1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Osteosarcoma- kostniakomiesak,przerzuty do pluc
Autor Wiadomość
joweg 


Dołączyła: 23 Lut 2012
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2012-02-23, 11:22  Osteosarcoma- kostniakomiesak,przerzuty do pluc


Witam, jestem tutaj nowa :)

Tak w skrócie: u męża w 2009 roku wykryto raka na ramieniu jak się potem okazało rak kości , mąż brał chemię, niestety stracił rękę, potem znów chemia i po 4 miesiącach od zakończenia chemii przerzuty do płuc, których nie zauważono :(
Następne dwie operacje przed nimi zastosowałam u męża alternatywne metody leczenia raka po dwóch tygodniach po pierwszej operacji rak częściowo obumarły a po 2 operacji 6 tygodni później całkowicie obumarły, chcieli dać mężowi chemię, ale odmówił....

Listopad 2011 - mąż miał robione PET, sa niby na płucach przerzuty ale nieaktywne na badaniu w styczniu na zwykłym badaniu
Powiedzieli, że mąż musi brać chemię, bo one urosły , odmówił chemii, czuje się świetnie, wyniki ma idealne tylko jego hcg urosło, czy ktoś miał może taki przypadek - podwyższonego hcg u mężczyzny?

Pozdrawiam i proszę o kontakt na gg: 33341404 jezlei ktos mial podobny przypadek :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-02-23, 11:55 ]
Post wydzielony do osobnego wątku - proszę przeczytać Regulamin Forum.
 
joweg 


Dołączyła: 23 Lut 2012
Posty: 4

 #2  Wysłany: 2012-02-23, 12:05  Osteosarcoma- kostniakomiesak,przerzuty do pluc


Witam, mąż kończy za parę dni 24 lata, nie ma siły żyć, a ja nie wiem jak mu pomoc.

Wszystko zaczęło się w maju 2009, od bólu w odcinku kości ramieniowej , mąż chodził do lekarza, ona dawała mu maści przeciwbólowe i na tym się zakończyło. W sierpniu ból był nie do wytrzymania :/

Wysłali męża na tomografie komputerowa, okazało się ze ma coś na kości ramieniowej o wielkości 6cm, postanowili zrobić biopsje bo nie wiedzieli czy rak był na początku na kości czy na mięśniu.
Wykonali biopsje, nie punkcyjnie jak się dziś robi tylko normalnie go rozcięli, po biopsji czekaliśmy na wynik 8 tygodni to skandal!!!!!!
Ani chemii osłonowej ani nic mąż nie dostał, tylko morfinę, po 8 tygodniach rak urósł na 16cm, zajął już łopatkę i część obojczyka, mąż po potwierdzeniu ze to kostniakomiesak dostał chemię i to jak poszłam i narobiłam awantury, że ile to można czekać, dostał chemię, którą źle mu podłączono, miała lecieć 4 godziny, przeleciała w 2 godziny, a jak zapytałam lekarki co teraz to kazała się modlić, żeby to przeżył, to była chemia cisplatina i to ona odmieniła nasze życie, mąż przez nią ma popalone nerwy dopiero teraz wraca mu czucie w nogach i ręce,
Mąż bardzo przeszedł pierwsza chemię, w parę dni stracił na wadze 20kg, myślałam, że to niemożliwe, żeby aż tyle. Mąż brał chemię co tydzień, co dwa, czasami większe przerwy bo źle to znosił, w styczniu 2010 mąż stracił rękę, część obojczyka i całą łopatkę i to zaważyło na naszym życiu :( mąż do dziś nie może się z tym pogodzić, ja po części tez bo nie jest nam łatwo.

Po operacji, jak tylko było możliwe, mąż wrócił do szpitala na chemie, skończył ją w lipcu 2010 roku, potem badania kontrolne co 3 miesiące i robiliśmy je w listopadzie - wszystko niby super.

W grudniu konsultacja z lekarzem i powiedziała tak - że tak jak mąż przeszedł chemię i to wszystko to już na 98% nigdy nie będzie miał raka, w marcu badania kontrolne rozmowa z lekarzem i wszystko w porządku, do kwietnia 2011 kiedy to zadzwonił telefon. Lekarka powiedziała, żebyśmy jak najszybciej przyjechali, okazało się, że nas okłamano i że mąż ma przerzuty na płucach na jednym po 2-3cm a na drugim po parę milimetrów.

Poprosiliśmy o CD z wynikami z listopada i marca i pojechaliśmy do specjalistycznej kliniki płucnej i wtedy okazało się ze pani zrobiła podwójne kopie [Jak rozumiem, dwa razy skopiowała płytę z marca. /F.] i że badania z listopada zaginęły, tzn. że niby mąż nie był na nich, a wiem, że był, bo byłam z nim. Zawsze wszystko zapisuję i pilnuję, bo mąż nie pamięta.

Wtedy znalazłam w internecie alternatywne metody leczenia raka, postanowiliśmy spróbować, zakupiłam witaminy i mąż brał duże dawki, dwa tygodnie przed pierwszą operacją.

Po operacji rak częściowo obumarły, po drugiej operacji, która odbyła się 6 tygodni później w ogóle nie wiedzieli, czy to były przerzuty, a tego dlaczego były obumarłe, nikt nam nie potrafił wytłumaczyć, bo to wyglądało tak, jakby to było zabite przez chemie, a przecież mąż nie brał chemii. :)

Następne badania kontrolne sierpień - zauważyli narośl na bliźnie po amputacji ręki, stres niemożliwy, potem wzięliśmy wyniki i objechaliśmy paru lekarzy co oni o tym sądzą, okazało się że to mały mięsień, który lekarze zostawili dla męża żeby mógł nim sterować protezę, kamień spadł mi z serca.

Październik 2011 - badanie PET, które nie wykazało nic aktywnego :) potem w tym roku w styczniu wyniki badan zwykłego tomografu komputerowego wykazały przerzuty na płucach, chcą znowu dać chemię mężowi, ale odmówił - skoro to nie jest aktywne to niech sobie będzie, mąż czuje się świetnie.
Stosujemy dalej alternatywne metody leczenia wyniki idealne tylko hcg mąż ma podwyższone i trochę się martwię :( ale poczekamy za miesiąc albo dwa mąż pójdzie wykonać badanie PET, a wy jak sądzicie, czy badanie PET może być niewiarygodne ????? Sama nie wiem ,ale mąż powiedział, że woli umrzeć w spokoju, niż od chemii.........
Tak bardzo się boję :(


Joweg

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-02-23, 13:29 ]
Do joweg i wszystkich Forumowiczów: posty bez chociaż podstaw ortografii i interpunkcji naprawdę ciężko się czyta, a co dopiero wyciąga z nich istotne dla historii choroby informacje - miejcie to na uwadze...

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Finlandia: 2012-02-23, 13:55 ]
Spędziłam właśnie pół godziny na dodawaniu do tego postu akapitów, polskich znaków, przecinków i na wytłuszczaniu kluczowych informacji. Nie powinnam była tego robić, bo przez takie poprawianie bylejakość może stać się regułą.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #3  Wysłany: 2012-02-23, 13:14  


Niesamowicie chaotyczny temat, można go jakoś uporządkować?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Finlandia: 2012-02-23, 13:15 ]
Postaram się...

_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2012-02-23, 13:34  


A masz jakąś dokumentację, wyniki badań męża, wypisy ze szpitala, w których wszystko, co robiono i podawano jest dokładnie opisane? Bo piszesz faktycznie dość chaotycznie.
_________________
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #5  Wysłany: 2012-02-23, 14:02  


Minimum wyników jakie są nam tu potrzebne to:

1 Wyniki hist-pat
- z pierwszej operacji
- z operacji przerzutów do płuc, obu
2. Badania obrazowe:
- PET
- ostatnie TK
3. Informacje o chemii jaką mąż przyjmował, najlepiej wypis ze szpitala po tej chemii.
4. Wynik tego hcg, oraz poprzednie wyniki hcg, jeśli były robione.
_________________
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #6  Wysłany: 2012-02-23, 19:05  


Nie gniewaj się, ale nic tu przysłowiowej kupy się nie trzyma.

Jeśli oczekujesz od nas pomocy, podaj proszę informacje o których piszą absenteeism i Finlandia.

Dodatkowo polecam Ci lekturę pt: jak zadać pytanie na forum

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
imago 


Dołączyła: 03 Cze 2011
Posty: 19
Pomogła: 1 raz

 #7  Wysłany: 2012-04-02, 22:53  


joweg odezwij się do mnie na priv.
Pozdrawiam.
_________________
leiomyosarcoma G3
 
joweg 


Dołączyła: 23 Lut 2012
Posty: 4

 #8  Wysłany: 2012-04-04, 21:51  


hej tujoweg pisze , mozemy sie skontaktowac to moje gg 33341404
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group