1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nipokojące wyniki badań
Autor Wiadomość
Aniusia


Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2009-11-27, 20:55  Nipokojące wyniki badań


Witam wszystkich bardzo serdecznie. Odnalazłam Wasze forum, ponieważ bardzo bym prosiła Was o interpretację wyników jak równieżi chciałabym jak najlepiej przygotować się do rozmowy z lekarzami. Korzystałam już z podobnego forum przy chorobie mojego syna i wiem jak jesteście pomocni i potrzebni. Przechodzę do wyników. Moja mama znalazła się w szpitalu na skutek przewlekającego się zapalenia płuc. natomiast wyniki jakie zostały wykonane w szpitalu przeraziły nas: mama ma 73 lata
OB 100 mm,Ca 125 49,5, TK Badanie wykonano dwufazowo Poza zmianami zapalnymi, uwidoczniono również- Przytchawiczo oraz poniżej łuku aorty widoczne są węzły chłonne szerokości do 13 mm w osi krótkiej. We wnęce lewej widoczne są pojedyncze węzły szer. do 7 mm. poniżej rozwidlenia tchawicy pomiędzy lewym przedsionkiem a kręgosłupem widoczna jest gładko ograniczona nieprawidłowa masa tkankowa o wym ok 40x14x50 mm ulegająca wzmocnieniu po podaniu kontrastu - zmiana węzłowa? rozrostowa? hemopoeza pozaszpikowa. Nie stwierdza się płynu w jamach opłucnych Częściwo widoczny PżW szer do 17 mm Wykonano biopsję szpiku -nic nie wykazało badanie. Mama poza tym ma tętniaka aorty na odcinku około 7 cm, średnica tętniaka ma 4,9 czm. Obawiam się czy to nie będzie przeszkodą w dalszej diagnostyce. W poniedziałek przewozimy mamę na oddział torakochirurgi na dalszą diagnostykę. I stąd moja prośba o pomoc jak rozmawiać z lekarzami. I jak myślicie mają doświadczenie czy to może być coś poważnego. Jestem przerażona samym rozpoznaniem Guz Śródpiersia.
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #2  Wysłany: 2009-11-27, 21:09  


TK musicie wyjaśnić dokładnie te zmiany choć nie chcę straszyć ale wg mnie wskazuje to na raka płuc, dokładniej wyjaśni Ci to DSS. Tętniak nie jest przeciwskazaniem moja mam ma tętniaka aorty brzusznej i miała medistinoskopię, 4 wlewy chemii i naświetlania. Zresztą przy raku płuc nie tętniak jest problemem bo przy zachowaniu środków ostrożności ( kontrolowanie ciśnienia krwii, brak wysiłku, zresztą granicą operacyjności tętniaka jest 4.5 cm - czytałem że niektóre ośrodki poniżej 5 cm nie operują - więc mama nie ma tego tętniaka dużego, natomiast ważne jest czy tętniak się rozwarstwia jeśli tak to jest problem) można z tętniakiem żyć i żyć czego nie można powiedzieć o raku.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Andrzej W.
 
Aniusia


Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2009-11-27, 21:36  


dziękuję bardzo za odpowiedź, Podświadomie też mam takie przeczucie że to rak. Mamie staramy się jak najmniej uświadamiać co to może być. robię dobrą minę do złej gry. Ale jak długo utrzymamy ją e nieświadomości. Boję się tego że jakiś "głupi" lekarz zerwie tą naszą misterną nić,. Tętniak nie jest rozwarstwiający się. Znając ją załamie się i nie będzie chciała się leczyć.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #4  Wysłany: 2009-11-27, 21:57  


Aniusia,a czy Wy chcecie Mamę utrzymywać całkowicie w nieświadomości?

pozdrawiam ciepło

zuza
 
 
Aniusia


Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2009-11-27, 22:12  


Zuza, chcemy mamę jak najdłużej utrzymać w nieświadomości. Ponieważ jest bardzo słaba psychicznie. Będzie rozpacz i płacz. Może jest to złe podejście,ale chcemy ją jak najbardziej ochronić.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #6  Wysłany: 2009-11-27, 22:20  


daleka jestem od oceniania, tak tylko pytam, bo szczerze powiem, że moim zdaniem najgorsza prawda jest lepsza od kłamstwa.

Oczywiście rozumiem, że chcecie ją ochronić od być może niepomyślnych wiadomości, tylko co będzie, jak się dowie od kogoś " życzliwego" na przykład od pacjenta na sali albo lekarza pielęgniarki czy gdzieś poprostu usłyszy? Podejrzewam, że będzie miała żal, że się dowiaduje w taki sposób. Pomyślcie o tym.

A narazie mimo wszystko trzeba być dobrej myśli. Czy lekarz rozmawiał z Wami jakie sa ewentualne dalsze plany? Czy czekają na dalszą diagnostykę?
A tak ogólnie to jak Mama się czuje?

pozdrawiam Was ciepło, trzymajcie się

zuza
 
 
Aniusia


Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 4

 #7  Wysłany: 2009-11-27, 22:45  


W poniedziałek zawozimy mamę na Oddział Torakochirurgii na dalszą diagnostykę- bronchoskopia z nakłuciem przez ścianę oskrzela, wideotorakoskopia, mediastinoskopia. Czuje się kiepsko. Całkowicie nie odcinamy jej od wiadomości, w naszym szpitalu miało to powiedziane w sposób bardzo delikatny. Wie że ma guza, ale również wie tylko że ma mieć jakieś dodatkowe badania. Nie chodzi mi o to żeby nie wiedziała nic zupełnie, tylko o bardzo wyważone wiadomości podane w delikatny sposób. Chyba wolę aby miała do mnie żal ze nie powiedziałam dokładnie co to jest. Podejrzewam, że raczej mama pomimo badań które miała - biopsja szpiku kostnego -odpiera od siebie myśli o czymś złym. A my staramy się aby jak najbardziej utrzymać ją w tej świadomości. Informacje staramy się podać jak najbardziej zawoalowany sposób.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #8  Wysłany: 2009-11-27, 22:50  


Jasne rozumiem.W końcu wy znacie Mamę najlepiej.
Może pojawi się tu nasza DSS, to pewnie odpowie dokłądnie na Twoje pytania.

trzymajcie sie

zuza
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group