1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Obustronny rak piersi przewodowy inwazyjny
Autor Wiadomość
kama 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 537
Skąd: Poznań
Pomogła: 87 razy

 #91  Wysłany: 2011-02-22, 14:00  


Mana,
odpoczywaj,spij,regeneruj się
tak na pociechę ci powiem,że u nas bardzo mroźno brrrrrrrr
ściskam serdecznie
 
Fruzia 


Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 49
Pomogła: 6 razy

 #92  Wysłany: 2011-02-22, 14:49  


U nas bardzo mroźno i bardzo słonecznie 8-)
Dwa tygodnie do następnego etapu, jest więc czas na odpoczynek i nabranie sił. Życzę zdrowia i cały czas ślę pozytywną energię, pozdrawiam :-D
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #93  Wysłany: 2011-02-23, 12:17  


Mana napisał/a:
2 razy wkuwali sie by zalozyc mi wenflon, a no ale najwazniejsze, ze sie udalo. Smialam sie do pielegniarki, ze mam nadzieje, ze nastepnym razem nie bedzie do 3 razy sztuka, bo takiej cierpliwosci to ja jeszcze nie mam...


Witaj Mana :)
ja to bym się cieszyła z 3 razy, raz mi wkuwali się kilkanaście razy, jakoś dałam radę

odpoczywaj, pozdrawiam :-D
 
Mana 



Dołączyła: 17 Gru 2010
Posty: 127
Skąd: Lizbona, Portugalia
Pomogła: 19 razy

 #94  Wysłany: 2011-02-23, 14:04  


ja100 napisał/a:
Witaj Mana
ja to bym się cieszyła z 3 razy, raz mi wkuwali się kilkanaście razy, jakoś dałam radę

odpoczywaj, pozdrawiam


Faktycznie moge byc spokojna, ze nie jest jeszcze az tak zle. Ja100 mam nadzieje, ze nie pobije Twojego rekordu. Dziekuje za cieple slowa i wsparcie. Staram sie duzo wypoczywac, wczoraj przespalam caly dzien i noc, i dzisiaj jest podobnie.
Pozdrawiam cieplutko.... znowu wyszlo slonce i az sie chce wyjsc na spacer, ale jeszcze jestem za slaba.... :)
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #95  Wysłany: 2011-02-23, 21:32  


Witaj Mana
cieszę się razem z Tobą [hura]
super że jest ok dużo teraz odpoczywaj , śpij , organizm się regeneruje musisz być silna do następnej chemii bo musisz wyzdrowieć |prosi|
pozdrawiam cieplutko i przytulam do serducha :heart: _itsme_
 
kama 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 537
Skąd: Poznań
Pomogła: 87 razy

 #96  Wysłany: 2011-02-24, 17:59  


Mana,
co u ciebie,nadal senna?
dajesz radę?
buziaki
 
Mana 



Dołączyła: 17 Gru 2010
Posty: 127
Skąd: Lizbona, Portugalia
Pomogła: 19 razy

 #97  Wysłany: 2011-02-24, 18:20  


U mnie nadal sennie, ale teraz juz wiem, ze to efekt neupogenu.... sennie, "mdliscie" i z podwyzszona temperatura. Daje rade. Wiem, ze to mija, wiec spie spokojnie. Nauczylam sie obserwowac moj organizm, potrzebuje tygodnia, zeby stanac na nogi.
Dzieki za wsparcie...
buziaki :-D
 
Mana 



Dołączyła: 17 Gru 2010
Posty: 127
Skąd: Lizbona, Portugalia
Pomogła: 19 razy

 #98  Wysłany: 2011-03-01, 00:42  


Nareszcie doszlam do siebie. Pewnie mieli i w tym swoj udzial moi przyjaciele z Algarve, ktorzy mnie dzisiaj odwiedzili. Pozostalam mi tydzien do nastepnej chemii i mam zamiar go wykorzystac na troche dluzsze spacery. Martwi mnie bowiem, ze przybieram na wadze. Jem mniej niz przed choroba, a tyje. Wiem, ze to przez brak ruchu, dlatego zaopatrzylam sie w kijki i zamierzam poznac okolice. Czy ktos sie orientuje jaki maja wplyw takie skoki wagi na brana chemie, przeciez robi sie dokladne wyliczenia na podstawie wagi. A u mnie sa skoki, zaraz po potrafie schudnac 2-3 kg, a potem nadrabiam kilka kg. Martwi mnie to troche, bo co bedzie przy hormonoterapii, bede jak balonik.... :?ale?:
Biore jeszcze leki na CHAD, byc moze to wszystko sklada sie na taka mieszanke wybuchowa i tyje....
No, ale najwazniejsze to dobic skorupiaka i miec pozytywne nastawienie.... Dlatego to wszystko, az tak bardzo nie zaprzata mych mysli....
Pozdrawiam cieplutko :-D
 
kama 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 537
Skąd: Poznań
Pomogła: 87 razy

 #99  Wysłany: 2011-03-03, 21:11  


Mana,
jak samopoczucie?
kijki wypróbowane? :-D



[następne komentarze]
 
Mana 



Dołączyła: 17 Gru 2010
Posty: 127
Skąd: Lizbona, Portugalia
Pomogła: 19 razy

 #100  Wysłany: 2011-03-04, 10:14  


Kochane, dzieki za zainteresowanie. W tym tygodniu moje samopoczucie jest na medal, jesli tak mozna powiedziec. Czuje sie swietnie, coraz wiecej spaceruje. Kijki jeszcze nie wyprobowane na dluzszym spacerze, ale kolo domu tak. Na ostatniej chemii jedna pani doradzila mi, zebym jadla na czczo jogurt bo to pomaga na biale krwinki, zobaczymy w poniedzialek czy ta kuracja cos pomogla. Z cala pewnoscia nie zaszkodzila.
Gdyby moje samopoczucie mozna bylo przeniesc na wartosci badan krwi to z cala pewnoscia bez problemow dostalabym chemie w poniedzialek. Ale i tak jestem pozytywnie nastawiona.
W poniedzialek zaczynam nowa serie chemii. Jeszcze tylko 4!!!
Wczoraj kupilam sobie slaska kielbase, a dzisiaj ide po sledzika..... Mam zachcianki jak kobieta w ciazy..... i jak tu nie tyc??? :?ale?:
Pozdrawiam cieplutko, chociaz sie troche ochlodzilo..... :-D
 
Mana 



Dołączyła: 17 Gru 2010
Posty: 127
Skąd: Lizbona, Portugalia
Pomogła: 19 razy

 #101  Wysłany: 2011-03-06, 11:35  


Zebralo mi sie dzisiaj na uporzadkowanie mojej teczki z wynikami badan. Znalazlam w niej moje wyniki histo-pat sprzed kilku lat kiedy to rozpoznano u mnie Syndrom Gorlina. Jeden wynik dotyczy zmiany usunietej z zuchwy: rozpoznanie - carcinoma basocellulare, drugi ze zmian usunietych z uda i ramienia: epithelioma basocellulare adnexogenes cutis.
W zwiazku z tym mam pytanie czy to moglo miec jakis zwiazek z pozniejszym pojawieniem sie nowotworu piersi? Czy ma to jeszcze jakies znaczenie dzisiaj?
Robilam badanie BRCA1 i nie wykazalo mutacji.
Pamietam, ze wtedy mowiono mi, ze sa to zmiany lagodne.... Ale chyba to nie do konca jest prawda....
Bede wdzieczna jesli ktos znajdzie chwile czasu i rozjasni moje watpliwosci...
Pozrawiam serdecznie :)
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #102  Wysłany: 2011-03-06, 12:05  


Carcinoma basocellulare: podstawowe informacje w wikipedii, więcej np. tutaj.
Jest to, pomimo tego, że złośliwy, dobrze rokujący nowotwór skóry.
Usunięty w całości daje praktycznie pewność powodzenia radykalności zabiegu.

Epithelioma basocellulare adnexogenes cutis: rak podstawnokomórkowy pochodzący od przydatków skóry.
Jest to ten sam typ, co poprzedni, o dobrym rokowaniu w przypadku chirurgicznego usunięcia zmiany.

Nie przypuszczam, aby te zmiany mogły mieć bezpośredni wpływ na wystąpienie raka piersi,
tym bardziej, że są to odmienne typy nowotworów.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Mana 



Dołączyła: 17 Gru 2010
Posty: 127
Skąd: Lizbona, Portugalia
Pomogła: 19 razy

 #103  Wysłany: 2011-03-06, 12:12  


Bardzo dziekuje za szybka i fachowa odpowiedz :flower:
 
Mana 



Dołączyła: 17 Gru 2010
Posty: 127
Skąd: Lizbona, Portugalia
Pomogła: 19 razy

 #104  Wysłany: 2011-03-08, 12:41  


Dostalam wczoraj pierwsza serie Paklitakselu, i jakies 2 zastrzyki, po ktorych mnie doslownie scielo, tak ze przespalam cala chemie. Mam pytanie, zauwazylam u siebie dzisiaj rano wysypke na twarzy, czy moze to miec zwiazek z chemia? Dodam, ze dzisiaj nie mam dostepu do lekarza, bo moi kochani portugalczycy swietuja karnawal.
Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie.... :-D
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #105  Wysłany: 2011-03-08, 13:06  


Mana napisał/a:
czy moze to miec zwiazek z chemia?

Czy może ? Na pewno może. A czy ma ? Pewności co do tego nie ma, ale myślę, że to prawdopodobne.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group