1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
guz koloru bialego na watrobie czy to rak?????
Autor Wiadomość
jajko267 


Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 10

 #1  Wysłany: 2011-09-20, 21:25  guz koloru bialego na watrobie czy to rak?????


witam!!!!
moja mam miala dwa lata temu guzajelita ktory zostal wyciety,byla chemioteriapia,a teraz nagle sie okazalo ze jest jakis guz koloru bialego na watrobie.Czy to rak czy to poprostu zwqapnienie,poniezej daje wyniki badan.Dzieki

rezonans

watroba nie powiekszona,w jej zakresie na granicy segmentow I,IV,VIII obecny lity patologiczny obszar tkankowy o nierownym obrysie, nieco niejednorodny,hypointensywny w obrazach t1 zaleznych,slabo hyperintensywny w obrazach t2 zaleznych,po podaniu sroda kontrastowego ulegajacy znacznie niejednorodnemu,miernemu wzmocnieniu glownie centralnie i na granicy z prawidlowym miaszem watroby,z ogniskami bez wzmocnienia.Zmiana ta osiaga maksymalne wymiary: 5,3x3,9x4,8 cm,nieco modeluje od przodu ZGD.pozatym watroba bez zmian ogniskowych o jednorodnym sygnale miaszu.Pecherzyk zolciowy prawidlowej wielkosci,cienkoscienny,bez patologicznych ubytkow sygnalu.Drogi zolciowe wewnatrzwatrobowe i zewnatrzwatrobowe nie poszerzone(PZW 4mm) o prawidlowym przebiegu i sygnale,bez obecnosci ubytkow sygnalu magacych odpowiadac zlogom.Trzustka nie powiekszona,o jednoronym sygnale miaszu,bez zmian ogniskowych.Przewod Wirsunga prawidlowy.Przewody trzustkowe I-rzedowe niewidoczne.Sledziona w badaniu MR prawidlowe.Nadnercza bez zmian.W nerce prawej obecna torbiel korowa o max. wym. 12mm.Pozatym nerki bez zmian ogniskowych,polozenia i wielkosci struktury prawidlowej,bez cech zastoju,wydzielaja mocz kontrastowy.Obszar jelitowy,zoladek bez uchwytnych zmian.Duze naczynia w jamie brzusznej prawidlowe.Wezly chlonne zaotrzewnowe nie powiekszone.Wolnego plynu w jamie brzusznej nie stwierdza sie.

Wn. MR guz watroby-prawd.meta.
tarbiel nerki prawej



tomografia punktowe zwapnienia zlewajace sie w srodku
watroba nie powiekszona w segmencie IV przysrodkowo nieco powyzej zyly glownej dolnej zmiana ogniskowa 47x34mm hipodensyjna na obrzezach w fazie natywnej w czesci centralnej liczne punktowe zwapniena zlewajace sie w srodku.

markery w normie a bilirubina 1,62
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #2  Wysłany: 2011-09-20, 21:47  


Prawdopodobnie jest to przerzut raka jelita grubego do wątroby.

Najistotniejsze w tej sytuacji jest ustalenie czy jest on operacyjny (konieczna pilna konsultacja z chirurgiem-onkologiem). Czy mama jest pod opieką Centrum Onkologii?
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
jajko267 


Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 10

 #3  Wysłany: 2011-09-20, 23:35  


mama ma wizyte za 2 dni u jakiejs lekarki i ona ma zdecydowac co dalej,kurde myslalem jednak ze to nie rak ,bo jesden z lakarzy powiedzial ze to mu dziwnie wyglada bo guz przerzutowy ma kolor czarny ,a to ma kolor bialy i stwirdzil ze to moga byc jakies zwapnienia
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #4  Wysłany: 2011-09-20, 23:54  


Jeśli zmiana ma charakter lity i modeluje żyłę główną dolną to najpewniej jest to jednak guz.
Taki jest również wniosek radiologa opisującego MRI.

Na konsultację z chirurgiem-onkologiem koniecznie należy zabrać płytkę (a nie wyłącznie opis), to bardzo ważne.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
jajko267 


Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 10

 #5  Wysłany: 2011-09-21, 20:24  


no Mama na jutro konsultacje z pania onkolog ,ktora rowniez specjalizuje sie w chemioterapiach,ale pewnie skonczy sie tak ze dostanie skierowanie do chirurga
 
jajko267 


Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 10

 #6  Wysłany: 2011-09-23, 20:01  


czy kojarzy ktos z was profesora Nyckowskiego z onkolmedu w warszawie ,bo moze mama bedzie miala u niego konsulatacje i moze pozniej operacje i tak sie zastanawiam czy to dobry lekarz

[ Dodano: 2011-09-24, 19:29 ]
a moze zna ktos jakiegos dobrego specjaliste w warszawie od watroby
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #7  Wysłany: 2011-09-25, 15:55  


hmm profesor Nyckowski kojarzy mi się ze szpitalem na Banacha jeżeli mówimy o tym samym to profesor w porządku nie mialam z nim styczności ale panie z mojego pokoju miały i bardzo chwaliły i jeżeli chodzi o oddział naprawdę polecam fachowa opieka po operacji pielęgniarki bardzo sympatyczne i duże zainteresowanie lekarzy , jezeli chodzi o wątrobę tzn nowotwój wątroby polecam doktor Omyłę ze szpitala MSWiA przy ulicy wołowskiej pani doktor specjalizuje się właśnie w wątrobie tzn nowotwory wątroby i ma pojęcie wiem bo się u niej leczę nic nie ukrywa i mów szcerą nieraz bolesną prawde nie owija w bawełnę mówi jak jest.
pozdrawiam i trzymam kciuki
 
jajko267 


Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 10

 #8  Wysłany: 2011-09-26, 15:33  


sorki zle napisalem,ale lekarka powiedziala ze on przyjmuje w onkolmedzie a to nie prawda ,poprostu cos sie jej pomylilo,takze dzieki za info i narazie chcemy zapisac ja do nyckowskiego,a jak sie nie da to zobaczymy.a ty jak sie czujesz,jak twoj nowotror,udalo ci sie go pokonac
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #9  Wysłany: 2011-09-26, 20:34  


ja mam pierwotnego raka wątroby niestety choroba ciągle postępuje skończyłam już 2 chemie które nie dały praktycznie żadnych postępów w zwalczeniu tego nowotworu za tydzień zaczynam 3 chemie i mam nadzieje że zatrzyma rozwój choroby bo mam małego synka i musze go przecierz wychowac dlatego nie poddaje się. Zobaczymy co dalej będzie.... mam nadzieje że dobre wieści w końcu do mnie dotrą :) jeżeli chodzi o chirurgów i wątrobę to naprawdę polecam klinikę na Banacha poczytaj w necie o niej lekarze naprawdę super podejście do pacjęta niewaznie ile ma lat każdego traktują tak samo
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #10  Wysłany: 2011-09-26, 20:37  


mania, mam nadzieję, że doczekasz się dobrych wieści i chemia w końcu poskutkuje i spuści łomot rakowi :rrr:
Pozdrawiam
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
jajko267 


Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 10

 #11  Wysłany: 2011-09-29, 21:36  


kurcze na wstepie chcialem napisac ze bardzo mi przykro ze cie tak meczy go gowniane raczysko i trzymam za ciebie kciuki i zycze powodzenia ,bo tak jak powiedzialas masz dla kogo zyc,mam nadzieje ze wyzdrowiejesz i bedziesz sie cieszyc pelnia zycia,wracajac do mojej Mamy to ma wizyte w przyszlym tygodniu u Nyckowskiego czyli chyba na banacha tak jak polecalas,jakos nawet jej sie tak szybko dostac udalo ,takze mam nadzieje ze tez szybko podejma jakies decyzje i ze tez jej sie uda wygrac.Pozdrawiam
 
jajko267 


Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 10

 #12  Wysłany: 2011-10-09, 17:47  


witam ponownie,mama byla u doktora (...) i podobno masakra Jechali ponad 400 kilometrow ,powiedzial tylko ze nie operacyjny i wyslal matke na termoablacje do gdanska ,czyli na drugi koniec polski bo mam mieszka w przemyslu

i teraz pytanie czy znacie jakies dobre kliniki robiace termoablacja na lubelszczyznie,do gdynia to kawal drogi ,a przeciez trzeba pojechac na konsultacje ,a pozniej nie wiadomo ile razy jeszcze.Znalazlem na necie ze doktor wojciech polkowski z lublina jest bardzo dobry,ale nie wiem i moze ktos tutaj ma jakies info o nim

[ Komentarz dodany przez Moderatora: DumSpiro-Spero: 2011-10-09, 18:10 ]
Część postu została ukryta (była sprzeczna z Regulaminem Forum).
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #13  Wysłany: 2011-10-09, 17:56  


Bardzo proszę o opanowanie emocji. Dodatkowo zapoznaj się ponownie z regulaminem - część II punkt 15.
_________________
 
jajko267 


Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 10

 #14  Wysłany: 2011-10-09, 19:29  


przepraszam,ale emocje biora gore,obiecuje poprawe
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #15  Wysłany: 2011-10-09, 19:45  


jajko267 napisał/a:
wyslal matke na termoablacje do gdanska

Nie zrobił tego bezpodstawnie. Ośrodek gdański ma największe doświadczenie odnośnie termoablacji w całej Polsce. Podejmuje się leczenia przypadków trudnych, osiąga najlepsze wyniki i najmniejszą ilość powikłań po zabiegu.

Do gdańskiego ośrodka przyjeżdżają pacjenci z całej Polski.

Polecam lekturę odnośników:
» Termoablacja guzów wątroby - rozmowa z dr Dariuszem Zadrożnym (Gdańsk) «
» Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku - Klinika Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Transplantacyjnej - termoablacja «

Z UCK można się najpierw skontaktować i wstępnie skonsultować możliwość termoablacji drogą elektroniczną.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group