1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Richelieu
2016-04-29, 20:34
Pieluchomajtki dla teścia
Autor Wiadomość
janka11 


Dołączyła: 04 Kwi 2016
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2016-04-04, 11:04  Pieluchomajtki dla teścia


Witam,
Mój teść jest po wycięciu pęcherza. Nosi worki na mocz przyklejane do brzucha. Czasem te worki się odklejają i sytuacja robi się niezręczna. Teściowi przykro, boi się wychodzić "między ludzi", bo nigdy nie wiadomo kiedy akurat plaster puści. Czy macie Państwo informację jakie pieluchy były by dobre? Żeby nie odstawały z tyłu... i były mało krępujące. No, przykro mi na niego patrzeć jak się męczy.....
 
mon_m 


Dołączyła: 16 Mar 2016
Posty: 37

 #2  Wysłany: 2016-04-05, 13:38  


Warto wypróbować inną firmę worków. U mojego taty sprawdza się coloplast
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #3  Wysłany: 2016-04-05, 19:36  


janka11,
Wypróbuj tzw. majtki chłonne - zakładane jak zwykłe majtki, nie zapinane jak pieluchy. Jeśli dobierzesz właściwy rozmiar, to powinny ściśle przylegać do ciała. Są dyskretne, pacjenci "na chodzie" wolą je od pieluch :)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Basia2000 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 546
Pomogła: 188 razy

 #4  Wysłany: 2016-04-05, 21:02  


To prawda Madzia70 jak zawsze ma rację, moja mama nosi takie majtki chłonne od 2-ch lat, są bardzo dyskretne nie odznaczają się spod ubrania. Zmierz teścia w obwodzie i biodrach, a personel apteki doradzi Tobie rozmiar i poziom chłonności. Jakbyś nie wiedziała należy się teściowi refundacja na pieluchomajtki, lekarz rodzinny wystawia odpowiedni dokument, z którym udajesz się do siedziby NFZ, a tam Panie od ręki wystawiają następny dokument i sprawa załatwiona.
 
Ilka 


Dołączyła: 25 Cze 2014
Posty: 39
Pomogła: 4 razy

 #5  Wysłany: 2016-04-05, 22:33  


Możesz podejść do sklepów medycznych i poprosić o próbki pieluch. Jestem audytorem i w ramach badania, które wykonywałam parę dni temu, wiem, że dostępne są między innymi próbki Tena Slip. Zmierz obwód w pasie, ewentualnie dowiedz się jaka jest waga osoby dla której potrzebujesz pieluchomajtki. Tak jak dziewczyny piradziły są pieluchy typowe na rzepy, ale to bardziej dla osób, które leżą, ponieważ ułatwiają osobie założenie ich, są również pieluchy wciągane jak majtki. Oba rodzaje mają różny stopień chłonności w zakeżności od potrzeby. W aptece są distępnrpe różne opakowania 10 w cenie około 25 zł i 30 w cenie około 60 zł, zdarza się, że pieluchy sprzedawane są na sztuki i kosztują około 3 zł. Warto jednak najpierw je przetestować, mam parę próbek gdybyś chciała, pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group