1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
ostra trzustka
Autor Wiadomość
brygida 


Dołączyła: 06 Paź 2012
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2012-10-06, 08:36  ostra trzustka


Witam, mam problem z chorobą mojego męża. Nic nie mogę się dowiedzieć od lekarzy. Odpowiadają tylko zdawkowo.

Otóż w 2009 roku u męża zdiagnozowano ostre zapalenie trzustki, cukrzyce wtórną, hiperlipidemie. Leczony jest do chwili obecnej. Niestety w poniedziałek 1.10.12 r. pogotowie zabrało męża z bardzo silnymi bólami brzucha do szpitala gdzie stwierdzono znowu ostre zapalenie trzustki.
Zrobiono prześwietlenie brzucha (które nic nie wykazało), badania z krwi oraz usg brzucha (tutaj dowiedziałam się że jest nieznacznie powiększona śledziona i trochę płynu w otrzewnej), i lekarz stwierdził że młody się dorobił (mąż ma 38 lat). Bóle ustąpiły dopiero po założeniu znieczulenia zewnątrzoponowego.

Pytałam czy przewidują tomograf ale lekarz stwierdził że, mąż jest młody a to trzeba podać kontrast i się zastanawiają. Martwi mnie ten płyn w otrzewnej , czy to może być wodobrzusze? Brzuch jest cały czas wzdęty i twardy. Proszę poradzcie co mogę zrobic, o co pytać lekarzy?
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #2  Wysłany: 2012-10-06, 10:40  Re: ostra trzustka


Zanim przyjdzie absenteeism i odpowie, ja ze swej strony zapytam, czy Mąż jest pod stałą opieką gastroenterologa ? Czy przestrzegał wszystkich zaleceń dietetycznych i farmakologicznych?
Poprosimy o wpisanie wszystkich badań wykonanych w oddziale - obrazowych i innych z ich opisem. Będzie to dla nas bardzo pomocne...
_________________
Aegrotus sacra est...
 
brygida 


Dołączyła: 06 Paź 2012
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2012-10-06, 11:51  


Jest tylko pod opieką stałą diabetologa. Przestrzega diety, ale nie brał przez tydzień insuliny. Leki na trzustke miał odstawione rok temu, bo doktór stwierdziła że badania są ok i nie trzeba brać. Niestety nie mam badań bo mi nie chcą pokazać, jak ide to mi tylko mówia i tyle. Zastanawiam się czy nie udać się na konsultację do prof. Szmidta do Warszawy na ul. Banacha. Teraz w szpitalu nie miał konsultacji gastroenteologicznej tylko chirurgiczną gdzie stwierdzono ze to nic operacyjnego-tyle sie dowiedziałam. Mam nadzieje że się dowiem coś wiecej w poniedziałek, w tym szpitalu.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #4  Wysłany: 2012-10-06, 13:37  


Jaki to ma związek z onkologią? Czy może mieć związek wystąpienia ostrej choroby z nieprzestrzeganiem zaleceń lekarskich?
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2012-10-06, 17:11  


Przyszłam i odpowiadam, powielając w zasadzie pytanie vioom'a, - czy jest jakieś podejrzenie choroby nowotworowej u męża, że trafiłaś na nasze Forum Onkologiczne?
_________________
 
brygida 


Dołączyła: 06 Paź 2012
Posty: 5

 #6  Wysłany: 2012-10-06, 20:00  


Tak, powiedzieli mi ze to moze być to. A wodobrzusze to nowotwór? Nie znam się na tym zupełnie. W rodzinie były już takie przypadki. Dlatego podejrzewają u męża.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #7  Wysłany: 2012-10-06, 20:14  


brygida napisał/a:
Tak, powiedzieli mi ze to moze być to.

Tzn. co? Nowotwór złośliwy? Ale czego? Trzustki?

brygida napisał/a:
A wodobrzusze to nowotwór?

Nie, wodobrzusze to płyn w otrzewnej.

brygida napisał/a:
W rodzinie były już takie przypadki.

Raka trzustki?

Bez wyników badań niestety niewiele będziemy mogli pomóc.
brygida napisał/a:
Niestety nie mam badań bo mi nie chcą pokazać, jak ide to mi tylko mówia i tyle.

A mąż upoważnił Cię do dostępu do jego dokumentacji? Jeśli tak, masz prawo zrobić (odpłatnie) kserokopię wyników badań. Jeśli nie, to niestety faktycznie nie mają prawa Ci ich pokazać.
_________________
 
brygida 


Dołączyła: 06 Paź 2012
Posty: 5

 #8  Wysłany: 2012-10-06, 21:05  


Powiedzieli że to może być rak trzustki, ale nie powiedzieli jaki. W rodzinie były nowotwory trzustki- ojciec , dziadek,pradziadek. Jestem upoważniona,dziś poprosiłam o zrobienie kopi ale pan doktor stwierdził że muszę spytać w sekretariacie u ordynatora. To trzeba czekać do poniedziałku.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #9  Wysłany: 2012-10-06, 21:07  


Skoro jesteś upoważniona, to powinni to zrobić od razu, no ale trudno - w takim razie jeśli w poniedziałek będziesz dysponować wynikami to prosimy, przepisz je tutaj lub wklej, wówczas na pewno będziemy mogli powiedzieć coś więcej.
_________________
 
brygida 


Dołączyła: 06 Paź 2012
Posty: 5

 #10  Wysłany: 2012-10-06, 21:10  


Dziękuję, czekam do poniedziałku.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group