1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
POMOC DLA TATY!!!!!
Autor Wiadomość
czarek009 


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2009-02-18, 20:48  POMOC DLA TATY!!!!!


Witam wszystkich serdecznie. Mam na imie Czarek, mam 29 lat i mieszkam w malym miescie w woj. mazowieckim. Mieszkam wraz z chorym ojcem. Tata jest chory na raka niekiedy bardzo cierpi gdyz nie zawsze starcza nam na leki. Nasi wspaniali sasiedzi staraja nam sie pomoc i jestem im bardzo wdzieczny za to. Tata ma przewlekle bole nowotworowe czasami placze przy nim gdyz nie zawsze jestem w stanie mu pomoc!! Jest mi bardzo ciezko znalesc prace z powodu moich problemow z prawa dlonia. Mialem wypadek 4 lata temu pracujac na roli mielac ziarno stracilem wtedy 4 palce choc mniejsza z tym glownie chodzi mi o mojego ojca. Tata 48 lat a rente jaka otrzymuje stracza jedynie na splate wysokiego kredytu jaki zaciagnal kilka lat temu. Ja dorabiam gdzie sie tylko da, ale ludzie widzac moja dlon z gory mnie skreskaja. Prosze was wszystkich, tych dobrych ludzi o dobrym sercu, bo wiem ze tu tacy sa. Prosze o jaka kolwiek pomoc, Glownie nie stracza nam nam na taty lek ktory kosztuje krocie w naszych skromych warunkach. Lek ten zwie sie Durogesic 75. Nie ktorzy zapewne pomysla, ze jestem jakims nastolatkiem, ktory zazywa ten lek w innym celu niz pomaganie zwalczyc bol, lecz tak nie jest. Za lek w aptece trzeba zaplacic ok 300 zl. Mam nadzieje ze ktos posiada ten lek w nieuzytku i jest w stanie oddac go potrzebujacym lub sprzedac go w tanszej cenie. Podobno sa tansze zamienniki tego leku jezeli posiada ktos takie prosze o kontakt i pomoc. Prosze takze, a nawet blagam was jestem w stanie blagac nawet na kolanach o wsparcie finansowe mam nadzieje ze ktos tak dobroduszny sie znajdzie:( Prosze pomozcie nam!!!
 
tara 



Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 513
Pomogła: 110 razy

 #2  Wysłany: 2009-02-18, 21:31  


Czarek - przecież Durogestic jest prawie w całości refundowany dla pacjentów w chorobą nowotworową. Kosztuje jakieś 6 zł, także prawdę mówiąc Twoja prośba wydaje mi się nieco dziwna :-/ Chyba Twój tata znajduje się pod opieką lekarza - skoro cierpi - wystarczy poprosić o receptę...
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #3  Wysłany: 2009-02-18, 22:26  


Lista leków refundowanych jest TU -> wynika z niej, że za opakowanie Durogesic 75 (5 plastrów, starcza na 15 dni) płacimy obecnie 3,20 zł.
Miesięczny koszt to w związku z powyższym 6,40 zł.

Czarku, nie jestem przeciwna prośbie o pomoc, jeśli jest ona faktycznie uzasadniona. Myślę jednak, że akurat na zakup plastrów Durogesic wsparcie nie jest Wam potrzebne.
Jeśli jednak w związku z okolicznościami, które opisałeś potrzebujecie pieniążków po prostu "na życie" - mam propozycję; postaraj się zeskanować dokumentację medyczną taty i swoją (zaświadczającą Wasze schorzenia) - wkleimy je tu, a wtedy wątek pozostanie na forum i będziesz mógł podać nr rachunku bankowego, na który można wpłacać pieniążki celem wsparcia.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
czarek009 


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 3

 #4  Wysłany: 2009-02-18, 22:27  


Nie wiem czemu tak uwazasz!! Powaznie za lek musimy placic 296 zl jezeli ktos nie wierzy jestem w stanie pokazac kwitki z aptek. Do tego dochodza inne leki jakie musi zazywac moj tata. To o co prosze jest jedna z najwazniejszych rzeczy, ktora nam jest potrzebna, ale wierzcie mi to jest kropla w morzu potrzeb. Przykro mi, ze tak uwazasz o mnie
 
tara 



Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 513
Pomogła: 110 razy

 #5  Wysłany: 2009-02-19, 07:18  


Czarku - jeżeli rzeczywiście za Durogestic płacicie tyle pieniędzy to jest to jakieś kosmiczne nieporozumienie! Zarówno jak jak i DDS chcemy pomóc - dlatego podałysmy Ci informacje o rzeczywstym koszcie tego leku - jeżeli lekarz nieprawidłowo wypisuje recepte to nalezy zmienić lekarza! Ten lek kosztuje tyle ile napisała DDS! Tkże zamiast sie denerwować idż do innego specjalisty lub skontaktuje sie z jakimś hospicjum lub klinikom leczenia bólu - tam na pewno będąlekarze ktorzy pomogą i lek bedzie porawie za darmo!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group