1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: JustynaS1975
2015-02-12, 14:25
pomoc przy diagnozie
Autor Wiadomość
trebor 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 211
Pomógł: 31 razy

 #31  Wysłany: 2015-08-20, 15:46  


jaki tomograf?!?!

Gdzie PET?
Tylko taki był opis? - Nie wierzę.
 
aguss981 


Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 15

 #32  Wysłany: 2015-08-20, 15:52  


PET brak w TK przepisany wynik z kwietnia i dopisane stabilizacja. PETa nie miałam nigdy
 
trebor 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 211
Pomógł: 31 razy

 #33  Wysłany: 2015-08-21, 07:17  


1. Jaką chemią byłaś leczona? ABVD?
2. Nie wiem jak można określać w ziarnicy stopień zaawansowania nowotworowego na podstawie tomografu skoro po leczeniu mogą pozostać powiększone węzły, które sa nieaktywne. Może też być sytuacja zupełnie odwrotna. Tomograf jest dobry, aby określić na początku, wstępnie gdzie są jakieś anomalie.
3. Nie wiem co znaczy stwierdzenie "stabilizacja" - na dwoje babka wróżyła. Może się ktoś wypowie.
4. Nie wkleiłaś żadnych wyników, choć wiele osób Cię o to prosiło. Czytanie przepisanych wycinków jest uciążliwe.
5. Jeśli jest po leczeniu jakaś pozostałość miejscowa, przypuszczam, że będzie radioterapia.
6. Podaj gdzie się leczyłaś, aby była to przestroga dla innych, aby to miejsce omijać. Oszczędzają na bardzo ważnym badaniu, które finansują z Twoich składek i obecnie mamy sytuacje taką, że w sumie to nie wiadomo jaka była sytuacja wyjściowa i jaka jest po leczeniu, a niedoleczona ziarnica jest bardzo groźna.
7. Tak jak pisałem wcześniej - pół roku temu - od sierpnia 2014 masz dolegliwości, pakiety węzłów, a chemię podaną w lutym, to bardzo, bardzo długo. Można tylko domniemywać, czy nacieki na mięśnie, kręgosłup miałyby miejsce gdyby była szybka reakcja w diagnostyce, ponadto czy po 12 chemiach byłby już finał leczenia. Tego lekarza, szpital należy omijać szerokim łukiem, podaj gdzie ten szpital jest, niech inni nie doświadczają tego co Ty.
8. Wiele osób wcześniej podawało Ci informację dot. ew. doświadczonego ośrodka leczenia chłoniaków i jak to leczenie powinno wyglądać wg obowiązujących w tym kraju procedur. Korzystałaś z podpowiedzi? Wg mnie etap diagnostyki i następnie leczenia z tymi procedurami nie idzie w parze, łagodnie powiedziawszy.
9. Nie pozostaje chyba nic innego jak:
- zmienić szpital lub jednocześnie konsultować się gdzieś, gdzie zdrowie/życie pacjentów jest więcej warte
- zrobić PET-a
10. Sorry, ale cała ta sytuacja jakoś mnie irytuje. Głowa do góry. :)
 
aguss981 


Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 15

 #34  Wysłany: 2015-08-21, 18:40  


Jestem po wizycie, dostałam skierowanie na PET😊 walczę dalej. Początki mojej diagnozy to Kłodzko - brak specjalistów w tym zakresie i szukanie po omacku.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group