1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór jelita grubego-przerzuty do wątroby i płuc
Autor Wiadomość
sylwiax 


Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 37
Pomogła: 3 razy

 #16  Wysłany: 2014-04-11, 11:02  


Witam ponownie prosząc o rade

Babci spadły płytki krwi do 19 tys Pani onkolog powiedziała że chemie podają do 11 tys
czy istnieje jakiś sposób na podwyższenie płytek krwi?

Poza tym u Babci w porządku -jest ospała oczka jej się zamykają w następny czwartek ma mieć zrobione usg jamy brzusznej tak więc będzie wiadomo czy nowotwór nadal rośnie czy się zatrzymał
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #17  Wysłany: 2014-04-11, 11:10  


sylwiax napisał/a:
czy istnieje jakiś sposób na podwyższenie płytek krwi?

Można np. podać koncentrat płytek.
_________________
 
sylwiax 


Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 37
Pomogła: 3 razy

 #18  Wysłany: 2014-04-11, 11:18  


czy na podanie tego koncentratu plytek wymagane jest zlecenie lekarza onkologa
czy istnieją jakieś domowe sposoby? albo inne poza koncentratem?
Wypytuje aby przy następnej wizycie u lekarza być dobrze przygotowana na rozmowe
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #19  Wysłany: 2014-04-11, 12:15  


sylwiax napisał/a:
zy na podanie tego koncentratu plytek wymagane jest zlecenie lekarza onkologa

Niekoniecznie onkologa, ale na pewno lekarza specjalisty. Odbywa się to w szpitalu.

sylwiax napisał/a:
czy istnieją jakieś domowe sposoby?

Nie.
_________________
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #20  Wysłany: 2014-04-11, 17:46  


Gdy u mojej mamy po raz drugi nie podano chemii z uwagi na płytki przepisano jej sterydy i pomogło, wiec może u was lekarz kwalifikujący do chemii zdecyduje się na podanie leków.
pozdrawiam
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
sylwiax 


Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 37
Pomogła: 3 razy

 #21  Wysłany: 2014-04-17, 17:28  


Dzisiaj zastosowano 10 dawkę leczenia paliatrywnej chemii LeucovorinCa 33mg w 250ml 0,9%NaCl, 5Fu 680 mg iv

Zaskakujące wyniki:

początek chemii CEA - 867,71 ng/ml dzisiejsze wyniki CEA - 70,62 ng/ml
początek chemii Ca 19,9 - 11 295,33 U/ml dzisiejsze wyniki Ca 19,9 - 497,83 U/ml

ale to jeszcze nie wszystko:

wynik USG z 05.02.2014
Wątroba niejednorodna, powiększona W prawym palcie wątroby dwie zmiany o delikatnie podwyższonej echogeniczności z bezcechową otoczką o charakterze meta i wymiarach 8,4x5,8 cm oraz 5,4x6,5 cm. Drogi żółciowe nieposzerzone, pecherzyk żółciowy usunięty, loża wolna, rysunek naczyniowy wątroby prawidlowy Trzustaka prawidłowa, śledziona niepowiększona, nerki prawidłowe

wynik USG z dnia dzisiejszego 17.04.2014
Wątroba prawidlowej wielkości i echogeniczności bez zmian ogniskowych. Rysunek naczyniowy wątroby prawidłowy. Drogi żółciowe nieposzerzone, pecherzyk żółciowy usunięty, loża wolna, rysunek naczyniowy wątroby prawidlowy Trzustaka prawidłowa, śledziona niepowiększona, nerki prawidłowe

czy to jest progresja? możemy się cieszyć? czy za wcześnie na radość? choć ja jestem prze szczęśliwa jestem Dumna z mojej Babci że tak dzielnie wszystko znosi
Babcia dalej ospała ale po analizie z lekarzem leków przyczyną prawdopodobnie jest lek Torecan 2x1 dzisiaj go odstawimy i zobaczymy co dalej, martwią mnie jeszcze płytki krwi które spadły do 109 tys/ul podano babci delikatnie sterydy zobaczymy jak zareaguje
Jaki powinien być prawidłowy wskaźnik markerów? za 3 tyg zrobimy rtg płuc zobaczymy jak tam sprawy wyglądają
Do ślubu zostało 60 dni :)
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #22  Wysłany: 2014-04-17, 19:47  


sylwiax napisał/a:
czy to jest progresja?

No skoro zmiany się cofnęły, to raczej nie.

sylwiax napisał/a:
Jaki powinien być prawidłowy wskaźnik markerów?

CEA: u palących <5 ng/ml ; u niepalących 3 ng/ml
Ca 19.9: < 37 U/ml
_________________
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #23  Wysłany: 2014-04-17, 20:04  


sylwiax napisał/a:
czy to jest progresja?

Moim zdaniem zdecydowanie nie. Wygląda to raczej na znaczną/całkowitą remisję zmian.

sylwiax napisał/a:
możemy się cieszyć?

Uważam, że jak najbardziej. Leczenie przyniosło bardzo dobry efekt.

sylwiax napisał/a:
czy za wcześnie na radość?

Zdecydowanie nie. Lepiej już nie będzie, a remisja - oby jak najdłuższa - nie jest wieczna.

sylwiax napisał/a:
Jaki powinien być prawidłowy wskaźnik markerów?

Za wartości normowe przyjmuje się odpowiednio:
CEA: 0-3 ng/ml (niepalący), 0-5 ng/ml (palacze tytoniu) (źródło: str. 44),
CA 19-9: < 37 U/ml (źródło).
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
sylwiax 


Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 37
Pomogła: 3 razy

 #24  Wysłany: 2014-05-08, 15:18  


Witam wszystkich po dłuższej nieobecności

Babcia miała tygodniową przerwę w braniu chemii ze względu na spadek płytek krwi
Dzisiejsze badania wyszły dobre więc wszystko wraca ponownie do normy czyli co tygodniowe wizyty na oddziale
Po odstawieniu leku Torecan 2x1 Babcia już nie jest ospała czynności wokół siebie wykonuje samodzielnie sama się ubierze, wykąpie, skorzysta z toalety, chodzi na spacery z dziadziem jedynie w czym trzeba pomóc to przygotowanie posiłków.

Nie mogę nadziwić się ogromnej siły Babci 82- lenia kobieta po 4 kardiowersjach wycięciu nowotworu z jelita po 2 udarach a teraz przerzuty do wątroby i płuc z czego wątroba po ostatnim usg wyszła czysto.

Zostało 36 dni do wesela i wiem że Damy Rade że Babcia będzie z Nami
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #25  Wysłany: 2014-05-08, 15:50  


Sylwia,
doskonałe wiadomości, bardzo potrzeba tu takich :)
Z doświadczenia mogę podpowiedzieć, że po dłuższym stosowaniu Torecan nie wywołuje już takich skutków ubocznych, organizm się przyzwyczaja, może podobnie będzie u babci jeśli jeszcze wrócicie do tego leku.
 
sylwiax 


Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 37
Pomogła: 3 razy

 #26  Wysłany: 2014-05-22, 20:23  


Za nami kolejna chemia Babcia znosi ją rewelacyjnie, wyniki badań bardzo dobre, wiele więcej mówi i humor się poprawił
Moja Babunia wróciła :)

23 dni do wesela a Babcia ciągnie mnie do sklepu bo musi sobie jakąś kiecke kupić :)
 
sylwiax 


Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 37
Pomogła: 3 razy

 #27  Wysłany: 2014-06-13, 22:36  


Witajcie

U Nas bez zmian Babcia czuje się rewelacyjnie choć Pani doktor skarciła Nas za długie przebywanie na słońcu

Jutro TEN WIELKI DZIEŃ NAJWSPANIALSZY PREZENT TO TAKI ŻE BABCIA BĘDZIE Z NAMI !
 
sylwiax 


Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 37
Pomogła: 3 razy

 #28  Wysłany: 2014-08-02, 12:08  


Witam po długiej nieobecności

Wesele się udało Babcia przesiedziała do samego rana a my z mężem wybraliśmy życie poza granicami w Niemczech
Babcia brała chemie jeszcze jakiś czas Niestety markery znowu poszły do góry Pani doktor zaleciła konsultacje z kardiologiem decyzja przerwanie chemii
Długo nie trwało jak Babcia upadła i ubiła poważnie biodro trafiła do szpitala tam dostała kolejnego udaru choć kontakt jeszcze był cieszyła się że przyjeżdżam do Polski
Przyleciałam zadowolona bo wiedziałam że utulę ucałuje Babunie bo bardzo się stęskniłam.
Gdy pojechałam do Babci prawdopodobnie miała następny udar już mnie nie poznała tzn wiedziała kim jestem ale tak jakby nie pamiętała naszych relacji kontakt z nią jest utrudniony odpowiada krótko na pytania sama z siebie nic nie mówi mało chodzi i tylko by leżała i spała.
Babcia mimo dobrej opieki u cioci powoli gaśnie a ja ja nic nie mogę... najgorsze dla mnie jest to że jutro wylatuję do Niemiec dzisiaj jadę jeszcze przed wylotem ucałować Babunie boję się że to będzie ostatni uścisk ostatni buziak ostatni uśmiech........... To BOLI
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #29  Wysłany: 2014-08-02, 12:28  


Jeśli musisz jechać - jedź, pożegnaj się i nie czyń sobie wyrzutów. Byłyście razem w wielu waznych chwilach. Trzymaj się.
 
sylwiax 


Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 37
Pomogła: 3 razy

 #30  Wysłany: 2014-08-27, 22:55  


Witam Ponownie

Zawitałam na tydzień do polski od razu pojechałam do Babuni
Jej widok był dla mnie szokiem
Babcia mnie poznała ale nie ma już z nią takiego kontaktu jak miesiąc temu odpowiada jedynie tak lub nie.
Babcia mało chodzi, oczka zrobiły się żółte cera też jakby żółtawa, ręce zimne, noga spuchnięta, w nocy nie śpi tylko siedzi na łóżku, mało je i pije, czasami wymotuje, nosi pampersa, mimo dobrej opieki pare razy spadła z łóżka .... Taka Kochana a taki los.
Dzisiaj została załatwiona opieka paliatrywna domowa lekarz będzie w następnym tygodniu w razie problemów miejsce w szpitalu paliatrywnym też ma zapewnione
Babcia nie skarży się na ból i oby tak zostało aby tylko nie cierpiała
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group