1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
pomocy
Autor Wiadomość
Betka8 


Dołączyła: 11 Lip 2015
Posty: 16
Skąd: Zielona Góra
Pomogła: 1 raz

 #31  Wysłany: 2015-08-08, 12:45  


Ja byłam 23 lipca na izotopie (w innej miejscowości) a na drugi dzień 24 lipca w piątek rano miałam pobranego wartownika i poszerzenie. Wyszłam na drugi dzień w sobotę. Jeśli nie będzie żadnych komplikacji (raczej nie powinny wystąpić, to nie jest aż tak inwazyjny zabieg) to napewno nie będą Ciebie długo trzymać w szpitalu. Koleżanka z sali miała w tym samym dniu co ja poszerzenie na plecach i pobranie wartownika. Wyszła ze szpitala w tym samym dniu. Rano miała zabieg a wieczorem już była z rodzinką. Mnie zatrzymali na oddziale tylko dlatego, że miałam wycinanego wartownika w pachwinie dolnej (czerniak na udzie) i chcieli mieć pewność, że nie będę odrazu chodziła, bo czułam się dobrze. Także nie martw się szybko wyjdziesz.
 
kasiunia71 


Dołączyła: 06 Lip 2015
Posty: 40
Skąd: katowice

 #32  Wysłany: 2015-08-08, 13:11  


Dzieki Ci Betka za info ja ide w srode na izotop w czwartek zabieg wiec mysle ze w piatek wyjde do domciu pozdraeiam
_________________
Kkk
 
betsi 



Dołączyła: 03 Sty 2013
Posty: 1068
Pomogła: 107 razy

 #33  Wysłany: 2015-08-08, 14:23  


Wytrzymasz!Trzymam kciuki :-)
 
kasiunia71 


Dołączyła: 06 Lip 2015
Posty: 40
Skąd: katowice

 #34  Wysłany: 2015-08-08, 14:39  


Dzieki za dobre slowa i kciuki

[ Dodano: 2015-08-08, 14:51 ]
W moim wyniku najbardziej martwi mnie to ze nie jest napisane czy byl owrzodzony czy nie i nie ma podzialu mitoz czy ktos moze mi to wyjasnic ?wynik moj taki melanoma malignum epithelioides typ guzkowy.Breslow 1 clarc 3 naciek limfocytarny skapy angioinwazji ani naciekania nerwow nie stwierdza sie .Figury podzialu 2/10 duzych pol widzenia wyciecie doszczetne marginesy obwodowe 2 -3mm margines gleboki 5mm badania immunohistochemiczne hmb+ s100+ p 53+ ki67 ok 10 % taki wynik
_________________
Kkk
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #35  Wysłany: 2015-08-08, 18:33  


mitozy masz podane : 2/10 . Owrzodzenia pewnie nie było skoro nie napisano, ale masz prawo zwrócić się o uzupełnienie wyniku.
_________________
patolog
 
OptymistycznaLenka88 


Dołączyła: 18 Maj 2013
Posty: 168
Skąd: Łódź
Pomogła: 30 razy

 #36  Wysłany: 2015-08-08, 18:48  


Tak jak napisała osoba wyżej, masz podaną liczbę mitoz, a owrzodzenia prawdopodobnie nie było. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żebyś wypożyczyła bloczki i oddała do ponownego przebadania. Tak dla pewności.
I naprawdę nie wyszukuj sobie nowych powodów do stresu. Wszystko będzie w porządku.
A co do tego, że nie wytrzymasz dwóch dni w szpitalu, to nie przesadzaj. Po pierwsze nie wiesz ile człowiek tak naprawdę jest w stanie wytrzymać, jeśli nie ma innego wyjścia. Po drugie mnóstwo ludzi, także dzieci spędza w szpitalach miesiące w niepewności i cierpieniu. Naprawdę ni mamy powodu do rozpaczy, chociaż oczywiście nie podważam, że zachorowanie na czerniaka jest poważne i stresujące.
Jeśli zaczniesz odczuwać, że nie radzisz sobie jednak ze stresem, pomyśl o rozmowie z psychologiem. Czasem wyżalenie się w cztery oczy jakiejś obcej osobie może być bardzo pomocne.
Trzymaj się i bądź dzielna. Dasz radę ;)
 
kasiunia71 


Dołączyła: 06 Lip 2015
Posty: 40
Skąd: katowice

 #37  Wysłany: 2015-08-08, 19:24  


Dzieki za interpretacje wynikow ☺pozdrawiam
_________________
Kkk
 
kasiunia71 


Dołączyła: 06 Lip 2015
Posty: 40
Skąd: katowice

 #38  Wysłany: 2015-08-10, 15:26  


Witam Cie Betko mam pytanie czy po zabiegu zbietalo Ci sie duzo chlonki bo mnie wystraszyl lekarz ze moze zbierac mi sie chlonka w duzej ilosci :uuu:

[ Dodano: 2015-08-10, 21:16 ]
Prosze pomozcie czy ktos mial 9 tygodni po wycinanym czerniaku docinke i wyciecie wartownika boje sie ze to za pozno 😢pozdrawiam
_________________
Kkk
 
Betka8 


Dołączyła: 11 Lip 2015
Posty: 16
Skąd: Zielona Góra
Pomogła: 1 raz

 #39  Wysłany: 2015-08-10, 21:43  


Kasiunia mi na szczęście chłonka się nie zbierała. Wszystko ładnie się w pachwinie goiło. Nie zawsze chłonka się zbiera więc odrazu tej opcji nie zakładaj. Lekarz mówi, by Ciebie przygotować na ewentualność wystąpienia nagromadzenia się chłonki w jednym miejscu. Nie doczytałam się w Twoich postach gdzie masz umiejscowionego tego "gada". Gdzie będziesz miała pobieranego wartownika. Ja miałam w pachwinie dolnej. Może to mieć jakieś znaczenia. Ale, wydaje mi się (może inne osoby z forum miały doświadczenie z tym związane i się wypowiedzą), że jak będziesz miała wycinanego tylko wartownika a nie zajdzie potrzeba wycięcia jakiejś części węzłów chłonnych, to taki problem z chłonką nie wystąpi. I tego się trzymaj.
 
OptymistycznaLenka88 


Dołączyła: 18 Maj 2013
Posty: 168
Skąd: Łódź
Pomogła: 30 razy

 #40  Wysłany: 2015-08-10, 22:11  


Kasiunia nawet jeśli zbierałaby ci się chłonka, co jak powiedziała Betka wcale nie musi mieć miejsca to to też nie jest jakąś tragedią. Kilka razy będziesz po rostu musiała pojawić sie w szpitalu na ściągnięciu i już.
A co do terminu to nie jest on zbyt odległy. Były przypadki gdzie ten czas był jeszcze bardziej wydłużony i nie wiązało się to z niczym złym.
 
Betka8 


Dołączyła: 11 Lip 2015
Posty: 16
Skąd: Zielona Góra
Pomogła: 1 raz

 #41  Wysłany: 2015-08-10, 22:30  


https://www.youtube.com/watch?v=I0aF9IXBUdA
To link (mam nadzieję, że się otworzy) o postępowaniu po wycięciu węzłów. Są 2 części dla osób gdzie było wycinane pod pachami, ale też w pachwinie dolnej. Może się przyda. Trzymałam nóżkę po zabiegu w górze i było ok. :)
_________________
Boję się....jak każdy.
 
kasiunia71 


Dołączyła: 06 Lip 2015
Posty: 40
Skąd: katowice

 #42  Wysłany: 2015-08-11, 05:44  


Dzieki Wam za dobre slowo ja tez gada mialam na udzie pozdrawiam :cry: mam nadzieje ze wszystko bedzie ok i przezyje ten zabieg.
_________________
Kkk
 
paulina8917 


Dołączyła: 14 Sie 2015
Posty: 15
Pomogła: 6 razy

 #43  Wysłany: 2015-08-16, 22:05  


Nie zdajesz sobie sprawy ile człowiek potrafi znieść.
Jasne, że przeżyjesz zabieg.
Odwagi!
_________________
"Miłość silniejsza jest niż śmierć"
 
kasiunia71 


Dołączyła: 06 Lip 2015
Posty: 40
Skąd: katowice

 #44  Wysłany: 2015-08-25, 13:58  


Witam wszystkich jestem jyz po poszerzeniu marginesu i wycieciu wezla cale szczescie przezylam teraz czekam na wynik i to jest okropne to mnie wykonczy ale co zrobic wynik ma byc w piatek pozdrawiam :uuu:
_________________
Kkk
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #45  Wysłany: 2015-08-25, 15:31  


Witaj zacytuję Ci to co napisał mi Obertas gdy byłam po wycięciu wartownika:

"Trudny to czas ćwiczenia cierpliwości.

Nic to, dasz radę, bo innego wyjścia nie ma.

:okok"

Ja też tak myślę i powiem szczerze nie przyszły mi na myśl mądrzejsze słowa :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group