-27, 07:24  


ok...


dzieki za wyczerpujace info ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group