1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór złośliwy nienabłonkowy endometrium
Autor Wiadomość
natK 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 112
Pomogła: 8 razy

 #106  Wysłany: 2015-08-18, 11:59  


Dziękuję Wam bardzo za słowa otuchy i zagrzanie do boju!

Nie powiem, że czuje się dobrze, ale wiem, że za parę dni mój stan się poprawi i zacznę myśleć już trzeźwo i racjonalnie.

I na 90% wrócę na następny kurs chemioterapii, chcę wyzdrowieć i żyć normalnie, bo właśnie tego mi najbardziej brakuje w szpitalu, normalnego życia, codziennych zajęć, pracy.

Pozdrawiam serdecznie.
 
grana58 


Dołączyła: 06 Paź 2014
Posty: 11
Pomogła: 3 razy

 #107  Wysłany: 2015-08-21, 12:54  


Witaj Natk! Ciesze sie ze troche poprawilo sie Twoje samopoczucie.Czy regularnie robisz morfologie krwi?Pozdrawiam Cie serdecznie. :tull:

Grazyna
_________________
grana58
 
wronka 



Dołączyła: 09 Maj 2011
Posty: 117
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 11 razy

 #108  Wysłany: 2015-08-21, 22:58  


natK-Życzę dużo siły i wiary. Czytając Twoje posty na forum widać, że Jesteś bardzo rozsądna i świadoma Swej choroby. Musisz to przetrwać-innej rady nie ma. Tak mądra osoba na pewno ma wspaniałego Męża i rodzinę dla których warto walczyć. Zawsze źle być nie może, więc głowa do góry :flower: :in_love:
 
Celestyna 


Dołączyła: 30 Kwi 2014
Posty: 41
Pomogła: 3 razy

 #109  Wysłany: 2015-08-30, 02:25  


Witaj natK! :) Miałam podobną diagnozę, tyle, ze ciut gorszą, bo naciek przekraczał 50% grubości ściany macicy. Guz, też miałam 5 cm. Wlewów miałam 6 co 3 tygodnie, więc inna metoda. Znosiłam to dobrze. Chcę Ci napisać, że w maju minął rok od operacji, a ja czuję się w pełni sił.
Myślę, że 4-dniowe wlewy są bardziej wyczerpujące niż 5-godzinne (raz na 3 tygodnie), które mi aplikowano. Sąsiedztwo chorych też Cię dodatkowo dołuje. Ja poradziłam sobie z psychiką dość radykalnie; po pierwszym szoku, kiedy non stop studiowałam mój przypadek- dosłownie 4 doby nieustannej lektury - powiedziałam dość! - to jest zbyt poważne, by poprzestać na "ziemskich" lekarzach. Oddałam się pod opiekę Pana Boga, za pośrednictwem św. Jerzego Popiełuszki. Co się stało? Jak ręką odjął - minął stress. Ogarnął mnie całkowity spokój, który trwa do dziś. Nie wiem natK jak jest u Ciebie z wiarą, ale ona na prawdę czyni cuda. Nie były mi potrzebne żadne uspokajacze, o psychoterapii nawet nie pomyślałam i nigdy z niej nie skorzystam. Nie ma lepszej psychoterapii niż modlitwa. A ile znaczy zdrowa psychika w chorobie- z pewnością wiesz.
Kluczową sprawą w leczeniu jest NASTAWIENIE.
Na koniec powiem Ci natK co Ci grozi. Otóż grozi Ci co najmniej 60 lat życia w dobrym zdrowiu! :) :) :) I musisz się na to nastawić :-D

Ściskam Cię serdecznie i będę pamiętała: +++
 
natK 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 112
Pomogła: 8 razy

 #110  Wysłany: 2015-09-16, 21:42  


Pojechałam na kolejny kurs chemioterapii, jednak psychika zrobiła swoje i nie rozpoczęłam go, a wróciłam do domu, mimo, że chciałam i byłam przygotowana.

Dziś zrobiłam sobie rtg płuc i TK jamy brzusznej i miednicy.
RTG - wszystko ok.
A TK przedstawia się tak jak w załączniku, w porównaniu z poprzednim rezonansem nie ma już węzłów chłonnych tak powiększonych. Co ma myśleć o tym wyniku TK?


tk.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 2557 raz(y) 195,77 KB

 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #111  Wysłany: 2015-09-20, 21:17  


natK napisał/a:
Co ma myśleć o tym wyniku TK?

Zapytałbym lekarza, jak ocenia te powiększone do 15 mm węzły chłonne,
czy widzi tu jakieś potencjalne onkologiczne podejrzenie ?

Poza tym zapisy wydają się nie zawierać informacji niepokojących.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
natK 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 112
Pomogła: 8 razy

 #112  Wysłany: 2015-09-20, 21:52  


Richelieu, dzięki, zapytam dokładniej o to na wizycie, ale chciałam się nieco dowiedzieć wcześniej, żeby wiedzieć o czym rozmawiać. Węzły znacznie zmniejszyły się bo jeszcze w maju na rezonansie były wyszczególnione: w pachwinie 40x15, 22x15, 15x20, przy naczyniach biodrowych 14x5.
 
MartaAs 


Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 2

 #113  Wysłany: 2015-10-06, 20:29  


Hej NatK - czytałam Twoją historię od początku- bardzo Ci kibicuję :) w drodze o 100% zdrowia :)
jak się czujesz kochana ????
 
natK 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 112
Pomogła: 8 razy

 #114  Wysłany: 2015-10-11, 20:48  


Czuję się dobrze, niedługo kolejna chemioterapia, przeszłam ze schematu MAI na samą doksorubicynę w krótkim wlewie, który jestem w stanie przejść, choć też czuje się źle to jednak mogę te samopoczucie przejść w domu co działa na mnie "kojąco" i na duży plus na psychikę.

Jeszcze 2 wlewy i mam wielką nadzieję, że zostanie mi tylko kontrolowanie, ale nadzieja nadzieją a co przyniesie życie to inna bajka..
 
natK 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 112
Pomogła: 8 razy

 #115  Wysłany: 2015-10-15, 16:37  


Miałam badania przed kolejnym wlewem, morfologia i inne ok ale miałam też badanie LDH gdzie norma jest do 200, a ja mam 242, co to może oznaczać?
 
Basia2000 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 546
Pomogła: 188 razy

 #116  Wysłany: 2015-10-15, 20:33  


Dehydrogenaza mleczanowa w jednostkach U/l jest norma od 120-230, u Ciebie podwyższona jest nieznacznie,LDH to enzym przenikający do surowicy krwi w wyniku obumarcia komórek lub zwiększonej przepuszczalności błony komórkowej wywołanej przez toksyny lub zachwianie równowagi jonowej krwi. Znaczne podwyższenie tego enzymu obserwuje się podczas i po zawale serca, w przypadku wirusowego zapalenia wątroby,nowotworów wątroby, czerniaków, uszkodzenia mięśni, anemii,zapaleniu płuc, zapaleniu nerek, ostrym zapaleniu trzustki.
W Twoim przypadku nieznaczne podwyższenie LDH może wynikać z tego, że jesteś w trakcie chemioterapii, ale zapytaj lekarza co o tym sądzi.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #117  Wysłany: 2015-10-15, 21:18  


Czy to LDH wcześniej było mierzone? Czy było w normie?
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
natK 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 112
Pomogła: 8 razy

 #118  Wysłany: 2015-10-15, 21:45  


JustynaS1975 napisał/a:
Czy to LDH wcześniej było mierzone? Czy było w normie?


Nie, to pierwszy raz jak było mierzone. Czy teraz powinnam je mierzyć regularnie?
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #119  Wysłany: 2015-10-15, 21:52  


Na razie jest informacja o jednym takim 'podniesieniu poziomu LDH' i nie taki wielkim. Ale warto je sprawdzać i obserwować czy rośnie.

Tak jak pisze Basia, wzrost LDH może być po chemii.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
natK 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 112
Pomogła: 8 razy

 #120  Wysłany: 2015-11-06, 16:11  


I jestem po ostatnim wlewie doksorubicyny, i co teraz?

Jakie badania powinnam mieć zrobione? Co jaki czas, są do tego jakieś wytyczne?

Muszę umówić się na wizytę z moją Panią doktor. Ale to niedługo, na razie muszę po wlewie odpocząć, zawsze to jest około 10 dni, żebym była pełna sił.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group