1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
nowotwór głowy trzustki
Autor Wiadomość
paulina452 


Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 40
Pomogła: 3 razy

 #31  Wysłany: 2014-12-17, 13:22  


ta karta NHS czyli EKUZ/EHIC jest tylko w nagłych przypadkach, nie obejmuje planowego leczenia. Mamie potrzebne jest normalne, pełne ubezpieczenie NFZ. I mamy z tym troche problem bo druki S1 są wycofane, S2 mamy w toku, ale nie wiadomo ile to potrwa. gdyby ktoś coś wiedział jak to obejść w najłatwiejszy sposób to prosze o kontakt.

[ Dodano: 2014-12-18, 00:37 ]
dzisiaj mama na noc w szpitalu. ściągnęli kolejne 5L płynu + założyli cewnik, żeby mama nie musiała jeździć co kilka dni do szpitala , tylko będziemy opuszczać płyn sami w domu.
badania krwi, wstępne wiadomości od lekarza , że morfologia jest tragiczna, wyniki bardzo złe :( lekarz stwierdził ,że dziwi sie, że mama ma siłe chodzić (???) jutro mają przetoczyć mamie 2l krwi , żeby ją wzmocnić + pobrać cytologie. nie wiem dlaczego? porozmawiam jutro z lekarzem przy wypisie mamy.
 
paulina452 


Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 40
Pomogła: 3 razy

 #32  Wysłany: 2014-12-20, 02:39  


Co na świąd i pokrzywke ?
 
tronca33 


Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 300
Pomogła: 27 razy

 #33  Wysłany: 2014-12-20, 16:27  


Paulinko moj tatao mial taki swiat i pokrzywke zaraz po chemi .Kazalam mamie smarowac cytryna to swedzenie przeszlo i do tego tabletke polknac zyrtek...I przeszlo.
Jak masz to daj mamie nie zaszkodzi a moze pomoc...
Daj znac czy przeszlo...

[ Dodano: 2014-12-20, 16:28 ]
Mialo myc Tato...i swiad....

Tak to jest jak sie pisze z telefonu...
Sorry..
 
paulina452 


Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 40
Pomogła: 3 razy

 #34  Wysłany: 2014-12-21, 00:03  


zrobiłam zawiesine z sody i wody i przecierałyśmy pokrzywke wacikiem. Mama mówiła,że troche pomogło. Jak zacznie znów swędzieć to zadziałam z cytryną! dziękuje tronca!

Mama jednego dnia czuje sie lepiej, drugiego gorzej. Smak ma, je bardzo dużo i o każdej porze dnia i nocy. Nawet bym powiedziała, że ma zachcianki!

W szpitalu pobrali cytologie z płynu z brzucha (możliwe ,że znajdą tam komórki rakowe i nie trzeba będzie robić biopsji).
wyniki badań oraz zapisane leki wklejam w załączniku.

[ Dodano: 2014-12-21, 00:09 ]
P.S dużo masujemy plecy i stopy, skóra na plecach jest jakby "cienka" i delikatna. Wydaje mi sie, ze jest obrzęk od wodobrzusza. Chociaż obrzęk z kostek już całkiem ustąpił.
podaje mamie do posiłków Protifar. Pije też nutridrinki.


20141221_000003.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 390 raz(y) 2,37 MB

20141221_000027.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 320 raz(y) 2,26 MB

 
paulina452 


Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 40
Pomogła: 3 razy

 #35  Wysłany: 2014-12-24, 18:51  


Co oznacza mleczne zabarwienie wody z brzucha? Widze ze woda sie zmienila,byla przezroczysta a teraz jest mleczna,jakby metna. Bardzo prosze o szybka odpowiedz.

[ Dodano: 2014-12-25, 14:04 ]
bardzo prosze o odpowiedź, są święta..a ja slyszałam ze mleczne zabarwienie to zła oznaka i nie wiem czy dzwonić do lekarza???
 
paulina452 


Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 40
Pomogła: 3 razy

 #36  Wysłany: 2014-12-31, 12:25  


Odebralam wyniki cytologii. Bardzo prosze o tlumaczenie. Czy na podstawie wyniku mozna podac chemie i nie trzeba robic biopsji?

Rozpoznanie:
- Komorki raka gruczołowego przerzutowego M-8140/6
 
paulina452 


Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 40
Pomogła: 3 razy

 #37  Wysłany: 2015-01-01, 19:40  


Bardzo prosze o tlumaczenie wyniku badania!

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2015-01-02, 08:25 ]
Paulina, proszę, nie krzycz. Rozumiem, że się niecierpliwisz, ale czekasz raptem 1 dzień. Są święta, ludzie nie siedzą przy komputerze. Nikt tu nie jest na etacie.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #38  Wysłany: 2015-01-01, 19:50  


paulina452 napisał/a:
Rozpoznanie:
- Komorki raka gruczołowego przerzutowego M-8140/6
paulina452 napisał/a:
Bardzo prosze o tlumaczenie wyniku badania!

Cellulae adenocarcinomatosae metastaticum.

paulina452 napisał/a:
Czy na podstawie wyniku mozna podac chemie i nie trzeba robic biopsji?

Wynik ten nie wyklucza możliwości podania chemioterapii.
Nie rozstrzyga także o konieczności jej podania, co zależy od oceny jej spodziewanej skuteczności.

Wobec stwierdzenia obecności komórek nowotworowych wykonanie biopsji wydaje się nie być konieczne.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
paulina452 


Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 40
Pomogła: 3 razy

 #39  Wysłany: 2015-01-02, 00:12  


Richelieu napisał/a:

Cellulae adenocarcinomatosae metastaticum.


Bardzo dziękuje za odpowiedź. Chodziło mi jednak o coś na temat guza, jaki to stopień złośliwości..jaka chemia jest typowa przy tego rodzaju nowotworze?

I ponawiam pytanie o mleczne zabarwienie wody z otrzewnej. Kilka dni była normalna, ale dzisiaj znowu jest mleczna.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #40  Wysłany: 2015-01-02, 08:34  


paulina452 napisał/a:
jaki to stopień złośliwości

Nie jest określony w wyniku.
paulina452 napisał/a:
jaka chemia jest typowa przy tego rodzaju nowotworze?

Jest kilka schematów. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki, jest na ten temat sporo na Forum.
paulina452 napisał/a:
pytanie o mleczne zabarwienie wody z otrzewnej

Tak może być. Zależy to od wzrostu ciśnienia w naczyniach chłonnych jamy brzusznej i przesięku chłonki.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
paulina452 


Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 40
Pomogła: 3 razy

 #41  Wysłany: 2015-01-04, 03:51  


Raczej chciałam podkreślić, ze bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Przepraszam jeśli inaczej to wyszło. i dziękuję za odpowiedź.

U nas stabilnie. Mama przyjmuje przypisane leki, nadal 2L płynu dziennie odbarczamy i nadal protifar. zdrowo gotujemy. opatrunek przy cewniku wymieniam codziennie. Mama czuje sie dobrze. jest osłabiona, dużo przysypia w dzień, ale zauwazyłam, ze nasila się to po lekach. Ogólnie wstaje, ostatnio nawet pranie rozwiesiła pod moją chwilową nieobecność :)
i co dziwne - baardzo dużo zjada. więcej niż ja. co chwile ma na coś ochote. dzisiaj zjadła 2 porcje zupy na obiad. cieszy mnie to - musiałam się wygadać.

wodobrzusze znacznie się zmniejszyło. czy zniknie całkowicie? jaki jest tego powód, że sie zmniejsza? pare tyg temu mama nie mogła się ruszyć po paru kęsach a dzisiaj zjada duże porcje i nie narzeka na brzuch. nie było mowy o spaniu na boku a teraz nie ma z tym problemu. jak to jest z tym wodobrzuszem?
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #42  Wysłany: 2015-01-04, 13:20  


Mama przyjmuje lek moczopędny (Spironol) – pomaga i dlatego się zmniejsza.
Poczytaj tutaj o wodobrzuszu: http://www.onkonet.pl/dp_oppal_wodob.php
Pozdrawiam
 
 
paulina452 


Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 40
Pomogła: 3 razy

 #43  Wysłany: 2015-01-06, 21:30  


dobry wieczór wszystkim. pisze ponieważ codziennie zmieniam mamie opatrunek przy cewniku na brzuchu i tak jak pisałam wodobrzusze się zmniejszyło i to znacznie. Tylko dzisiaj przy zmianie opatrunku zauważyłam, że mam ma kawałek pod mostkiem uwypuklenie. jakby jelito? nie wiem dlaczego tak nabrzmiało? wcześniej było niewyczuwalne. czy to o czymś świadczy?
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #44  Wysłany: 2015-01-06, 21:38  


paulinka,
Jeśli to jest miękkie, to być może przepuklina (więc bez paniki). Wcześniej pewnie nie było widać ze względu na wodobrzusze.
Masz możliwość pokazania tego lekarzowi? Przez internet nie da się zdiagnozować...
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
paulina452 


Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 40
Pomogła: 3 razy

 #45  Wysłany: 2015-01-07, 02:07  


Tak,raczej miekkie. Nie naciskalam bardzo bo sie balam, masowalam mamie troche brzuch i mialam wrazenie ze cos tam "zabulgotalo". Przy masowaniu jest to wyczuwalne pod palcami i golym okiem tez troche widoczne. Czy przepuklina ma zwiazek z nowotworem? Pierwsze co wpadlo mi na mysl jak to wyczulam ze moze cos sie tam w brzuchu mamy powiekszylo? Jutro skontaktuje sie z onkologiem.

[ Dodano: 2015-01-07, 02:15 ]
Przypomnialo mi sie jeszcze ze mama dzisiaj skarzyla sie na ból w okolicach cewnika i ostatnio miala problemy z oddaniem stolca. Moze to ma cos wspolnego..
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group