1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór w obrębie żuchwy (KCOT)
Autor Wiadomość
dortyy1989 


Dołączyła: 13 Lis 2012
Posty: 6

 #1  Wysłany: 2012-11-13, 15:07  Nowotwór w obrębie żuchwy (KCOT)


Witam,
Chciałabym prosić o poradę.

Sprawa toczy się od początku tego roku,
jestem po jednym zabiegu operacyjnym w którym została wycięta przednia ściana żuchwy
i pobrany wycinek do badania histopatologicznego. Wynik: Keratocistitis odentogenica

Mówiono że to nic strasznego, tylko torbiel.
Wybaczcie moją panikę, ale jestem młodą osobą i nie wiem kompletnie jak sobie z tym wszystkim poradzić.
Już pierwszy zabieg był dla mnie traumą, nikt w rodzinie nie był w takiej sytuacji, a tu narkoza, wycinanie jakaś masakra! ;(
strach, panika po czym po upływie 5 miesięcy idę do kontroli i słyszę jedź do centrum onkologii do gliwic.... szok...
nowotwór, fakt niezłośliwy i dziękuję za to Bogu,
ale wszystko dzieje się poza mną, lekarze milczą, jedyne co to półsłówka, resekcja, przeszczep, rekonstrukcja...
a co i jak dalej nie wiem, chodzę prywatnie do lekarzy ale i tak nadal stoję w miejscu,
resekcja żuchwy?
jak będę wyglądać? jak będę żyć? Czy będę mogła jeść, pić?
jeśli ktoś spotkał się z podobną sytuacją bardzo proszę o jakieś informację.

pozdrawiam Dorota
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #2  Wysłany: 2012-11-13, 15:12  


Najpierw postaraj się uspokoić. Nowotwór łagodny nie jest tragedią.
Z moich doświadczeń wynika, że najlepszymi lekarzami są szpitalnicy, więc pomysł udania się do CO w Gliwicach jest lepszy niż chodzenie po "prywaciarzach". Zostaniesz tam dokładnie przebadana, i poddana, w razie oczywiście potrzeby, szybkiej i fachowej terapii.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
dortyy1989 


Dołączyła: 13 Lis 2012
Posty: 6

 #3  Wysłany: 2012-11-13, 15:22  


Tak tylko problem tkwi w tym, że tam stwierdzili że nie rozumieją czemu mój chirurg mnie tam skierował i znów odesłali, ja już nie mam nerwów;( teraz idę prywatnie do ośrodka w którym są również bardzo dobrzy fachowcy, cóż będę musiała to zrobić za pieniądze :uuu: przyjmuję tam ordynator szpitala w którym miałam rozpoczęte leczenie... szlak mnie trafia bo na NFZ cholery można dostać pół roku czekałam na termin, zmiana zdążyła się powiększyć w tym czasie po operacji znów się zmniejszyła ale od razu powiedziano mi że może znów rosnąć;( więc nie mam wyjścia, jutro właśnie udaję się do tego centrum prywatnego i już w nocy spania nie miałam, macie jakąs receptę na zapomnienie o czymś takim?
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #4  Wysłany: 2012-11-13, 15:23  


No ja mam, ale się nie nadaje do publikacji... :mrgreen:
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
dortyy1989 


Dołączyła: 13 Lis 2012
Posty: 6

 #5  Wysłany: 2012-11-13, 16:49  


brzmi kusząco:D
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #6  Wysłany: 2012-11-22, 23:12  


dortyy1989 napisał/a:
Wynik: Keratocistitis odentogenica

Zębopochodna torbiel rogowaciejąca.
KCOT (keratocystic odontogenic tumor) = zębopochodny guz keratocystyczny (rogowatotorbielowy).

dortyy1989 napisał/a:
jeśli ktoś spotkał się z podobną sytuacją bardzo proszę o jakieś informację.

Zapoznaj się z tymi pracami:
http://czas.stomat.net/upload/articles/10/920.pdf
http://members.multimania...te%20parteI.pdf

dortyy1989 napisał/a:
resekcja, przeszczep, rekonstrukcja...
[...]
jak będę wyglądać? jak będę żyć? Czy będę mogła jeść, pić?

Po wykonaniu tych zabiegów z czasem wszystko powinno wrócić do normy,
jednak ocena po jakim czasie i czy pozostaną jakieś ślady po przeprowadzonym leczeniu
(możliwe, że uda się wszystko tak dobrze, iż nie będzie widocznych zmian)
należy do Twojego lekarza, znającego Twoją sytuację, rozległość zmian i zakres leczenia.

Na Twoje żądanie, jako osoby najbardziej zainteresowanej, lekarz powinien udostępnić Ci wszystkie informacje
dotyczące Twojego stanu zdrowia i prowadzonego / planowanego leczenia.
Często zdarza się, że lekarze unikają zbyt szczegółowych rozmów z pacjentami nie przygotowanymi merytorycznie do rozmowy na ten temat, być może to jest przyczyna, o której mówisz, że lekarze milczą.
Aby zachęcić ich do rozmowy, spróbuj się do niej odpowiednio przygotować (zobacz ten post "Przygotowanie do rozmowy").
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
dortyy1989 


Dołączyła: 13 Lis 2012
Posty: 6

 #7  Wysłany: 2012-12-01, 18:36  


Dziękuję za odzew, niestety tomograf nie wyszedł pozytywnie;( okazało się że zmiana niszczy strukturę kości, dosłownie w dwóch miejscach na przebiegu kości są luki, lekarz oznajmił że nie jest za dobrze, że odpada wypełnienie gruzem, więc przeszczep ile w ogóle trwa taka operacja resekcja żuchwy z jednoczesną rekonstrukcją? Mam nadzieję że wszystko się ułoży;)
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #8  Wysłany: 2012-12-02, 11:42  


dortyy1989 napisał/a:
ile w ogóle trwa taka operacja resekcja żuchwy z jednoczesną rekonstrukcją?

To zależy od wielu rzeczy: dokładne umiejscowienie zmiany, dostęp do rekonstruowanego obszaru, jego rozległość ...
Zabieg w zależności od stopnia skomplikowania może trwać nawet kilka godzin, może także mniej,
więcej na ten temat mógłby powiedzieć Twój lekarz, tutaj możemy sobie tylko pogdybać.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
malamii 


Dołączyła: 19 Sty 2015
Posty: 2

 #9  Wysłany: 2015-01-20, 07:24  


dortyy, jak potoczyła się Twoja sprawa? Mam podoby problem. Gdzie podjęłaś leczenie? Pozdrowienia. :)
 
fnellyf 


Dołączyła: 06 Mar 2016
Posty: 1

 #10  Wysłany: 2016-03-06, 22:18  podbijam


Też mam ten problem, duża część żuchwy jest zaatakowana. Szukam osób w podobnej sytuacji.
 
Ania263 


Dołączyła: 10 Mar 2016
Posty: 2

 #11  Wysłany: 2016-03-10, 01:55  


Ja w tej chwili przez to przechodze ale mam gorzej bo mam szczękościsk i nie mogę się tego pozbyć a musze i to szybko bo tak mi w szpitalu powiedzieli. Kazali pozbyć się szczękościsku, wyleczyć kanałowo prawą dolną szóstke i siódemkę ktore rozwalił mi guz i potem zgłosić się do szpitala na pobranie wycinku do badań. Łatwo nie jest bo mam mnóstwo spraw na głowie, wychowuje sama córkę i nie wyobrażam sobie na dzień dzisiejszy żebym musiała mieć usunięty jakiś fragment żuchwy. W domu nikt nie rozumie przez co przechodze.
 
Kuba 2000 


Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 1

 #12  Wysłany: 2017-10-28, 16:22  Hirurgia w Poznaniu ul Przybyszewskiego 49


Najlepsza klklinika jestem po 4 operacji kcot czyli wyluszczenie torbieli dużej wielkości zajmował 8 cm całego trzonu żuchwy po roku co prawda osłabiona mam szczękę nie wszystko pogryze ale idzie żyć jestem zadowolony z opieki i fachowych zabiegów
 
Ania263 


Dołączyła: 10 Mar 2016
Posty: 2

 #13  Wysłany: 2017-10-28, 18:44  


A miałeś może szczękościsk zanim dowiedziałeś się że masz guza? Czy wystąpiło u Ciebie drętwienie warg i części twarzy? U mnie niestety to zostało.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group