1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór złośliwy jelita grubego
Autor Wiadomość
.Karolina. 


Dołączyła: 20 Cze 2012
Posty: 29
Skąd: Warszawa
Pomogła: 4 razy

 #1  Wysłany: 2013-01-03, 15:42  Nowotwór złośliwy jelita grubego


Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby znajdują się w => tym wątku <=.



Witam serdecznie.

Na samym początku jako, że pierwszy raz piszę w tym roku pragnę złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji nowego roku. Siły, wiary nadziei a przede wszystkim zdrowia. Jeśli ono będzie wszystko inne przyjdzie z łatwością!

Teraz ta mniej szczęśliwa część. Jakiś czas temu już prosiłam o pomoc w interpretacji wyników badania dla Babci zmagającej się z chorobą. Nie pomyślałabym wtedy, że teraz będę prosić ponownie o pomoc w interpretacji tyle, że dla mojego taty :(

Przed świętami udał się do przychodni bo bolała go lewa noga, akurat traf chciał, że w przychodni był jakiś problem i odsyłali do najbliższego szpitala na izbę przyjęć.
W wielkim skrócie poszedł z bólem nogi wyszedł z wyrokiem. Słysząc to załamało mi się w jednej chwili życie. Mój tatuś chory i to ciężko :(

Błagam w wolnej chwili o pomoc w zrozumieniu tego co otrzymaliśmy przy wypisie. Na dzisiaj otrzymaliśmy skierowanie do CO na Wawelskiej, a tam ponowne skierowanie na 18 stycznia nw pobranie wycinka do histopatologi? Nie wiem czy dobrze powtarzam. Lekarz jedynie powiedział, że podlega leczeniu. Załączam wyniki badań bo nie byłabym w stanie ich przepisać. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam cieplutko
Karolina.











skanuj0001.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1538 raz(y) 318,98 KB

skanuj0002.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1665 raz(y) 360,16 KB

skanuj0003.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1563 raz(y) 426,02 KB

skanuj0004.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1607 raz(y) 431,17 KB

skanuj0005.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1625 raz(y) 471,94 KB

 
Irka 



Dołączyła: 14 Mar 2011
Posty: 136
Pomogła: 41 razy

 #2  Wysłany: 2013-01-03, 16:00  


Wygląda to na nowotwór jelita z (prawdopodobnie) przerzutami do wątroby i płuc.
Zapewne, zostanie zlecone badanie Pet.
 
.Karolina. 


Dołączyła: 20 Cze 2012
Posty: 29
Skąd: Warszawa
Pomogła: 4 razy

 #3  Wysłany: 2013-01-03, 16:05  


Dziękuje za tak szybką odpowiedź.
Pogodziłam się z faktem istnienia choroby, ale żeby tak żadnych objawów? Ani jednego? Wszystko jak zawsze nawet teraz... jedynym objawem to boląca noga, która jak to dzisiaj onkolog powiedział może nie boleć od tego tylko z jakiejś innej przyczyny :(
Tata się załamał, mama dzieli czas pomiędzy teraz chorego tatę i chorą babcię, jak tu być wsparciem? Nawet nie wiem jak się zachowywać;( Czy nadal wypada żartować, śmiać się? Przepraszam za to wylewanie żali, ale ja chyba przestaję panować nad tym co myślę i mówi,ę ;(((
 
betsi 



Dołączyła: 03 Sty 2013
Posty: 1068
Pomogła: 107 razy

 #4  Wysłany: 2013-01-03, 16:33  


Bardzo mi przykro w powodu twojego taty :-( Ale powiedz mi, poszedł z bólem nogi, i okazało się, że ma raka? nie miał wcześniej żadnych objawów?
 
.Karolina. 


Dołączyła: 20 Cze 2012
Posty: 29
Skąd: Warszawa
Pomogła: 4 razy

 #5  Wysłany: 2013-01-03, 16:52  


Żadnych, nic co dałoby do myślenia. Nic z tego co szukałam w internecie tzn jakie objawy, pytałam się Go o najbardziej krępujące rzeczy i sam w szoku, że taka diagnoza. Gdybyśmy coś wcześniej zauważyli to biegiem zaciągnęłabym do lekarza, a tak poszedł z jednym wyszedł z dramatem :( Dlatego to taki szok. Na domiar złego wszystko się działo przed świętami, babcia dostała zawału, tata znalazł się w szpitalu co jak się później okazało pewnie dobrze, że tam poszedł, przypadek losu. Tydzień przed wigilią mój mąż miał wypadek samochodowy. Dlatego tak ciężki był to okres i dlatego pewnie jestem taka rozżalona :( :( :(
_________________
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to walczyć do sa­mego końca...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2013-01-03, 18:11  


Niestety wyniki badań wskazują na gruczolakoraka jelita grubego o średnim stopniu złośliwości histologicznej (G2), z mnogimi przerzutami do wątroby oraz możliwymi przerzutami do płuc.

W jakim celu ma być wykonane kolejne pobranie wycinków do badania?
_________________
 
.Karolina. 


Dołączyła: 20 Cze 2012
Posty: 29
Skąd: Warszawa
Pomogła: 4 razy

 #7  Wysłany: 2013-01-03, 18:34  


Tak naprawdę nie wiem, skierowanie mamy na 18 stycznia do histopatologa, wspominali o podaniu chemii może chcą dobrac odpowiednią? Może chcą miec własną dokuemntację?
Co to znaczy średni stopień złośliwości? Jest nadzieja? :(
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #8  Wysłany: 2013-01-03, 18:46  


Karolina, nadzieja jest zawsze i trzeba wierzyć ze będzie dobrze. Moja mamcia rozpoznanie guza esicy Adnocarcinoma G1 z preparatu pobranego podczas kolonoskopii w październiku 2011r. ze zmianami w wątrobie o charakterze meta po chemii skończonej w kwietniu ubiegłego roku z perspektywą operacji tych zmian (guz z jelita zniknął po chemii) 12 lutego roku obecnego żyje i dobrze się czuje, wiadomo jest że w każdej chwili może coś "wyskoczyć" ale nie patrzę na żadne rokowania i takie tam tylko cały czas mam nadzieję i walczymy ( z tego też powodu przenieśliśmy się z jednego ośrodka w którym operacji nie chcieli się podjąć do innego). Jeżeli masz jakieś pytania to pisz na priv i zajrzyj do mojego wątku może coś pomoże. Zazwyczaj nieszczęścia chodzą parami wiec musisz być teraz silna dla swoich bliskich, pozdrawiam serdecznie życząc tylko dobrych wiadomości.
Małgosia
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #9  Wysłany: 2013-01-03, 18:57  


.Karolina. napisał/a:
Co to znaczy średni stopień złośliwości? Jest nadzieja?

Nowotwór jest niestety w najwyższym - IV - stadium zaawansowania, jednak jeśli stan pacjenta będzie na to pozwalał, zapewne włączona zostanie chemioterapia. Wówczas zobaczymy jak zadziała.
_________________
 
.Karolina. 


Dołączyła: 20 Cze 2012
Posty: 29
Skąd: Warszawa
Pomogła: 4 razy

 #10  Wysłany: 2013-01-03, 21:51  


IV stopień czyli rozumiem bardzo źle? :(
A lekarz jeszcze dzisiaj powiedział, że nie jest to tak zaawansowane, żeby traktować to jako wyrok tylko czekać na chemię i brać się za leczenie :( ehh :(
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #11  Wysłany: 2013-01-03, 22:13  


Chemioterapia to również leczenie, także jeśli stan pozwoli, lekarze pewnie zdecydują się na taką opcję.
_________________
 
.Karolina. 


Dołączyła: 20 Cze 2012
Posty: 29
Skąd: Warszawa
Pomogła: 4 razy

 #12  Wysłany: 2013-01-03, 23:24  


Dobił mnie przedostatni post...A miałam nadzieję. Choć sama nie wiem mam ją dalej. Lekarz powiedział, że trzeba to jak najszybciej leczyć.
I pomyśleć, że po tacie nic nie widać, ani jednego objawu czy czegokolwiek co wskazywałoby na tak zaawansowaną chorobę ;( eh
I do tego ten IV stopień... ;( Rozumiem, że dlatego IV bo są przerzuty?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #13  Wysłany: 2013-01-04, 07:35  


.Karolina. napisał/a:
Rozumiem, że dlatego IV bo są przerzuty?

Z powodu mnogich przerzutów odległych do wątroby (i być może do płuc).
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group