1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
NOWOTWÓR PRZEŁYKU
Autor Wiadomość
JZ0509 


Dołączyła: 17 Paź 2012
Posty: 50
Pomogła: 1 raz

 #46  Wysłany: 2013-05-22, 20:19  


Oczywiście zgadzam się ze wszystkim. Ku temu zmierzam w rozmowach, decyzja trudna ale myslę, że będzie ok.
Mam wiele wątpliwości co do ostatniej wizyty i wyników. Trudno uwierzyć, że już nic nie będą robić.

Podaję ostatnie wyniki, może ktoś coś wyjaśni. Wiem co mówił lekarz ale ....

TK:
W IV segmencie wątroby ognisko niższej densyjności ulegające obwodowemu wzmocnieniu kontrastowemu wielkości 2,1 cm. W fazie wrotnej w II segmencie wątroby słabo wyodrębnia się nieregularny obsza niższej gęstości miąższu wątroby, wielkości do 1 cm, niewidoczny w pozostałych fazach badania. Poza tym wątroba bez ognisk patalogicznego wzmocnienia kontrastowego.
Drogi żólciowe zewn i wewn.wątrobowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy o wąskim świetle bez widocznych złogów.
Znaczne pogrubienie ściany okolicy wpustu żołądka, jak również widocznej, dolnej części przełyku. W okolicy wpustu przy I semencie wątroby masa węzłowa wielkości do 2 cm. Obok kilka okrąglawych nieprawidłowych węzłów chłonnych wielkości do 1,1 cm. Zaodnogowo po stronie prawej kilka okrąglawych węzłów chłonnych wielkości do 0,8 cm. Poniżej w przestrzeni zaotrzewnowej węzły chłonne dość liczne wielkości poniżej do 0,7 cm.
Oba nadnercza nieznacznie grubsze jak w przypadku fizjologicznego przerostu. Obraz śledziony i trzustki bez cech patologii. Nerki bez cech zastoju, bez cech kamicy, wydzielanie zakontrastowanego moczu jednoczasowe. Prostata symetryczna, w wymiarze poprzecznym wielkości do 4,2 cm. Pęcherzyki nasienne symetryczne, niepogrubiałe. Pęcherz moczowy prawie pusty. Nasilona dyskopatia L4-L5, L5-S1 z wyostrzeniami tylno-bocznych krawędzi trzonów kręgów. W obrębie uwidocznionych w badaniu kości ognisk destrukcji nie stwierdza sie.
WNIOSKI: Obraz odpowiada naciekowi npl przełyku z przejściem na wpust z przerzutowo zmienionymi węzłami chłonnymi zaodnogowymi oraz w nadbrzuszu. Zmiana ogniskowa w II IV segmencie watroby, obraz budzi podejrzenie zmian wtórnych.

Prosze o ocenę. Nie mogę znieść mysli że już nic nie będzie robione w kwestii leczenia.
_________________
XYZ
 
JZ0509 


Dołączyła: 17 Paź 2012
Posty: 50
Pomogła: 1 raz

 #47  Wysłany: 2013-06-02, 12:56  


Dlaczego takie milczenie? Sodziewałam się jakickolwiek wiadomości i opinii a tu taka cisza.

Zdecydowalismy się na poszerzenie badań , robimy rezonans magnetyczny. Mam jeszcze jedno pytnie chodzi o leczenie terapią protonową czy ktoś ma jakies doswiadczenie jeżeli chodzi o zastosowanie jej w raku przełyku?
_________________
XYZ
 
JZ0509 


Dołączyła: 17 Paź 2012
Posty: 50
Pomogła: 1 raz

 #48  Wysłany: 2013-06-04, 23:39  


Nie rozumiem, czy już nikt tutaj nie wchodzi?
Mam jeszcze bardzo ważne pytanie, gdzie najlepiej zrobić gastrostomię? Nie wiemy do kogo sie udać? Chodzi o okolice Bielska Białej, tych, Jastrzębia Zdroju?
_________________
XYZ
 
JZ0509 


Dołączyła: 17 Paź 2012
Posty: 50
Pomogła: 1 raz

 #49  Wysłany: 2013-06-24, 23:03  gastrostomia


Witam, potrzebuję pomocy w sprawie gastrostomii. Ojciec jest już po zabiegu. Temat trudny, ale myślę że kilka dni i przyzwyczai się. Jednak mam pytania co do obsługi tego oraz ustalenia diety. Prosze o pomoc.
_________________
XYZ
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #50  Wysłany: 2013-06-25, 08:13  


Opieka nad pacjentem z gastrostomią odżywczą
_________________
 
JZ0509 


Dołączyła: 17 Paź 2012
Posty: 50
Pomogła: 1 raz

 #51  Wysłany: 2013-06-25, 08:36  


Dziekuję za odpowiedź. Czytałam to już, od kilku dni dokładnie wałkuję temat, myslałam, że pojawią sie uwagi wynikajace z praktyki. Jeszcze raz dziekuję
_________________
XYZ
 
JZ0509 


Dołączyła: 17 Paź 2012
Posty: 50
Pomogła: 1 raz

 #52  Wysłany: 2013-08-13, 00:05  


Czy słyszeliście o terapii protonami i jej skuteczności w raku przełyku? Jak sie ją przeprowadza?
_________________
XYZ
 
JZ0509 


Dołączyła: 17 Paź 2012
Posty: 50
Pomogła: 1 raz

 #53  Wysłany: 2013-08-24, 22:50  


Aktualnie jesteśmy po badaniach kontrolnych. Niestety choroba postępuje. Zlecono radioterapię paliatywną, 10 naświetlań. Da sie tym jakos zahamować wzrost guza?
_________________
XYZ
 
Lidia Bieńkowska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 1456
Skąd: Warszawa
Pomogła: 193 razy

 #54  Wysłany: 2013-08-25, 08:42  


JZ0509 napisał/a:
Da sie tym jakos zahamować wzrost guza?


Tak zmniejszyć wzrost guza, zmniejszyć ból i tym samym poprawić komfort życia
_________________
Lidia
Nauczmy się kochać ludzi....bo tak szybko odchodzą.
 
JZ0509 


Dołączyła: 17 Paź 2012
Posty: 50
Pomogła: 1 raz

 #55  Wysłany: 2013-08-28, 19:16  


Witam i ponownie prosze o pomoc. Obecnie tato ma radioterapię paliatywną. Wczoraj 1 naświetlenie. Dziś pojawiły sie wymioty, o przejżystej żółtawej barwie, mówił że czuł gorycz. Co to może być? Czy to skutek naświetlania?
Tato ma gastrostomię i nie je żadnych pokarmów, pije trochę wody. Dotychczas wypluwał ślinę.
_________________
XYZ
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #56  Wysłany: 2013-08-30, 10:06  


JZ0509 napisał/a:
Co to może być?

Przez internet to jak wróżenie z fusów - każdą taką dolegliwość należy zgłaszać lekarzowi prowadzącemu.
_________________
 
JZ0509 


Dołączyła: 17 Paź 2012
Posty: 50
Pomogła: 1 raz

 #57  Wysłany: 2013-08-30, 12:21  


a gdy nie wie? skutki naswietleń nie bo za wcześnie ...więc...
_________________
XYZ
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #58  Wysłany: 2013-08-30, 16:25  


Jeśli lekarz nie wie - jak rozumiem widział pacjenta, badał itp - to Forum internetowe, obawiam się, również może mieć kłopoty...
Co to znaczy "pojawiły się wymioty" - raz? Dwa? Kilkanaście? Kiedy - po wstaniu z pozycji leżącej? Bez różnicy w jakiej pozycji? Czy jest podawane coś p/wymiotnego?
Jakie są wyniki badań wątroby?
_________________
 
JZ0509 


Dołączyła: 17 Paź 2012
Posty: 50
Pomogła: 1 raz

 #59  Wysłany: 2013-08-30, 16:38  


Ogólnie są wymioty w postaci sliny, bo nie przechodzi przez przełyk. Jednak 1 dzień po naświetleniu bardzo męczyły go wymioty i był to przeżroczysta ale żółtawa, gorzkawa jakby ślina.

Narzie się uspokoiło i są takie jak były, gdy nagromadzi się slina nie przejdzie przez przełyk więc jest odruch wymiotny i wyplucie.
Badań nie robiono.
_________________
XYZ
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #60  Wysłany: 2013-08-30, 17:19  


Jeśli nie ma nowych dolegliwości, to może była to reakcja stresowa, być może jakieś chwilowe pogorszenie z racji nowego sposobu leczenia.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group